יש לי בעיות!?עזרה?

RedStorm

New member
יש לי בעיות!?עזרה?

היי.....אני ממש רוצה ללמוד על יוניקס ולינוקס וחשבתי להתקין לינוקס על המחשב שלי ....התקנתי כבר פעם אבל הסתבכתי בקטע שההייתי צריך להגדיר את המחיצות שלי בהרד דיסק...,,אז מישהו יכול לעזור לי ....להבין איך להתקין לינוקס , איך להשתמש בה במקביל לווינדווז וגן למוד עליה ....בבקקשה!!?? ושאלה אחרונה..אם אני מתקין לינוקס אז זה אומר שאני צריך להתנזר ממשחקים?

תמר,

New member
זה קצת קשה להסביר בצורה וירטואלית

אבל אנסה בכל זאת. דבר ראשון - אם למחשב שלך יש הארד דיסק אחד, וה-windows תופס את כל שיטחו, אתה בבעיה - כי התקנה של linux תפגע לך בהתקנה הנוכחית של windows. במקרה כזה יש אפשרות להשתמש בתוכנה הנקראת fips, שמחלקת את ההארד דיסק לפרטיציות גם אם יש חלק שכבר תפוס. התוכנה הזאת לא הכי מומלצת, ואני לא בטוחה שהיא תעבוד טוב עם הגרסאות האחרונות של windows. האפשרות היותר טובה היא למחוק את ההתקנה הקודמת של windows. דבר זה ייעשה בכל מקרה אם תתקין לינוקס ותגדיר את חלוקת ההארד דיסק מחדש. אם יש לך כמה מחיצות בהארד דיסק, ואתה רוצה להתקין על אחת מהן לינוקס - זה יותר פשוט. מספר המחיצות שתצטרך עבור התקנה של windows ו-linux הוא לא פחות מ-3. לדעתי לא צריך יותר. החלוקה היא כזאת: 1. מחיצה ל-windows 2. מחיצה ל-linux 3. מחיצה ל-swap אתה לא צריך יותר מחיצות מזה. כמה כללים לשמות המחיצות: במחשב pc סטנדרטי עם הארד דיסק מסוג ide (ולא scsi) שמות ההארד דיסקים מחולקים בצורה הבאה: ה-master שעל ה-primary ide, מה שמקבל ב-windows את השם C, נקרא hda ה-slave שעל ה-primary ide (ב-windows נקרא D) נקרא hdb ה-master על ה-secondary נקרא hdc ה-slave שעל ה-secondary נקרא hdd למחיצות יש שמות שמורכבים משם ההארד-דיסק וממספרה של המחיצה: hda1 (בד"כ C) hda2 וכו´ אם יש לך שאלות ספציפיות - אתה מוזמן לשאול. בקשר למשחקים - שני דברים: א. אם אתה מתקין גם windows וגם linux - אתה לא מוותר עליהם ב-windows, נכון? ב. גם בלינוקס יש משחקים, אבל אני בטוחה שלא כל המשחקים של windows קיימים גם ללינוקס. מצד שני, בלינוקס יש משחקים שאין ב-windows. לכן זה תלוי מה אתה מחפש...

למעלה