כאן נמחקה הודעה

F l o r 1

New member
כאן נמחקה הודעה

כאן נמחקה הודעה על ידי הנהלת הפורומים

rafrider

New member
היי......../images/Emo13.gif

לפי איך שאני רואה את הדברים...... מה שאת רואה....ומפרשת....מהטלוויזיה.....זה אמצעי...הזמין ביותר... על מנת לנשות להבין את הערבים.....אך תנשיא לראות.....שאת מקבלת.... מידע חלקי מאוד...על הערבים..... ורוב המידע.... הוא פרשנות....בהמצאות...הנחת הנחות על הכלל הערבי.... מתוך...כלי(טלוויזיה).... שהיא בהחרך לא מייצג את היחידים בתוך הכלל..... לכן לפי דעתי....לא ניתן... לקשר בין הילד הערבי...עם העניים המקסימות..... "לכלל הערבי"...... אם תצליחי לתפוס את ההפרדה....הקונפליקט....שדיברת עליו... לא יהיה קיים..... אוהב רפי

F l o r 1

New member
מידע חלקי?

טוב. אני בתחום הזה כמעט עשר שנים: הצבא, התואר באוניברסיטה, עבודות קודמות והעבודה הזו. אני מכירה את התרבות ואת המנטליות מאוד טוב ומקרוב. אני לא מקבלת פרשנויות והנחת הנחות מהטלויזיה. זה לגמרי לא זה. ובדיוק להיפך, אני הרי מדברת על הפרט הערבי שחי בתוך מה שנרקא "אמונה" שהיא כל כך חזקה וכל כך עיוורת. מגיל אפס הוא נשטף בדרשות על דרשות שמגדירות את חיי המאמינים על פי מסורות שנכתבו על ימי הנביא מוחמד. לשם הבהרה הנביא חיי כ 40 שנה בסביבות שנת 600 ומשהו לספירה כשעוד לא היה ברור מה יצא מהדת החדשה הזו שהוא הביא והאנשים בכלל לא ידעו קרוא וכתוב. אחרי מותו הסיפורים עליו נמסרו מפה לאוזן כמעט 100 שנה, חלק נכתבו על אבנים חלקם פשוט נמסר מאדם לאדם. תחשוב על היקף העיוותים והגרסאות השונות שכל סיפור עבר. באזשהו שלב קיבצו את המסורות והגדירות אותן לפי מהימנות - יותר ופחות... (זה נקרא "הסירה" של הנביא, סיפור חייו) בקיצור זה בגדול הבסיס לאורח החיים המוסלמי, בסיס רעוע ונתון לשינויים, לא על פי המציאות הקיימת אלא לפי ראות עינייהם של חכמי דת שקבלו את הסמכתם אחרי לימודים מעמיקים של מקורות הדת. הדת הזו. עד היום המונים באים עם שאלות של חיי יומיות אל שייחים ואנשי דת והם פוסקים על דעת עצמם, לפי מה שנראה להם הכי נכון לאללה ולנביא. יש שם מצוקות קשות מאוד של הפרט, יש שם התנהגויות לא אנושיות מרמת המשפחה (אלימות כלפי נשים וילדים) ועד רמת השלטון (בתי כלא של אסירים פוליטיים שעוברים התעלוליות חסרות הגיון בתוך המדינה שלהם, לוב, מצרים) איסורים (חראם) נוקשים שרק גורמים לפורענויות.. ואז עונשים.. אהבת אללה ואהבת הנביא מקודשת, ערך עליון. בקיצור זהו, כל המידע כאן הוא כללי ביותר רק כדי לקבל מושג כלשהו. הכל, ולכל יש הסברים על הסברים, פרשנויות כמובן ובעיקר, המקום שכשמגיעים אליו אין עוד הרבה על מה לדבר - אמונה.

F l o r 1

New member
אני כנראה לא הייתי ממש ברורה בהודעה

הראשונה. הקשר לא נראה ברור... זה גם כל כך שונה ולא קשור למה שאנחנו עושים בלימודים אני מצטערת, אולי לא הייתי צריכה להעלות פה את העניין באהבה

F l o r 1

New member
זה מכון מחקר

של המזה"ת. אנחנו מוצאים קטעים מהתחנות הערביות בלווין ומתרגמים מערבית לעברית ומעברית לאנגלית. זה מלכ"ר, ללא כוונות רווח והחומר משמש בעיקר לצורכי מחקר בארץ ובארה"ב. בקישור ששמתי אפשר לראות את הקטעים.

d o r i a

New member
אולי הוא מנסה לגרום לך

לשאול מה בעצם הקשר בין האנשים שדיברת עליהם בתחילת ההודעה לבין הילד החמוד שראית... נסי לנסח את הקשר ותביני לבד מה שהיקום מנסה להגיד...

F l o r 1

New member
לא בטוחה שהבנתי אותך

אבל הילד החמוד המתוק הזה יגדל כמו שהוא גדל, מה שכתבתי, והוא יקבל לתוך המערכת שלו שקרים וזיוני מוח מטורפים ביותר. זה מה שברור לי. מה הוא יעשה עם זה אני לא יודעת, יכול להיות שכלום יכול להיות שלא יתפוצץ איפשהו, או שכן, יכול להיות שסתם ימשיך לחיות כמוסלם נאמן ואדוק או שיחיה עם לבטים פנימיים קשים ולחצים חברתיים משונים. לא יודעת. מה זה משנה? פשוט בא לי "להגן" עליו מפני האיסלאם המשוגע הזה בא לי לשמור אותו טהור

גם אנחנו עברנו שטיפת מוח

את רוב המרכיבים שלה אנחנו לא יכולים לזהות, פשוט כי הם ניראים לנו כמו אמיתות ברורות מאלוו (ככה כותבים?). האיסלם זה רק אחד הסוגים של אחד הרבדים של שטיפת מוח שקיים כיום על פני האדמה.

למעלה