כדי להגשים באמת, צריך להפעיל מאמץ מאוד חזק!

scorpion86

New member
כדי להגשים באמת, צריך להפעיל מאמץ מאוד חזק!

לא, סתם, זה היה בצחוק. ההפך הוא הנכון- היה חסר מאמץ! השאר טבעי, נינוח. הישאר רפוי ורגוע. אין צורך במאמץ. כל מאמץ הוא של האגו. דרך המאמץ האגו מתחזק. ניתן להשיג הרבה דברים עם מאמץ, אך ניתן להשיג יותר גם בלי מאמץ. וכל מה שהשגת עם מאמץ, אתה תרגיש שאתה צריך לשמור עליו, זה יהיה נטל. מזה מאמץ? זה להילחם בעצמך. יש בך חלק שאומר "כן". יש בך חלק שאומר "לא". לכן יש בך מלחמה פנימית. הדרך היא לא להכריע לכאן או לכאן, אלא להרפות, להרגע. אל תפעיל מאמץ. אל תכפה דברים על עצמך ועל העולם. תן לכל לזרום. השאר טבעי. עשה את מה ש"בא לך". רק תהיה, עירני ומודע, אך רק תהיה. ודברים יקרו בלי מאמץ. שים לב שהדבר כרוך בהבנה ולא בהחלטה כזו או אחרת. כי אתה עלול להחליט "מעכשיו אני לא אתאמץ". בעצם אתה אומר "אני אתאמץ לא להתאמץ. אני אתאמץ להיות רפוי וטבעי". זה אבסורד. רק תבין. היה מודע. אל תבחין בין "נכון" ל"לא נכון". שכח מזה. סלק את כל ההבחנות. האם נכון לעשות א'? האם זה לא נכון לעשות ב'? האם זה נכון להתאמץ או לא להתאמץ? אל תדע מה נכון ומה לא. אינך יודע. ואל תחשוב שאתה יודע. חיה באי ודאות. אל תדאג. הדאגה מזיקה לשכל. אם אתה בוחר להתנסות או להגשים משהו, חיה עם ידיעה פנימית. ואל תדאג בגלל זה. אל תתחיל לחשוב איך עושים את זה. זה יקרה, אז אל תדאג. להיות רפוי וטבעי משמע לא לחשוב על מה שאתה עושה. כשאתה מודאג בקשר למה אתה עושה, כשאתה מתלבט איך צריך לנהוג, מה נכון ומה לא נכון, אז אתה שוב שוחה נגד הזרם, שוב מפעיל מאמץ. אתה מתחיל לדאוג, לשים לב יותר מדי לעצמך. מתחיל לשאול שאלות. תחשוב שאתה רופא מנתח מושלם. והחולה הבא שתצטרך לנתח הוא...אשתך! במצב כזה ירעדו לך הידיים. למה? מה קרה כאן. כל אחד מדבר ללא הפסקה. אבל אם תבוא לקדמת הבמה ותדבר בפעם הראשונה מול קהל של מאות אנשים, אתה תתחיל לרעוד. למה? מה קרה כאן? מה שקרה כאן זה שהתחלת לשים לב יותר מדי לאגו שלך, ל"עצמי" שלך. התחלת לדאוג על עצמך. התחלת לחשוב- איך עושים את זה, איך עושים את זה, אתה מתחיל לשאול