כירורגיית שד

כירורגיית שד

שלום רב,אני בת 18 ,וסובלת חצי שנה בערך מכאבים בשד ימין. שד זה הוא גם גדול יותר ונפוח. בעקבות כך הופנתי לביצוע U S שדיים (לפני 3 חודשים). הבדיקה נמצאה תקינה. כמו כן צויין כי המבנה הפיברוגלנדולרי הצפוף מוריד מרגישות הבדיקה. הופנתי גם לU S שחלות כדי לראות אם יש קשר בין הדברים. הבדיקה נמצאה תקינה כאשר השחלה הימינית גדולה מעט מהשחלה השמאלית. חזרתי עם הממצאים אל כירורג השד שבדק אותי בשניתו מצא כי יש לי Cystic Mastopathy והפנה אותי ל -U S שדיים נוסף. ברצוני לדעת מהי Cystic Mastopathy. האם יש קשר בינה לבין השחלות וההורמונים? כמו כן -היכן ניתן למצוא מידע בנושא. תודה רבה מראש!

מחלה פיברוציסטית של השד

מסטופתיה ציסטית של השד או מחלה פיברוציסטית אלו שמות שונים לאותה בעיה בשד. מדובר על מחלה שפירה ולא סרטנית שמתבטאת בשילובים בדרגות שונות של שיגשוג של רקמת חיבור והתרחבויות ציסטיות. הרבה פעמים יש הבדל במידת המחלה בין שד אחד לשני ומכאן במידת הכאב והרגישות. מכיוון שהשד מגיב לשינויים הורמונלים לקראת ביוץ או במהלך הריון בצורה של שיגשוג של הרקמה הבלוטית שאמורה ליצר את החלב, שינויים הורמונלים בעיקר של אסטרוגן ופרוגסטרון שמופרשים מהשחלות, גורמים גם לשינוי בתחושה בשד ולמידת הגודש. התופעה של מסתופתיה ציסטית היא נפוצה ולעיתים באמת כרוכה באי נעימות של כאבים שיכולים להיות בולטים יותר לקראת ביוץ או מחזור. מומלץ להיות במעקב של כירורג שד.

תודה רבה על התשובה

ועוד מספר שאלות: 1. מזאת אומרת "שיגשוג של רקמת חיבור והתרחבויות ציסטיות"? - כיצד הדבר קורה? 2. מה הסיבה ששד אחד מגיב יותר מהשד השני? זה כבר הגיע למצב ששד ימין גדול במידה שלמה מהשמאלי. ושמתי לב שעם הזמן זה רק גובר: לפני כשנה ההבדל היה זניח, לפני חצי שנה גדל ואילו היום אני חייבת לשים ריפוד בצד השמאל כי הבדל משמעותי. 3. יש דרך לטפל בתופעה? ציינת כי רקמת השד מגיבה לשינויים הורמונליים, ניתן אולי לטפל בעזרת גלולות? 4. תמליץ לעשות ממוגרפיה, כדי לראות זאת בצורה ברורה יותר? 5. במידה וארצה לבצע ניתוח פלסטי, כדי לתקן את הפגם האסתטי - האם תופעת המסטופתיה הציסטית מפריעה לכך? האם רצוי לבצע ניתוח בגיל כזה? 6. האם המחלה מאפיינת שכבות גיל מסויימות? סליחה על השאלות הרבות, ותודה מראש על הקדשת הזמן ותשומת הלב!

למעלה