יש שאלה אנשים למי שיוכל לעזור

offirla

New member
אם תקבל דו"ח תנועה...

עומדות לך 2 אפשרויות: * לשלם את הדו"ח * לערער לבית-המשפט - ואני מאמין שתערער לבית-המשפט. אז, השופט לפסוק האם תקנת הפנסים והעובדה שהם פעלו, גרמו לכך שהם יפריעו, לדעתו, לנהיגה שוטפת ובטוחה או שלא היתה הפרעה. אם היתה הפרעה - הוא יגזור את דינך. אם לא - יזכה אותך מאשמה. הזיכוי מאשמה, יוכל להיות גם "מחמת הספק" - השופט לא בטוח שנגרמה לך הפרעה. אם השוטר יצלם את החגיגה ברכב שלך - אז סיכוי סביר, שאכן תואשם. אבל כאן נכנסים לדיני ראיות, שאני לא רוצה להיכנס.... אבל בנינו, על הסעיף הזה - שההתקנה גרמה לנהג הפרעה אין דו"ח. הדוח מתייחס לסעיף (א) בלבד - התקנת "פנס נוסף" ללא היתר מרשות הרישוי. ולא על סעיף (ב) - ההפעלה ו/או ההתקנה מפריעה לנהג.

WildLove

New member
שאלה בסגנון, אומנם קצת אחרת

נגיד שאני בכל זאת פוזאיסט.. ואני בכל זאת חייב את הנאונים ברכב.. שוטר יכול לתת לי דו"ח או להוריד לי את הרכב מהכביש על כך שהרכבתי נאונים, אך לא הדלקתי אותם?

offirla

New member
ככלל - לא...

אם תקבל דו"ח או "הורדה מהכביש" - זה על ההפעלה ולא על ההתקנה. מי שבכול זאת, רשאי להוריד לך את הרכב בגלל ש- התקנת פנסים או כל דבר בטיחותי אחר - זה ניידת בטיחות-בדרכים ובדיקות של משרד התחבורה. אם לא תפעיל את הנאונים, לרוב יתקשה השוטר לזהות שהתקנת נאונים.... תקן אותי אם אני טועה....

WildLove

New member
עוד כמה שאלות, ברשותך...

הם נראים לעין בקלות, ולדעתך, טסט אני יכול לעבור איתם, בתנאי שהם מכובים? ועוד שאלה בסגנון רואים הרבה על הכביש רכבים שמרכיבים פנסי ערפל מתחת לפנסים הסטנדרטים ומפעילים אותם באופן קבוע גם בנסיעה רגילה, והבנתי שכל עוד הם מכוונים נכון לא צריכה להיות בעיה זה נכון? או שצריך גם לעבור דרך המדינה, וכמובן לשלם כסף? ואם אני כבר ממש לא מציק - כשמורידים רכב מהכביש: א.מה הכנס בדר"כ על דבר כזה? ב.השוטר מצפה

offirla

New member
פנסי ערפל

פנס ערפל, אינם נכללים בתקנה של התקנת פנס נוסף. להם יש תקנה המדברת בפני עצמה: "107 (ד) הותקנו ברכב פנסי ערפל כאמור בתקנות 347 ו-347א מותר להפעילם רק במקרה של ערפל או כשיורד גשם שוטף או שלג". כשמורידים רכב מהכביש צריך לעשות את בדיוק מה שכתוב טופס ההורדה. לעיתים הורדה זה נטילת רשיון רכב זמני כתנאי לתיקון תקלה ("תתקן ותבוא לבדיקה חוזרת במשטרה"). ולעיתים, זה חיוב לעבור מבחן רישוי שנתי מחדש. יש הורדה שזה ללא קנס, יש הורדה עם קנס 1000 ויש עם קנס של 250 (שזה נהיגה ברכב לא תקין ללא הורדה). הכל, בהתאם להחלטת הסייר-בוחן, שהורה על הורדת הרכב מהכביש, כאמור.

be_roo

New member
זה לא אידיבידואלי, זה מקסימום

סובייקטיבי. ואם אתה לא רוצה להתחיל להתווכח ביום שישי בלילה עם השוטר אז אל תתקין, כי בסופו של דבר אם הוא יחליט שזה מפריע אז אתה תחטוף. אולי תוכל לערער לבית המשפט, והלתרוצץ על חשבון זמנך וכספך ואולי אפילו יקבלו את הערעור שלך. אתה באמת חושב שזה שווה?

Krishi

New member
תראי...

אם אני אי פעם אחליט שאני רוצה להתקין בתוך הרכב שלי כל מיני מנורות אני בהחלט אדאג קודם להשיג את האישורים.... או אנסה להשיג לפחות...

WildLove

New member
מהניסיון הארור שלי להעביר אישורים

על צמיגים רחבים במיוחד לרכב - אתה לא תצליח להוציא שום אישור בדרך היישר, מה שאתה כן יכול לעשות זה לקחת מחברים מספר טלפון של מישהו ממשרד הרישוי, להכניס לו לכיס 500 שקל להוסיף לו 220 שקל על האגרה ולחכות חודשיים, רישיון חדש מגיע אליך בדואר עם האישורים לכל מה שתרצה אפילו אישורים למנחת מסוקים תוכל לקבל אם תשלם טוב

Krishi

New member
אההמ...

תודה אבל זה לא חדש לי... פשוט אקווה שלא אצטרך להשתמש בזה...

Daemonlior

New member
כמו שנאמר..

על-פי תקנה 350 בתקנות התעבורה, כל פנס שמותקן מחוץ לרכב, חייב לקבל אישור מרשות הרישוי. אז כן, עם אישור.. השאלה האם תקבל אישור... ולגבי זה אין לי מושג..

למעלה