שאלות, מה נכון מה לא נכון. יש דברים שקורים בעולם בלי שתצטרך לחשוב עליהם- אתה לא חושב כשאתה ישן (למעשה, אם תחשוב, לא תירדם), אתה לא חושב על לנשום, אתה לא חושב להזרים את הדם בגוף, אתה לא חושב להצמיח לך את השיער. כשהיד שלך מתקרבת לתנור חם, הרפלקס ישר מזיז את היד, בלי שתחשוב על זה. כי אם היית חושב על זה סביר להניח שהיה פה אסון. חשיבה לוקחת זמן. היא כרוכה במאמץ. היא קשורה לעבר. היא לא יעילה. השאר טבעי. כמו החיות בטבע. רק תהיה. אל תחשוב על זה. אל תשאל שאלות. יש משהו בעולם הזה שעושה את כל אלה- שמנשים את נשימותיך, ששומר עליך שאתה ישן. ה"דבר הזה" שומר עליך ללא הפסק והוא מקיים את כל הטבע והעולם. הוא ניחן בחכמה אינסופית, תבונה, יצירתיות. תן ל"דבר הזה" לזרום דרכך. בטח בו. ותר על כל שליטה שיש לך על עצמך ועל העולם. אל תרגיש "אני זה שמגשים פה", "אני זה שעושה, שצריך לעשות". ואז תתחיל לדאוג לדימוי העצמי שלך- איך אתה נראה, איך אתה מצטייר, מה זה יגיד עליך. תפקידך הוא לבחור. והתפקיד של "הדבר הזה" הוא להגשים לך. אתה אינך יודע איך להגשים. בדיוק כמו שאינך יודע איך להזרים לעצמך את הדם בגוף. כשיש לך פצע, אתה יודע איך לרפא אותו? לא! הוא מתרפא לבד. אתה לא חושב: "טוב, אז איזה כדוריות דם אני אזרים לפה..?" זה פשוט נעשה. בטח בכוח הזה שעושה את הדברים. הוא זה שעושה אותם. לא אתה. אל תשלוט בדברים ואל תכפה. ואם אתה עושה משהו, אז עשה אותו לגמרי. בטוטאליות. אל תחשוב עליו. אל תהיה מוטרד בגינו. הרגש חופשי. גם אם אתה מתאמץ.. עשה את המאמץ טוטאלי. עשה עם כל הלב. אם יש משהו שאתה מרגיש שצריך להיעשות, עשה אותו, אל תהסס. אם יש משהו שבא לך לעשות, עשה אותו, אל תחשוב על זה, אל תשאל שאלות ואל תדאג. יש מצבים שבהם בהחלט צריך את השליטה המודעת שלך, את תשומת הלב שלך ואת הבחירה הנכונה שלך. היקום שולח לך סימנים אלה בצורת רגש שלילי או כאב בגוף, שזה סימן שמשהו צריך לעשות. אך גם דבר זה לא מצריך מאמץ. כשקוץ נכנסת לך לכף הרגל, הדבר הטבעי ביותר הוא להוציא אותה משם. בדיוק באותו אופן, כשאתה מרגיש לא טוב בגלל מחשבה, הדבר הטבעי ביותר הוא להחליף את המחשבה הזאת במחשבה טובה יותר.

