כאבי גב במהלך טיפול

arielben

New member
כאבי גב במהלך טיפול

התחלתי טיפול כירפרקטי (במרפאת אור רפאל אצל ד"ר שחר צדוק) ובמהלכו החלו לי כאבי גב חדשים במקומות שלא היו בעבר (היו לי בעות בצואר ולאחר שהמטפל הגיע למסקנה שהגב התחתון גם לא במצב תקין הוא התחיל "לעבוד" עליו. לאחר הטיפול בגב התחתון התחילו הכאבים בו). התחושה היא של כאבים של "כאילו" מכה באזור (זאת אומרת שלחצו המון על נקודה ספציפית ולאחר הלחיצות היא התחילה לכאוב). הכאבים נמשכים כבר שבוע. האם יתתכן שהטיפול יגרום לי לנזק ? איך אפשר לדעת מתי הכאבים "טובים" ומתי הם "לא טובים". באופן כללי, מה הסכנות בטיפול כורופרקטי ? תודה אריאל

תשובה

שלום במהלך טיפול יכולים להופיע כאבים שלא היו קודם, הכאבים יכולים להופיע אחרי הטיפול הראשון או השני והם נובעים מהשינוי הפתאומי שחל במבנה עמוד השדרה. אני מציע שתתיעץ עם הכירופרקט שלך לגבי הסיבות לכאב. כירופרקטיקה היא טיפול בטוח ביותר, אך כמו לשאר תחומי הרפואה גם לה יש סכנות כגון שבר, שטף דם, פגיעה בעצבים. ד"ר לכירופרקטיקה עובר הכשרה שנמשכת 7 שנים על מנת להגיע למומחיות שתמנע את הסיכוי לסיבוכים אפשריים. אחוז המקרים שנוצרו סיבוכים מכירופרקטיקה הוא אפסי בהשוואה לסיבוכים מרפואה קונבנציונלית. תודה כל שאלתך.

למעלה