כדברא 2- המשך שבוע 9

כדברא 2- המשך שבוע 9

ונתחיל במשל שלא קשור בכלל לסדרה:

הָלוֹךְ הָלְכוּ הכדברות, לִמְשֹׁחַ עֲלֵיהֶן מגנא.
וַיֹּאמְרוּ לעמית: מָלְכי עָלֵינוּ!
וַתאמֶר לָהֶם עמית: הֶחֳדַלְתִּי אֶת־טיפוסי, אֲשֶׁר־בִּי יְכַבְּדוּ לביאים ומטיילים-
וְהָלַכְתִּי לָנוּעַ עַל־הכדברות?!

וַיֹּאמְרוּ הכדברות לליבי: לְכִי־אַתְּ מָלְכִי עָלֵינוּ!
וַתֹּאמֶר לָהֶם ליבי: הֶחֳדַלְתִּי אֶת־אופננתי, וְאֶת־בגדיי הַטּוֹבים -

וַיֹּאמְרוּ הכדברות לדורין הגרומלית: לְכִי־אַתְּ מָלְכִי עָלֵינוּ!
וַתֹּאמֶר לָהֶם דורין: הֶחֳדַלְתִּי אֶת־דיבובי, הַמְשַׂמֵּחַ במאים ומפיקים-

וַיֹּאמְרוּ כָל־הכדברות אֶל־קירקי: לֵכי אַת מלכי־עָלֵינוּ!

וַתאמֶר קירקי אֶל־הכדברות: אִם בֶּאֱמֶת אַתֶּן מֹשְׁחות אֹתִי למגנא עֲלֵיכֶן - בֹּאוּ ותמכו בי;
וְאִם־אַיִן - תֵּצֵא אמאטו מִידיי, וְתֹאכַל אֶת לילה!

מה מוסר ההשכל?

כשמנהיגות ראויות מסרבות להיות מגנא, וכשהמועמדת הטבעית צנועה ולא מבקשת שלטון- נשארנו עם קירקיזם שדורס את כל המתנגדים...

פרק 85- טקס הגלימה

אז מה יקרה כשאוביגיל יתפרקו?
&nbsp
האם הלביאים יצילו את קירקי והאם עמית תעלה על התרמית?
&nbsp
ליבי ועומרי זה זה?
&nbsp
והאם, גבירותיי ורבותיי, מהפך?

מנהיגה מחכה לאות

אגב, לפני הכול, אתם יודעים מה שמעתי? שבפרק הראשון הייתה סימבוליות. קירקי שמעה קול שאמר לה לבוא לקיבוץ, לאגם שהראו לה. כאילו, לבוא לכנען. אברהם אבינו שמע את אלוהים שאמר לו לעזוב את הארץ שלו ולבוא אל הארץ שהוא יראה לו, היא כנען. אז זה מעניין. אגב, קירקי לא אברהם אבינו, היא עשו, כי יש לה אחות מוצלחת יותר שתדיח אותה בעזרת התחבולות.
&nbsp
לוק רוצה המון דברים ולא כולם חכמים. יופי, דקל, פספסת! אני הצעתי לך ברית. לוק הציע לי הצעה משתלמת יותר. אבל אל תדאג, אני ממתן אותו, אני מאלף אותו, הוא לא יהרוג את הפלגא שלך. כן, הוא מפריד המון אנשים. יופי, אלכס! תכנית!
&nbsp
הנה! לילה גם מנקה! בעונה הראשונה לא רצינו שהיא תלכלך את הידיים אבל עכשיו היא חייבת. לילה, אל תתני לה לנאום! היא תנאם בניגוד לפרוטוקול!
&nbsp
איך כבר יום? טוב, בעצם תמיד היה יום, זה ממש אחרי הלימודים... אף פעם לא היה לכם על מה לדבר... אני לחצתי על כפתור והתחלתי לאהוב את ליטמן. וואו, אוג כזה לא גבר.
&nbsp
עמית המתוקה. לא, היו ימי הולדת יותר גרועים (קירקי ולילה בפרק הראשון, אני מדבר עליכן!) עמית, תזכרי... תפקחי עיניים. "שרוני"? אלוהים אדירים, גרי, אלוהים אדירים, אתה פשוט... מי האידיוט שנתן לו... אני לא מבין מה זה הקטע הזה שלו?! אל תאלתר, תיצמד לטקסט! פלא שעמית תחסל אותם... מטומטם, גרי, מטומטם. היא תחשוד. באיזה עולם, אמילי, זה היה מאוד משכנע?! כן כן, תמשיכי לחשוב ככה. אתם עומדים ליפול, כי אם יש מישהי שתטפס על הריאל ותכבוש אותו, קוראים לה עמית פאקינג שכטר!
&nbsp
כן, למה אין בריכה? חגיגה לכבודך, מגלומנית?! אבל היא עמדה לראות אותו בשיעור גד"ש...
&nbsp
הוא כבר לא זכר מי זאת אביגיל... וואו, מה היא זרקה מהארון שם?! טוב, זה נחמד. אני משער שהוא יחזור אליה עם השיר של אבא שלו.
&nbsp
"דיברת איתו" זה לא ממש מה שקרה. יסמין עומדת לעשות צרות.
&nbsp
מליפיקים כישלוניים. אה, המצוק? תמחקו את זה. מה אכפת לי. כן כן, ויראלי. וואטאבר. צריך את שרון! צריך! חכי חכי, אריאנה. עמית תכסח אותך.
&nbsp
אוקיי, ישיבת הדחת מגנא מספר 540, פרוטוקול. לילה עסוקה ולא מוכנה להיות עם לוק. אוי, היא מתרגשת... ככה זה. לא בכוח! לא בכוח! אם לא עכשיו אז אימתי, לוק?
&nbsp
זוג קצת מאושר מדי. אפילו קצת מאולץ.
&nbsp
דקל, אל תפקפק בה. היא לא יכלה לברוח כי הכול היה חסום! דקל, אל תפקפק בה. היא לא יכלה לברוח כי הכול היה חסום!
&nbsp
וזה מתחיל. אמת, לילה. אמת, לילה (הוא לא חף מפשע אבל נחליט). אכן, טקס הדחה. נאום אופוזיציוני מדהים, לילה! מגנא מגנא מגנא!
&nbsp
זה מה שקורה כשבוגדים בקיבוץ ומשאירים אותה לבד! "בגדי גברים"?
&nbsp
זה מה שקורה כשהמליפיקים מתמכרים לטכנולוגיה! תראו מה נהיה מכם! תראו! עם זה אתם רוצים לבוא מול הלביאים?! דקל, בחייך. לא יעבוד. איך אריאנה עומדת בזה?
&nbsp
יופי, אביר. יופי, ליבי. פתאום אני קולט מה היה קורה אם שחר לא היה עובר לאשמורת. הוא היה במקומו... מי לימד אותך את זה, לוק? שסיפר על תקרית הנשרים בטייטס? למה אני ישר חושב שלליבי לא יעבוד הקטע הזה?
&nbsp
כן, אלכס יודעת את זה. "אליך הם יותר אדישים". נהדר.
&nbsp
פחות בקטע שלהם. לא יודע למה. לא יודע, זה פשוט משהו לא בסדר. אני מרגיש חושד.
&nbsp
תראו אותה, אפילו לא מגיעה בלבוש. ומה זאת הגלימה הפשיסטית הזאת?! לילה הייתה לובשת לבוש אחיד! המנגינה הרצינית. יופי, קירקי, נפלת בבור מרצון. לילה לא רצתה. היא ממש לא רצתה. אבל לא הייתה לה שום ברירה. הכול למען הכדברות. מגנא מגנא מגנא!!!!!!!!!!!!!
&nbsp
לא יודע מה יהיה בפרק הבא. אבל זה לא משנה. כי העיקר... העיקר שזה קרה.
&nbsp
#הדחנואתקירקי #מגנאלילה