זה יפה אבל איך משתמשים בזה בפועל?

אם אני עכשיו מחפשת עבודה כי אני רוצה להגדיל את ההכנסה שלי ואני משועממת בעבודה שלי, מה אני צריכה לעשות? הרי אם אני לא אדאג ולא אפעל ולא אתאמץ הצעות עבודה לא יגיעו אלי ככה סתם. אפילו סתם לעבור על לוח מודעות זה לא מספיק בימינו, צריך להיות אקטיבי ולחשוב כל הזמן איך להיות יצירתי על מנת לחפש עוד דלתות להכנס דרכן לחברות.וגם כשמגיע הרגע המיוחל שכבר זימנו אותך לראיון, מלמדים אותך שצריך להתכונן לראיון, לדעת מה להגיד. אם אני אלך לראיון בלי הכנה הסיכויים שלי להתקבל יורדים בהרבה והרי הכנה מכילה בתוכה גם דאגה. ובשביל להיות עצמאי? - בכלל צריך להתאמץ. אתה צריך לחקור ולבדוק איך עושים דברים, אתה צריך לעשות מו"מ עם אנשים, אתה צריך לשכנע אנשים להשקיע ו/או לקנות את המוצר שלך, אתה כל הזמן צריך לעבוד קשה. לפחות בהתחלה. אתה חייב להתאמץ. ובכלל, אני לא יודעת באיזו עבודה אני אהנה - אני לא מצליחה לחשוב על משהו שגם יסב לי הנאה וגם יכניס לי כסף. שזה דבר מדאיג בפני עצמו. וחוץ מזה - איך אפשר לא להיות מודאגים? ומה יניע אותנו לעשות דברים שלא בא לנו אבל חייבים (כמו לנקות את השירותים, או ללמוד למבחן בסטטיסטיקה) אם לא נהיה מודאגים מההשלכות של אי עשיית הדברים האלה? אולי אם תפתור לי את החידות שהגיעו בשעת בוקר מוקדמת, אוכל להבין קצת יותר איך להשתמש ב"סוד" ולהפיק ממנו תועלת. בסך הכל אני אופטימית, אך עם זו מודאגת..

