יש מצב

fire storm

New member
ועכשיו לשאלת מיליון הדולר...

מאיפה לעזאזעל החידה הזאת? אני משתגע מאי הידיעה אם עניתי נכון או לא. וגם למצוא את התבנית הבסיסית לא לקח לי הרבה זמן, הבעייה הייתה לנסח חוקים, כי יש שמה עוד משולשים שווי שוקיים אבל לא 90-45-45, או משולשים ישרי זווית אבל לא שווי שוקיים, עוד תיאוריה שאפילו קשה פי 3 מזאתי, זה שבכל כמה יש תבנית מסויימת שפועלת על פי פונקציה או פרבולה, שיש שלוש תבניות שונות, גם שלוש שלישיות, רק שכאן, כל אחת מהצורות מייצגת אחת משלושת התבניות, מה זאת אומרת?: יש לנו שלוש תבניות, כל אחת מהן מופיעה שלוש פעמים, והיא מיוצגת על ידי אחת מהצורות, יש לנו 2 תבניות שמופיעות 3 פעמים, ואחת מופיעה רק פעמיים, מה שצריך לעשות: למצוא את התבניות[!][התבניות לא ידועות לי- זה יכול להיות משולשים, צורה מסויימת שמיוצגת כל פעם על יד שינוי של מיקום כל אחת מהצורות על ידי נוסחא או פרבולה ובעצם כל תבנית הגיונית אחרת] למצוא לאיזה שלישיה חסר טבלה. לראות אם יש טבלה מהמבחר שפועלת על פי התבנית ואז החלק ההכי קשה: כל תבנית מיוצגת על ידי צורה(משולש עיגול או איקס), הטבלה החסרה צריכה בעצם להיות מן מפה- אני אכין תמונה ואתה תבין.

תשמע

יש אתר שנותן 39 שאלות ובסוף נותן תוצאה, אתה לא יכול לדעת אם ענית נכון על שאלה ספציפית (אא"כ אתה עונה על הכל כמו שענית בפעם הקודמת ובתשובה הזאת אתה משנה - אם תלחץ סתם על כל התשובות ורק בזה תשנה זה לא יעזור משום שהתוכנה לא נותנת פחות משמונים). הנה האתר, נשמח לראות פה חברה לאיזה תוצאות מגיעים:

fire storm

New member
130 על פעם ראשונה

ובפעמים הבאות ניסיתי לראות מה התשובה הנכונה. אני לא חושב שזה C =\

ogs10

New member
משונה, לא?

כי זו רק נקודה אחת מעל התוצאה שלך. מוזר...

highq10

New member
סחתיין על הרעיון!!!

אבל זה לא נכון משום שאין מספיק ריבועים בשיל לבחון אותו. אם מגיעים לתיאוריה מסובכת בכאלה שאלות כבר כל תשובה יכולה להיות נכונה. תצייר על זה עיגולים ותעשה יחס בין רדיוס כשהאמצע הוא משולש לבין רדיוס כשהאצע עיגול וכו' ותגיע גם לתוצאה מוסימת.. כמו שבסדרת מספרים של מספרים מעטים, דרך משוואות מסובכות אפשר להגיע שכל מספר הוא הבא בתור..

theXequation

New member
לא הייתי פה הרבה זמן, פשש חברה

סחתיין על המאמץ המשותף

highq10

New member
התשובה או A או B.

בוודאות. אסביר למה, אני מקווה שזה יהיה מובן לפחות לחלקכם. אולי אנסה לפתור את ההמשך ואולי לא. אז ככה: אני אשים "טבלאות" של הסבר, קודם אסביר מה הטבלאות אומרות. האיקס מסמל איקס, האו מסמן עיגול, והויי מסמן משולש, הכוכבית מסמן "סימון כלשהו". הטבלה הראשונה מראה איך עובדת השורה הראשונה בכל ריבוע, השניה שה על השורה האמצעית, והשלישית זה על השורה האחרונה. למשל: בשורה הראשונה, בריבוע הראשון יש איקס ואחריו 2 סימנים, בריבוע שאחריו יש סימן עיגול וסימן, ובשלישי יש סימן, סימן ומשולש. מקווה שתבינו איך השרטוט עובד. מצורפת תמונת הטבלה שיצרתי. ולכן מה שבטוח שהתשובה או A או B. במאה אחוז.

highq10

New member
התשובה היא B.

כשיהיה לי זמן אני אשרטט שוב שרטוט שמסביר למה... אבל זו התשובה. ואם יש למישהו עוד שאלות ברמת הקושי הזו, אשמח מאד לקבל. תודה.

highq10

New member
שימו לב,

שבכל שורה בטבלה מופיעים שלושת הסימנים. תגובות? מישהו?

fire storm

New member
כמה זמן זה לקח לך?!

אם אתה עלית על זה בדקה אז אתה פאקינג גאון

highq10

New member
על הקטע שזה או A או B

עליתי מהר מאוד, דקה עד שלוש דקות, התבנית די בלטה לי כי אני תמיד מחפש רצף טורי בסדר הריבועים אח"כ רצף מאוזן ואם אני לא מוצא אני מתרכז במציאת תבנית כשאני מסתכל על כל הריבועים כמקשה אחת, וזה מיד קפץ לי מול העיניים. אם אתה קורא גאון למי האייקיו שלו מעל 148 בסולם סטנפורד-בינה, אז אכן גאון.(אמנם אני מאמין שאני אקבל יותר במבחן שבוחן עד רמה יותר גבוהה, מנסה בוחן עד 148 וזהו)

fire storm

New member
למשאית של מכרות....

המשאיות הענקיות האלו, עם הגלגלים בגובה 5 מטר.... של קאטרפילר.... אמממ... שוקל כמה? 277 טון(ראה לינק). כמה כ"ס? 3400. מה המהירות המירבית(בלי מטען)? 70 קמ"ש. לווספה הכי זולה יש משקל של 140 ק"ג בלי רוכב, 20 כ"ס, ומהירות מירבית של 120 קמ"ש. אייקיו זה מפרט טכני- הכ"ס של המוח. מבין את הרעיון?(רציתי להמשיך ולכתוב, אבל יש זהות בדויה).

למעלה