כיתה קטנה

כיתה קטנה

הבן שלי שנה הבאה עולה לחטיבה התלבטתי הרבה אם להעביר אותו לבית ספר לחינוך מיוחד או כיתה קטנה והחלטתי עם תמיכה של המורה הפרטית שלו שעדיף כיתה קטנה .הצוות בבית ספר לא מסכים איתי ומנסה להפחיד אותי שאין סייעת בכיתה קטנה למרות שזה נראה לי לא הגיוני.הבית ספר לא נתן לבן שלי את ההקלות שהיה צריך ורק השנה עם התערבות של עובדת סוציאלית קיבל את ההקלות שמגיע לו ומצליח יותר .האם זה הגיוני שאין סייעת בכיתה קטנה ?

lolly87

New member
שלום רונית

קודם כל והכי חשוב, באיזו מסגרת הילד נמצא כיום?
מה האבחון שלו? מה הקשיים והחוזקות שלו?
למה לא נתנו לו את ההתאמות? (אני לא אוהבת את המילה הקלות, לא מקלים על אף אחד, אלא מתאימים לו את דרכי ההערכה וההיבחנות לפי קשייו ויכולותיו).
ולשאלתך, בחטיבות ביניים הרבה פעמים אין סייעת בכיתה קטנה. אני לא מסכימה עם זה, אבל זו המציאות בהרבה מקרים, אם לא בכולם.
&nbsp

עינת 565

New member
שלום רונית

מצטרפת לשיחה כי אני חווה דברים דומים למה שאת מתארת.
אני מסכימה שיש צורך לדעת את הסיבה להחלטה להעביר למסגרת של החינוך המיוחד. חייבת להוסיף כי לעיתים דווקא בתי הספר לחינוך מיוחד המיועדים ללקויות למידה יכולים לתת מענה טוב יותר מאשר הכיתות הקטנות. המורות יותר מנוסות, המשאבים של בית הספר גדולים יותר והם יודעים טוב יותר כיצד לתמוך. לפעמים גם מבחינה חברתית התחושה היא שכולם שותפים לאותו הקושי. שווה באמת לבדוק את האפשרות ולראות מה טוב יותר עבורכם
בהצלחה

lolly87

New member
שלום עינת

אני מסכימה איתך, יש יתרונות למסגרות של חינוך מיוחד המיועדים ללקויות למידה על כיתות קטנות בבית ספר רגיל הרבה פעמים. אבל חסר הרבה מידע שהאם לא רשמה, וקשה לדעת מה מתאים במקרה הזה באופן ספציפי.

תודה על התגובה

אני יודעת שיש פערים ונכון לעכשיו הבית ספר לא עושה יותא מידיי לתת הקלות ואני יודעת שקשה לו מאוד במצבים חברתיים אבל הילדים לא שונאים אותו כי הוא ילד טוב כיום נמצא אחר הצהריים בפנמיית יום שממש טוב לו שם.גם מקבל טיפול רגשי .הוא זקוק להמון חום ואהבה כי זה חסר לו מאבא שלו .אני ממש מתלבטת מה לעשות ..למרות שהמורה הפרטית שלו חושבת שעדיף לו להיות בכיתה קטנה בחטיבה .גם לא מכירה בתי ספר לחינוך מיוחד באזור פתח תקווה :(

למעלה