יפה לכם שבשתי הודעות בלבד הצלחתם

להגיע למרחק שווה מהמהות של הסוד בכיוונים מנוגדים לחלוטין. אני אענה לעקרה ישירות, אבל אליך: ברור שיש צורך לעשות דברים אם רוצים תוצאות. שוב, זה נאמר אפילו בסרט: צריך להיות בתנועה. אם רק יושבים וחולמים אז נשארים בלשבת ולחלום. אבל עשייה אינה שוות ערך למאמץ. מאמץ זה כשעושים משהו שלא באמת רוצים לעשות. תחשבי על משהו שאת מאד אוהבת לעשות. אני לא יודעת מה, לשחק כדורסל? לנגן בגיטרה? לשחק טטריס? את יכולה להשקיע שעות בתחביב שלך, להגיע לרמה גבוהה של יכולת אבל לא תחשבי על זה כמאמץ. הרעיון הוא שכל הדברים שאת עושה יהיו ברמה הזאת: עשייה נטולת מאמץ. אז מה עושים עם הדברים שלא בא לנו, כגון לנקות או ללמוד? אחד המורים שלי היה אומר: צריך להחליט מה אתה עושה, מה שאתה רוצה או מה שבא לך. אז כשיש משהו שלא בא לנו, חושבים על הסיבה שאנחנו רוצים לעשות אותו. לא "אוי, שוב צריך לנקות את השרותים" אלא "איזה כיף יהיה לי כשהשרותים יהיו נקיים". ואם לא רוצים לעשות אותו ולא בא לנו, אז לא עושים. אפילו אם הגננת צילה אמרה שצריך. לגבי הדאגה, צריך לברר ממה דואגים. ואז בדרך כלל רואים שזה לא כל כך נורא. ממה את דואגת כשאת הולכת לראיון עבודה? שלא יקבלו אותך? ביג דיל. יש עוד חברות. ואולי בכלל כדאי להתחיל עסק עצמאי? ממה את דואגת לפני מבחן? שלא תעברי? יש מועד ב', אפשר לקחת את הקורס שוב בשנה הבאה... בקיצור כמעט תמיד יש אלטרנטיבות, אז גם אם זה נחמד לקבל את מה שרוצים, זה לא סוף העולם אם לא מקבלים, ואין שום סיבה לדאוג.