שיר m

Well-known member
חתיכת בגידה

מבחינת לילה. תני לזה כמה ימים, תחשבי על זה, לא! את חייבת עכשיו! למה, כי לוק אמר? ככה יוסי לימד אותך, להקשיב ללוק?!
&nbsp
קירקי

&nbsp
ליבי ועומרי חמודים:)

ואולי גברת קירקי תתחיל לדווח על מעשיה!

ולא תעשה הכול לבד!
&nbsp
די, חסל סדר קירקי, מעכשיו רק מגנא לילה!
&nbsp
לוק מקשיב רק לי. השפטתי ואילפתי את ליטמן!
&nbsp
אין, הסדרות נוער לאחרונה מה זה מקשיבות לי.

שיר m

Well-known member
לוק אולי מקשיב לך

אבל לילה מקשיבה ללוק! לילה אוהבת את לוק ולא אותך! הא!
&nbsp
ומה זה הכדברות האלה, פעם בכמה חודשים אוספים אותן לאיזה לחש או שניים וזהו. אפילו שלום הן לא אומרות אחת לשניה.

חכי חכי

לילה מקשיבה רק לי. ואוהבת רק אותי. וליטמן בינתיים מפצה על כך בשלטון הצללים.
&nbsp
עוד מעט תראי איך היא כבר לא צריכה אותו וכבר מתפנה לעשות אלף ואחת דברים אחרים. זהו, עוד מעט ליטמן עשה את שלו ויוכל ללכת.

שיר m

Well-known member
אותו דבר

לילה מקשיבה ללוק. הוא שכנע אותה.
&nbsp
אריאנה סתם מקשקשת.
&nbsp
והכדברות עדיין לא לוקחות צד בויכוחים של המגנא והפלגא

שיר m

Well-known member
אתה ראית אותה מסרבת?

פספסתי משהו? אנחנו רק שמענו מה אריאנה אומרת. ומי מאמין לאריאנה בכלל?

אם כבר זה בגלל שכנועיי

זה שלילה מספרת או לא מספרת זה רק בגללי! אני משכנע אותה לא לפוצץ את המצב עם לוק.
&nbsp
ובכלל, היא חושבת רק עליי כשהיא מסתכלת עליו. (ככה היא נראתה כשהיא ראתה אותי במגרש החנייה. אשמתך שהלכת מוקדם.)

שיר m

Well-known member
לוק הולך לאוג ומציע לו שיר חדש

"אל תדברי על יוסי. אל תדברי"

אה... הבנת?

תחשבי רגע על המילים שלוק הציע:
&nbsp
"כשאת במיטה שלי (גוועלד!) אל תדברי על יוסי". משמע איפה אני הייתי...?
&nbsp
"יוסי גורם לנו להתכווץ." לא שזה כזה קשה.
&nbsp
"רוצה לדבר על יוסי, לכי תהיי עם יוסי"- בשמחה, אבל עדיין לא.
&nbsp
"האם המשחק שלך דו כיווני? האם בחדרו של יוסי להטטת בשמי?" כן, אבל רק כדי להיגעל ממך ולבכות על המשימה הנוראית.
&nbsp
"היוסי הזה, היא המשיכה, יש עליו!" - בבקשה.
&nbsp
נכון, אביה?
&nbsp
מה זאת אומרת כל אחד אחרת??????????!!!!!!!!!!!

למעלה