כביש 531

ziv374

New member
כביש 531

בימים האחרונים הסתיימה הקמת מחנה העבודה ע"י צומת חורשים אשר אמור להפוך להיות מחלף ג'לג'וליה על כביש 531. מאז תחילת השבוע החלו עבודות העפר והמחלף הכי פחות חשוב בכביש 531 (לטעמי) יושלם עד פברואר 2013. מישהו יודע האם חלה איזושהי התקדמות לגבי מחלף רעננה מרכז, המשך הכביש לכיוון מערב וכו'?

amithi1

New member
נראה שמהכרז לחלק המערבי פשוט תקוע

המכרז למחלף רעננה דרום פורסם במרץ 2011 ונסגר ביולי 2011, וכעבור מעל חצי שנה טרם פורסם שם הזוכה. אני מסכים עם טענתך לגבי כך שמדובר במחלף הפחות חשוב ב531. לא ברור מה קורה עם הכביש הזה, לאחר ששר התחבורה ישראל כ"ץ יצא בהכרזות והצהרות בתחילת 2011 על כך שהעבודה על הכביש תחל במהלך 2011 בכל חלקיו. בקצב הזה הסיכוי לראות את הכביש נפתח עד 2015 הולכים ופוחתים. בכל אופן שלחתי כעת מייל לרפרנט של המכרז לרעננה דרום מטעם מע"צ בניסיון לקבל ממנו תמונת מצב של המכרז.

ziv374

New member
שפיר! זו החברה שבגללה הכביש תקוע עד עכשיו

עכשיו התחלתי לדאוג.... זו החברה שזכתה במכרז הקודם ולא הצליחה לגייס אשראי ךהקים את הכביש. בגלל זה המדינה ביטלה את החוזה מולה בשנת 2010.

luckydude

Active member
שלא כמו שיטת המכרז הקודם, זהו פרוייקט תקציבי

ולכן אין מה לדאוג מהבחינה הזו בהקשר לשפיר. להזכיר ששפיר כעת בונה את שני פרוייקטי השתשיות אולי הגדולים במדינה - מנהרות 2 ו3 בקו הרכבת המהיר לירושלים וכביש עוקף קריות.

amithi1

New member
אני די בטוח שלא הוכרזה זכייה של שפיר באופן

רשמי במחלף רעננה דרום. אני עוקב באופן שוטף אחר עדכונים בנושא 531 מכל אתרי החדשות, כולל דיוורים של מעצ בנושאי תשתיות ומכרזים. ביולי אכן היו 2-3 כתבות על זכייה צפויה של שפיר בפרויקט, אך בפועל לא הייתה הכרזה רשמית של מעצ או משרד התחבורה. עד כה בכל מכרז גדול בו נבחר הזוכה, יצאה התייחסות רשמית כזו, לכן להערכתי מעולם לא הודיעו על זכיה רשמית של שפיר במכרז. כמו כן, עברה מעל חצי שנה מאז יולי 2011,ואין שום כלי עבודה הנדסיים או שלטים של מעצ על הפרוייקט, מה שמחזה את הערכתי שלא נבחר עדיין באופן רשמי הזוכה במכרז.

luckydude

Active member
היו כתבות רבות בעניין.

בנוסף, למיטב ידיעתי, מע"צ, בניגוד לרכבת ישראל למשל, אינה מפרסמת זוכי מכרזים באתר שלה (וחבל). נסה חיפוש זכור שהמכרזים של 531 (כמו רבים מהפרוייקטים של מע"צ) בזמן האחרון יוצאים במתכונת של תכנון-בינוי, מה שבדכ"ל אומר שעובר יותר זמן מבחירת זוכה ועד שיש עבודות בשטח.

amithi1

New member
מצאתי את הכתבות על זכיה כביכול של שפיר

שפורסמו בסוף יולי. אין כל כך הרבה כתבות כאלו, אלא כ4-5 כתבות שנראות די מועתקות זו מזו. אבל מה שעוד מצאתי היא כתבה מסוף ספטמבר: http://www.themarker.com/dynamo/1.1483453 בכתבה מדובר על פסילת ההצעה של אחד הקבלנים מההצעות שהוגשו למכרז רעננה דרום. אם הוכרז על שפיר כזוכה ביולי, למה צריך בספטמבר לדווח על פסילה אפשרית של הצעה מקבלן אחר? כמו כן, לפי תנאי המכרז אמור הזוכה לפרוס שלטי עבודה באזור העבודות בתוך 30 חודש מיום חתימת ההסכם עם מעצ. נכון לעכשיו אין שום שלט בסביבת צומת רעננה. כל אלו גורמים לי להניח שטרם הודיעו על זוכה רשמי בפרוייקט מאז המכרז שפורסם במרץ 2011.

חריש

New member
לדעתי אתה טועה

הכתבה האחרונה שצרפת מדברת על המכרז לסלילת הקטע המרכזי של הכביש, ולא על הקמת מחלף רעננה דרום. אבל כך או כך, מוזר שעדיין לא החליטו על זוכה במכרז זה.

amithi1

New member
אני לא מדבר על סולל בונה

תראה את ההתייחסות בכתבה לקבלן איל סלע. רשום במפורש שזה מתייחס למכרז קודם של רעננה דרום ויש שם את ההצעה של שפיר של 705 מיליון שקל שהוזכרה באותו הקשר.

למעלה