גם בדברים שנהנים לעשות משקיעים מאמץ

אי אפשר להגיד שאם אתה עוסק בתחביב או עיסוק כלשהו שאתה אוהב ונהנה ממנו אתה לא מתאמץ. גם מישהו שאוהב לנגן בגיטרה הרבה פעמים צריך להתאמץ כדי ללמוד עוד, להתפתח להגיע להישגים חדשים, לקדם את עצמו. זה לא סותר את זה שהוא נהנה. הוא יכול להנות הכי בעולם אבל הוא עדיין צריך להשקיע מאמץ. הוא אולי פחות ירגיש עייף מהמאמץ הזה וירגיש יותר מסופק לעומת דברים שהוא לא אוהב שהוא נאלץ להשקיע בהם מאמץ אבל עדיין הוא משקיע מאמץ. לגבי השירותים - אני יכולה לחשוב "איזה כיף יהיה לי כשהשירותים יהיו נקיים" אבל מצד שני הייתי יותר שמחה לחשוב שהם יהיו נקיים בלי שאני אצטרך לטרוח לנקות אותם. אז מה אפשר להגיד? שהבחירה שלי זה לא לשלם למנקה? אפשר להגיד את זה אבל זה יהיה פזרני מצדי, הסטודנטית שלא עובדת במשרה מלאה, לשלם למישהו אחר שיעשה בשבילי את הדברים האלה. אני צריכה את הכסף הזה לדברים אחרים. חשובים יותר. זה סוג של בחירה אבל גם סוג של אילוץ. לגבי עסק עצמאי - אני חושבת שזה דבר מעולה שאדם יכול לעשות בשביל עצמו - להקים עסק משלו. הבעיה היא שצריך רעיון וגם צריך להבין איך הדברים בתחום שאתה רוצה להכנס אליו עובדים ולא תמיד אתה יכול לדעת שיש לך אכן את כל המידע והכישורים שאתה צריך. (אני אשמח לשמוע אחרת, דרך אגב). הדאגה לפני מבחן של לא לעבור היא מוצדקת בעיני. נכון שיש מועד ב' ונכון שאפשר לקחת את הקורס שוב בשנה הבאה, אבל יש לזה השלכות. אם זה קורס ששנאת (שברוב המקרים אצלי הם אלו שחששתי בהם מכישלון) המחשבה שתצטרך להתמודד עם הסיוט הזה עוד פעם היא ממש לא נעימה (בלשון המעטה), ולפעמים יש קורסים שאי אפשר לדחות לשנה הבאה כי הם תנאי קבלה לקורסים של שנה הבאה (ובניהם סטטיסטקה הידוע לשמצה). ככה שתמיד יש אלטרנטיבות אבל לפעמים המחשבה של ההתמודדות עם האלטרנטיבה היא המלחיצה.

scorpion86

New member
יש כאן בעיה אחרת

הבעיה היא שאומרים "הנאה" ,תמיד האסוציאציה שעולה זה אדם שיושב פסיבי, על חוף ים, שותה פינה-קולדה ולא עושה כלום. תמיד "הנאה" משדרת כאילו פסיביות, מישהו פרזיט או עצלן. זה מין מניפולציה חברתית שתגרום לך לא להיות מהחיים. זה נועד להחדיר בך רגש אשמה שאת עושה משהו שאת נהנת ממנו. יכול להיות שאדם שאוהב משהו שהוא עושה ומשקיע בזה, גם אם הוא עייף, נהנה מזה? יכול להיות שהאדם שטיפס על האוורסט נהנה מזה? למרות שזה היה קשה.. מה שקובע אם משהו הוא "מאמץ" או לא, זה לא מה שאת עושה, או הכמות שאת עושה את זה, מספר הפעולות המסובכות-לכאורה שעשית. מה שקובע הוא איך את עושה את זה - בדאגה, בחרדה, מתוך מלחמה פנימית, מתוך ים של מחשבות בראש? או שאת עושה את זה בלי דאגה למה שאת עושה באותו רגע, כשאת חופשית, משוחררת, מוחלטת, מקבלת את עצמך לגמרי, מרוכזת. את יודעת שיש נזירים שנהנים לנקות? אדם מערבי בא אליהם ואומר: מה אתה עושה? אתה לא אמור לשבת במדיטציה כל היום, ולא לזוז?? והנזיר אומר: זו המדיטציה שלי! אני מנקה את הרצפה, שוטף, עד שאני מרגיש שאני כאילו אחד עם הרצפה. אני מנקה את הרצפה ותוך כדי מנקה את הנפש שלי מפנים. המחשבות שלי נפסקות. אלוהים מנקה את הרצפה דרכי. זאת אקסטזה! את יכולה להנות מכל דבר. זה לא מה את עושה אלא איך את עושה את זה.

scorpion86

New member
בהקשר של המאמץ...

