י"ב גרעין? איך אתם מסכמים את סמינר י"ב-מתענים

Pearl Boy

New member
תשובות לשאלות

קודם כל רק אגיד שאני יקיר אוזן ממושב פתחיה מ.א גזר וגירענתי במטה יהודה. עכשיו אני בגרעין נח"ל.. כרגע במסלול הצבאי בגדוד 50. כמעט 3 שנים עברו מאז שאני שהייתי גרעינר, אבל יש דברים שלא שוכחים. לגבי השאלות יתרונות- להכיר אנשים ממש אבל ממש טוב (אתה חי איתם), ללמוד לעבוד בצוות, ללמוד לחיות בקבוצה, להיות חלק מקבוצה, להשפיע על חניכים, לרכוש עצמאות (לא להיות בבית, להכין לעצמך אוכל וכו'), לעשות דברים שבחיים לא חשבת שתעשה (לעשות פינוקים לטיול חנוכה ב4 בבוקר?) לחנך, לתת מענה, להשפיע.. באמת. חסרונות- הרבה כאבי ראש..לא קל לחיות ביחד ולא קל שיש לך מיליון דברים על הראש (אבל ככה זה בכל מקום- אין רק טוב כל הזמן) סדר יום? זה משתנה מגרעין לגרעין- בדר"כ יש ארבעה\חמישה ימים בשבוע שאתה יורד למושבים (אם יש לך שני מושבים אתה יורד יומיים לכל מושב) ויום מועצתי (ככה זה היה במטה יהודה לפחות). יום מועצתי אתה עובד על פעילויות מועצתיות או עושה אותם ויום ובאחד הימים האלה יש לך גם הנחיה- כלומר 4 שעות עם מנחה קומונה שזה זמן שלכם לדבר, לפתוח דברים, לעבוד על הקשר ביניכם ולפתור בעיות- תנצלו את הזמן הזה ותפיקו ממנו- הוא חשוב. באיזה מועצה..- אין מועצה שהיא הכי טובה או הכי רעה, באמת לכל מועצה יש את האופי שלה, ואתה פשוט מגיע ומסתגל למועצה. לא משנה לאן תגיעו, תבינו שבסוף יש לכם מה לתרום ובכל מועצה יש איך להשפיע ולתת מעצמכם. ככל שתכנסו יותר לעסק ותשקיעו, ככה תרגישו שזה יותר שלכם ואתם יותר אוהבים את זה- מבטיח. מה עשינו? יש לך המון מרחב ואתה יכול להחליט מה אתה רוצה לעשות בדר"כ, ערבי ט', ערבי י"ב, חג מעלות, טיולים, מה שגם אם במועצה לפעמים מורידים עליך דברים, אתה יכול לקבל את המרחב במושב שלך ולהחליט מה אתה רוצה לעשות שם. קיצר זה שלכם- מה שתעשו זה מה שיהיה. כיף? ברור שכיף, תבינו, הכיף זה אתם, תצרו שלחניכים ולמועצה יהיה כיף- לכם יהיה כיף. החניכים יצחקו, אתם גם תצחקו, תהיו כיפיים כי זה מה שמביא חניכים, אבל תזכרו לשמור על הרצינות כשצריך ולנסות למצוא את הגבול. התלבטות? כן, לא רציתי ללכת בעיניים סגורות על גרעין עודד כי זה מה שהיהי לי הכי ברור, אבל בסוף באמת הבנתי שזו הש"ש שמכילה בתוכה את הכל- חיי קבוצה, טיולים, תהליך ארוך שמאפשר לך להשפיע.. יש בה את הכל.. ושורה אחרונה- זו התנועה (הבית) שלך

spraizler

New member
איככ גרעין.. מי רוצה ללכת לשם בכלל?

:) הייתי רושם פה דברים אבל זה יהיה יותר מדי ארוך וגם ככה כל השבוע ארוך אז אין לי כח. פשוט תהיו גרעינרים, אתם לא תתחרטו. אין לי כח להסביר.

spraizler

New member
כל מה שאני אנסה להגיד

יהיה ארוך מדי ולא יצא טוב. זה שיחה לפנים מול פנים

למעלה