כאבי גב...

כאבי גב...

לפני שנתיים וחצי עשיתי צילום עמ"ש תחתון להלן התוצאות: סקוליאוזה ימין ספונדלוליזיס וספונדלוליסטזיס Ls-Lc (?) ספונה ביפודה פוסטרנאור(?) S1 משהו כזה, העתקתי כתב יד... לא עשיתי עם זה דבר כי אני סובלת ממשקל יתר חמור (BMI>40) וכמובן אני צריכה לרדת במשקל... בת 26 היום. לאחרונה התחיל לי כאב בגב עליון שמחמיר עם שכיבה ומוקל כאשר אני מכניסה כרית בין רגליי. מהן הקללות הללו? מה יכולה להיות הסיבה לכאב בגב עליון?

ספונדילוליזיס וספונדילוליסתזיס

פירוש הממצאים ברנטגן הם כדלהלן: סקוליוזה היא עקמת בעמוד שדרה. ספונדילוליזיס וספונדילוליסתזיס מתאר מצב שבו חוליה זזה ממקומה על גבי החוליה שמתחתיה לרוב כתוצאה משבר בחלק האחורי של החוליה. ספינה ביפידה זהו פגם מולד שבו החלק האחורי של החוליה אינו סגור. בדרך כלל אין לכך משמעות ולא גורם לכאב. עודף משקל בהחלט מחמיר את העומס על עמוד השדרה וכדאי גם לטפל בכיוון של הורדת משקל. הבעיות שתיארת גורמות ללחץ מוגבר על חוליות עמוד השדרה וכן על עצבים העוברים ביניהן הדבר מתבטא בכאבים ויש לטפל בבעיות על מנת למנע החמרה נוספת. אני ממליץ לפנות לכירופרקט לבדיקה וטיפול. בהצלחה.

תודה רבה

כירופרקט יכול לעזור? לא יגרם נזק? או תפיסה של הגב? איך אני מוצאת כירופרקט טוב בדרום? יש בקופ"ח? תודה שוב.

למעלה