קודם כל זה יפה שעלתה בך התשוקה הזאת- למשהו חדש, טוב יותר, עשיר יותר. כמו עבודה חדשה. אז קודם כל, לכי על זה ובהצלחה! אחד הדברים הכי קשים בתהליך של היצירה זה להשאר פתוח. זה יפה שאת רוצה להגיע מנקדה א' לנקודה ב', אבל בין הנקודות האלה יש אלף ואחת דרכים. אם את ננעלת על דרך מסוימת או הלך חשיבה מסוים, את סוגרת הרבה דלתות. את אומרת "אם אני לא אדאג ולא אפעל ולא אתאמץ הצעות עבודה לא יגיעו אלי סתם כך". כאן את כבר סוגרת כמה דלתות. את אומרת שבעצם כדי להצליח את צריכה להתאמץ ולהיות אקטיבית. אני לא אומר שאת לא צריכה. אני רק מצביעה על איפה את סגורה. גם להגיד " עכשיו אני אהיה פסיבית ואחכה להצעות שיגיעו אליי" זה גם לסגור הרבה דלתות. זה קשה להיות באי-ודאות. תמיד שיש לנו מטרה אנחנו רוצים לראות את הדרך. ואם לא רואים אותה, אז הולכים על מה שידוע, מה שמוכר. בסרט הסוד יש דוגמה יפה על כך שאת נוסעת במכונית ואתה רואה רק את ה200 מטר הבאים. את לא יכולה לראות מעבר לזה. אבל אם תבטחי שה200 מטר האלו יובילו לעוד 200 מטר, כך עד שתגיעי ליעד, בסוף תגיעי. יכול להיות שיש דרך חלקה וקצרה, אבל את רוצה לנסוע בדרך הארוכה והלא סלולה בגלל שהיא מוכרת וידועה. זאת הדרך של המאמץ. כמו שאמרתי, אפשר להשיג הרבה דברים עם מאמץ, בהחלט. במיוחד בחברה החומרית והקפיטליסטית. את יכולה ללכת למכון שיתרגלו איתך איך להתנהג בראיון עבודה, את יכולה גם לקחת כדורי הרגעה. יכול להיות שתשיגי. ככה כולם משיגים- הם מדחיקים את הרגשות שלהם, הם שחקנים טובים, הם פוגעים בעצמם. ולא רק בתעסוקה אלא גם בזוגיות. את יכולה להתאמץ. אבל קחי בחשבון שכולם עושים את זה. ואת את משיגה מתוך מאמץ, את תצטרכי לשמור על ההשג הזה, שלא ייאבד. וככה כל החיים עוברים מתוך מאמץ. יכול להיות שתצליחי מאוד. שתמותי, אנשים יסגדו לך, יגידו שהשגת הרבה, אפילו יבנו לך מצבה יפה מאוד. אני לא אומר לך לא להתכונן לראיון. קראתי את ההכנה לראיון של מכון נועם. דווקא היו שם דברים חשובים שכדאי לזכור, כמו להתרכז בעצמך, ולא לחשוב כל הזמן מה המראיין חושב. לא להיות קוראת-מחשבות. הדרכה דווקא יכולה להיות יעילה. בכלל, כל הפורום הזה, זאת הדרכה אחת גדולה. מה ההבדל בין זה לבין הכנה לראיון עבודה? אין הרבה. יש הרבה עצות מועילות, והרבה עזרה. מה שחשוב הוא לא העצה עצמה, אלא איך היא מתקבלת אצלך האם זה גורם לך לדאגה? האם זה גורם לך להרגיש רע? מה את מרגישה שאת קוראת את המילים האלה? יש לך משהו בלב שאומר "זה זה"? או שאת מרגישה לחץ ועצבות? יש הרבה מילים בעולם, מתוכם הרבה שטויות. קחי את אלה שגורמות לך להרגיש טוב- שמחה, אהבה. זה המדד היחיד. אל תפני למיינד, תכנסי למחסן של השכל ותתחילי לבדוק אם זה מתיישב עם מה שידוע לך ומוכר. תשאלי את הלב. את אומרת "אני צריכה לעבוד קשה. צריך לעשות כך וכך". אני אומר לך שזה יפה מאוד. אבל אני שואל: עד מתי? את יכולה לשמור על זה כל הזמן? האם תהיה נקודה בעתיד שבה המאמץ יסתיים? האם זה יסתיים מתישהו, כל העבודה הקשה הזאת? מה שמעניין אצל אנשים זה שהם עובדים קשה, כדי להגיע לאיזה "גן עדן" חלומי. והדרך שלהם לגן עדן, עוברת בגיהנום. ומה תעשי כשתגיעי, כשתגשימי? עבדת כל כך קשה... והשגת, ומה עכשיו? אז השגת...אז מה? לאן תלכי עכשיו? אחרי כל המאמצים האלה הגעת לנקודה מסוימת, ומה תעשי עכשיו? נצמדת כל כך לתוצאה, ושהשגת אותה, מה יש לך עכשיו? האם היא היתה שווה את כל המאמץ הזה? את יודעת מה יקרה שתמותי? את לא תיקחי איתך את העבודה שלך. את לא תיקחי גם את הגוף שלך. כל העושר, כל הכבוד שהשגת- הכל ייעלם. ועבדת כל כך קשה...את תיקחי איתך רק את עצמך, את מי שאת. את רוצה לקחת איתך נשמה שעברה סבל? את אומרת "ומה יניע אותנו לעשות דברים שלא בא לנו אבל חייבים?" האם את צריכה פחד כדי לעשות דברים? המניע שלך זה פחד? האם את צריכה שמישהו אחר יגיד לך מה לעשות כדי שתעשי? ובכלל- מה זה ה"חייבים" הזה? מי קובע את זה? למי יש את המילה האחרונה? אם את מרגישה שיש משהו שצריך להיעשות, אז קומי ועשי אותו. אבל אל תעשי את זה מתוך פחד. אלא מתוך בחירה. בחירה זה אומר: יש לי כרגע כמה אפשרויות, מה אני בוחרת לעשות? ולמה אני בוחרת את זה? בגלל שמישהו אחר קבע לי או בגלל שאני קבעתי?

