יש כבר רקפות ו...גם אגדה על רקפת

shkedud

New member
אתה יודע, מיכה, כשהייתי ילדה קטנה

גרנו בנווה שאנן. זכורים לי שם שדות פרחי הבר: כלניות, רקפות, נרקיסים - בהמוניהם. אני על כתפי אבי. עד היום התמונה הזו של השטיחים היפים, והניחוח של הפרחים. ומה יש שם היום? "שלמת בטון ומלט" ועל החבלים כביסה. איפה הפרחים כולם, שאהבתי?

ואת מזכירה לי את ילדותי.

גרנו בכרמל הצרפתי, רק קפצתי מהמרפסת וכבר הייתי בשדה מלא נרקיסים רקפות כלניות ומה לא. היום, הבית ההוא אמנם עומד על תילו, אך במקום שדות הפרחים עומדים מלא בניינים, ומתחתם נחנקים הפרחים שכה אהבנו

shkedud

New member
כן. האדם לא כל כך שומר על הכדור

הארץ שלו. משחית אותו ואת היושבים עליו

boaz31

New member
הנה תמונה-שקד- משכבר הימים

גם הפרפר עדיין ישנו והחרציות

אפי 7

New member
ובילדותי - בחופשים - הייתי שוהה

בבית אחותי הגדולה - הנשואה - עם ילדיה, היינו רצים בשדות בדיוק במקום שהיום ממוקם בית חולים נוה-צדק החדש - ליד שכונת בית וגן בירושלים. זוכרת איך היינו קוטפים פרחים, רקפות, אוכלים המון עגבניות(לא באמת עגבניות) קטנות ירוקות - לא זוכרת איך קוראים לשיח הקטן הזה (אז עדיין לא היה חוק נגד קטיפת פרחי בר) - ומה שהיה מדהים לנו - זה כאשר מצאנו כלות שחורות - עד אז הכרנו כלות לבנות שמכרו בחנויות - והשחור גדל פרא בשדות. אך אך אך היו ימים. אפי

maxima

New member
בילדותי גרתי בצמוד לשדה...

שהיה מתמלא בכלניות בשלל צבעים רק לפני מספר שנים באחד הטיולים, ראיתי שוב, כלניות בשלל צבעים כמו בילדותי.

ora11

New member
אפי והחברים ערב טוב../images/Emo24.gif

בית חולים שערי צדק גם אצלינו בהרי יהודה הרקפות פורחות המראה מלבב בקרוב נלך לטייל בשדות עם הנכדים ונעביר להם שיעור טבע.

הענאלע

New member
אצלנו בחצר גדלו כלניות וסביונים

לא הצטרכנו להרחיק לכת. היינו קוטפים ושמים באגרטלים.

אנפה2

New member
אני מכירה את גבעת הרקפות ליד

דליה, בדרך לקיבוץ גלעד שם ביקרתי ויש לי שם משפחה.

pinzo01

New member
רבותי שעת טיולי הפריחה החלה

סקירה קצרה מהימים האחרונים חלמוניות להב לפני 3 ימים הגיעו לשיאם סתווניות ירושלים ליד בר גיורא בהמונים תחילת פריחת הנרקסים פה ושם כמה יצאו בהרי ירושלים עוד כשבועיים יתחילו לצאת החד שנתיים בהמוניהם צאו לטבע ואפ אפ אפ לא לקטוף! ואם אתם רוצים לעשות מעשה טוב איספו בדרככם קצת אשפה שהשאירו מנוולים בשטח

maxima

New member
רקפות וכלניות....

הגבעות המיוערות סביב צומת אליקים, מכוסות בעונת הפריחה בשפע עצום של רקפות וכלניות מראה מרהיב עין

bimbo.

New member
גם אני נהניתי בילדותי בגבעתיים

משטחים גדולים מכוסים נוריות, כלניות וצבעונים. היום אין זכר לזה. כמו שכבר נאמר כאן, הכל "שלמת בטון ומלט".

גם אני את כל ילדותי היתה במושב

ומסביבי כל הפרחים שמוגנים היום. ואיפה כל הגבעות שעל כולם בנינים במקום האיריסים והחצבים. מתגעגעת לימים ההם לפני הרבה הרבה שנים.

חייםלוי

Member
מנהל
גם את שטח 9 לקחו לנו בגבעתיים

גרתי ליד גבעת קוזלובסקי בגבעתיים והיינו מטפסים על הגבעה בכל מיני מקומות "פראיים" כך זה נראה לנו אז. אח"כ בנו את כל כל הגבעה כמעט. מה שנשאר עד לפני כמה שנים היה רק שטח 9 ז"ל עד שגם עליו בנו קניון.

חייםלוי

Member
מנהל
כל החיים שלי אני בגבעתיים

חוץ משנבה אחת ברמת אביב ושנה אחת בירושלים כשגרתי במעונות. למדתי בכצנלסון ואח"כ בקלעי והילדים שלי את קלעי ושב"ץ

גם כל החיים של החוקי שלי בגבעתיים

חוץ מ-3 שנים שגרנו בראשל"צ. אני ר ק 37 שנים בגבעתיים...

למעלה