האמת היא שלא כל כך אהבתי את ההמחשה של המכונית

כי כשאתה נוסע באוטו ואפילו רואה רק את 200 המטרים הקרובים אבל סומך על כך שכשתעבור אותם תראה את 200 המטרים הבאים, אתה עדיין יודע לאן לנסוע. אם לא תדע לאן לא יעזור לך אם תראה 200 מטרים קדימה או אפילו 200 קילומטרים קדימה. זה נכון שאת היעד אתה אמור לדעת ב-2 המקרים (מה שאגב אני לא ממש בטוחה שאני יודעת כאן ואולי זו הבעיה היותר גדולה שלי), אבל בנסיעה אתה חייב לדעת גם מה הפניה הבאה או לפחות את הכיוון הכללי שיוביל אותך ליעד. כאן אין לי מושג מה הכיוון חוץ מהדרך הקשה שבה צריך להשקיע הרבה מאמץ.

scorpion86

New member
אין לך מושג כמה אני מבין אותך

פעם שהייתי בטיפול פסיכולוגי, דיברנו עם זוגיות, ואמרתי שההבדל בין למצוא-חברה לבין להצליח- בלימודים הוא שבלימודים יש דרך ברורה. יש לי "אלגוריתם". אני צריך לעשות דברים מסוימים ואני כבר שם. בזוגיות אין כללים ברורים. מה צריך לעשות? במי לבחור? אני מוקף במאות ואלפי סטודנטיות מדי יום, למי לגשת? את מי להכיר? מה להגיד? איך להתנהג? ויש מאות סוגים, אז איך להיות? האם בכלל צריך לעשות משהו או לחכות? בתחום הזה אין דרך ברורה. הדרך חשוכה לגמרי. אפילו 200 מטר של אור זה נס. אז את אומרת בצדק, אבל אין לי אפילו כיוון! אבל זה מפני שאת מחפשת כיוון שיופיע "בחוץ". את מחפשת מה "לעשות". וזה מאוד מפתה לחפש דרך כזאת, כי זה נותן לך מידה מסוימת של ביטחון. זה מין "אני אלך בדרך הזאת ואני ארגיש בטוחה". את רוצה תסריט, כדי שאת (השחקנית) תוכלי לדעת איך לשחק. אבל לחיים, כנראה, יש תוכניות אחרות- שום דבר לא בטוח. שום דבר לא מושלם, והכל זמני (לטוב או לרע). אנשים בתוך תוכם יודעים את זה, לכן כל פעם שהם משיגים משהו, הם חשים חסרי ביטחון ופחד. כי הם יודעים שהדבר אשר עמלו עליו, ושהם השיגו, יכול מחר להיעלם. היום התקבלת לעבודה, מחר יכולים לפטר אותך, מי יודע? ב"שיחות עם אלוהים" כתוב "אם אתה רוצה ערבויות בחיים, אז אתה לא רוצה חיים. כי החיים הם מטבעם לא בטוחים". לכן כדאי מאוד להרפות את ההצמדות לכל מה שבחוץ, ולעבור יותר פנימה שמה, בפנים, יש לך יותר שליטה ומה שיכוון אותך ליעד, זה לא אלגוריתם חיצוני, אלא זו ידיעה פנימית זה אומר תמיד להכנס פנימה ולשאול- מה אני מרגישה מה אני חושבת ואם את מרגישה לא טוב- ספק, פחד, שנאה, קנאה, אשמה, עצבות, דכאון, כעס- את חווה את זה, ואת מתבוננת... תמיד לעמוד על המשמר... מחשבה שלילית, ששוללת את מי שאת באמת, נכנסת, את מתבוננת ובוחרת שוב: אני בוחרת בעבודה מהנה חדשה. והיא יכולה להופיע כל רגע. ואת אומרת לעצמך: אוקיי, מה אני בוחרת? אני בוחרת בעבודה חדשה, עבודה מהנה, מאתגרת, זאת אני! זה אימון.. ואז דברים יתחילו לקרות.. יכול להיות שזה סתם יגיע, יכול להיות שתרגישי דחף לעשות משהו. תני לזה.. תחיה ברגע, בכאן-ועכשיו. אתה מרגישה עכשיו צורך לעשות משהו? עשי! את לא מרגישה צורך? אל תעשי! כל מה שבא לעשות, את "עושה". אני כותה "עושה" במרכאות, כי זה לא שאת באמת עושה. זה כאילו נעשה דרכך. זה כי "בא לך" לעשות. החיים לא בטוחים, החיים לא ידועים לנו, אין לנו דרך מושלמת להשיג דברים, אפילו מה שכתבתי לך- גם זה לא מושלם, יש דברים שאפשר לשפר, בעוד כמה שנים אני אדע יותר מאשר היום, יכול להיות שבעתיד אגיד דברים מנוגדים. אבל אלו החיים! העניין בחיים זה לא להגיע למקום מסוים, כי אין "מקום סופי", העניין הוא לצעוד- לבטוח, ללכת, לעשות, לחשוב אחרת, להיות חדורי מטרה, חדורי תשוקה. ולא להתאמץ, לא לדאוג, להשאר טבעיים, אין "נכון" ו"לא נכון", אין "בסדר" ו"לא בסדר", בין כה וכה נמות, אז עדיף למות שמחים

scorpion86

New member
ובקשר לזה שאת לא ברורה במטרה

לפי המשפט הראשון שלך, יש לך כיוון- את רוצה הכנסה יותר גדולה, ואת רוצה עבודה יותר מעניינת. אבל כן כדאי לשבת ולחשוב על זה. להיות ברורה מאוד מה את רוצה. זה עדיף. תחשבי על זה הרבה. תראי מה את מרגישה, כשאת מחליפה את התמונות במיינד. מה מרגיש לך יותר טוב.

אוי נו. על זה כבר נאמר, ע"י קארל סייגן אם

איני טועה, שגם האנשים שהכי חזקים בללכת עם האינטואיציה ולא לדאוג מסתכלים ימינה ושמאלה לפני שהם חוצים אם הכביש. כל הכבוד ל"משהו" ששומר עלינו כשאנחנו ישנים, רק שלא תמיד הוא שומר עלינו כל כך טוב. עדיף בכל זאת לנעול את הדלת. כל הכבוד ל"משהו" שיודע איך לרפא פצעים, אבל בוא לא נשכח שלפני שאנשים רבים וטובים השקיעו מאמץ רב בלהבין את תהליך ריפוי הפצעים כל פצע שהיה יותר משריטה היה נגמר במוות או בכריתת איבר. אני מאד בעד ללכת עם האהבה, ולעשות דברים מתוך רצון ונינוחות, ולא מתוך כפייה ופחד. אבל מכאן ועד השאנטי באנטי שלך יש מרחק, וזה בדיוק המרחק שאם לא תשמור עליו אתה תידרס בחציית הכביש הבאה שלך.

scorpion86

New member
ענית לעצמך

אם את מרגישה שצריך להסתכל ימינה ושמאלה לפני שאת עוברת את הכביש, עשי את זה. מה הבעיה? אלוהים נתן לך עיניים, למה לא להשתמש בהן?

LightBoy8

New member
איזה דיון מרתק פתחתם פה, אהבתי../images/Emo99.gif

אני מאוד מזדהה עם המאמר שכתב scorpion86. זו בעצם הדרך שלמדתי ללכת בה בחיים - נטולת מאמצים - מרובת שמחה וחיוכים: - ) אני מסתכל היום על הדברים שרציתי אתמול. שנלחמתי להשיג אותם. שחרקתי שיניים להגיע אליהם, והתאמצתי כל-כך קשה לכבודם. בסוף כמובן השגתי והגשמתי אותם, אבל באיזה מחיר? המחיר של חוסר שינה. של עצבים מיותרים. של מחשבות שגרמו לי להרגיש מסכן ואבוד? היום אני צוחק על זה. כל אותם הדברים מתאפסים לחלוטין מול הדברים שחשובים לי באמת! דברים יפים ומיוחדים נוצרים "מהכלום" - כמו שאנחנו נוצרנו. כמו שהפרחים נוצרו, כמו שדברים הגאוניים ביותר נוצרו - מכלום! אפילו החלל שלנו, אין בו כלום...הוא ריק, אבל יש בו אנרגיה חזקה ואינסופית שמפעילה את כל העולם שלנו! השמש, הירח, הכוכבים, הנשמות שלנו, אלוהים, המלאכים -כל אלה דברים נצחיים! אם נסתכל על כל התמונה הגלובלית הזו, אפשר לראות כמה הכל נטול מאמץ. יש רק אנרגיה ורצון שגורמים לדברים לקרות. לעבוד קשה ללא רצון, זה לבזבז אנרגיה ולשחות נגד הזרם הטבעי שלנו. נכון כתב scorpion86, כשאנחנו נעזוב את העולם, אנחנו לא ניקח איתנו שום דבר מפה, חוץ מהנשמה שלנו. אני לא אומר שצריך לחיות בפסיביות מוחלטת, ולא לשאוף לשום מקום ולא ולסגור את עצמנו בתוך החדר. מה שאני אומר, זה שחשוב לכולנו לחיות עפ"י כללי הטבע שאנחנו חלק בלתי נפרד ממנו - וזה לחיות בהרמונית האהבה
אם אנחנו בוחרים לעשות משהו, אז לעשות מאהבה. אם בחרנו ללמוד משהו, ללמוד באהבה. ברור שלא תמיד הדברים והנסיבות קלים עבור אנשים, אבל יש כאלה שיודעים להסתכל על זה בצורה של "מה זה בא ללמד אותי?". ויש כאלה שבוחרים להגיד "אני שונא את החיים האלה, למה זה מגיע לי?". מה שתבחר, זה מה שיהיה. אז אולי נבחר בטוב, אז יהיה טוב

למעלה