כלב בן שבע שנובח כאשר יוצאים מהבית

• פותח הנושא katam
  • פורסם בתאריך

katam

New member
כלב בן שבע שנובח כאשר יוצאים מהבית

כתם בן השבע נובח כאשר יוצאים מהבית מיד כשהילדים לוקחים את תיקי בית הספר או אנחנו את התיק והמפתחות הוא מתחיל "לשיר" כך שאם משהוא רוצא להגיד עוד מילה זה בלתי אפשרי. מה שמוזר שאם כולם יוצאים הוא לא נובח אם יוצא או שניים הוא כן נובח. בעבר נהג כך אבל רק שבעלי יצא. כאשר אנחנו חוזרים הוא נירגש קופץ נובח גם אם לא היינו בבית חצי שעה. כתם אצלינו מגיל 4 שבועות מצאנו אותו ברחוב. איך מפסקים את הנביחות שלו כאשר יוצאים מהבית ? כאשר אנחנו חורים זה לא מפריע לנו. למה הוא מתנהג כך ? תודה אורלי

רעות 85

New member
חרדת נטישה??

יש מאמר על חרדת נטישה ברשימת המאמרים. כדאי להיוועץ עם מאלף. מתמיה אותי שאחרי שבע שנים פתאום הוא נובח.

yaronshkl

New member
אולי תנסו...........

לקנות לו צעצוע שיסיח את דעתו/ אם אתם מעוניינים, תקנו עוד כלב. יש לי הרבה המלצות לגבי כלבים ובטוח שיש עוד כאן (בפורום) עוד מלא כלבים שמחפשים בית חם. למה הוא לא בחוץ? אני חושבת שאם הוא היה בחוץ הוא לא היה נובח ככה. אולי כי היה לו עוד עיסוקים. יש לי שאלה. הוא עבר טראומה שהוא ככה מגיב?! כי זה מוזר שרק לאחר שבע שנים הוא נובח.

katam

New member
תשובות ../images/Emo140.gif

צעצועים לא עוזרים.
אנחנו גרים בדירה.
יש כלב נוסף בדירה. אבל הכלב השני כאשר אנחנו יוצאים הוא בא לדלת להגיד שלום.
כאשר אנחנו בבית הכלב תמיד נמצא לידינו במיוחד על לידי.
הכלב עבר התעללות על ידי ילדים לפני שאספנו אותו כאמור לפני שבע שנים. אורלי

smartblonda

New member
נו נתת את התשובה בעצמך..

לאור ההתעללות שהוא עבר יש לו גם חרדת נטישה ועוד טראומות שונות.

אולי דודיק "מאלף הבית" של הפורום

יוכל לייעץ לך. אני ממליצה שתביאו מאלף ליעוץ חד פעמי שינחה אותכם איך יש לנהוג. בהצלחה

../images/Emo41.gifפתרון

כל שעליכם לעשות הוא "לעבוד" על הכלב .עשו את עצמכם מתארגנים ליציאה, שימו ג'קט, קחו את התיק, את המפתחות ושבו על הספה ל 2 - 3 דקות תוך התעלמות מכתם. גשו לדלת ועימדו לידה למשך כדקה ואז פישטו את הג'קט החזירו את המפתחות והתיק למקומם וחיזרו לשבת על הספה למשך 2 - 3 דקות ורק אז התייחסו שוב לכתם (לא בהתלהבות יתרה). חיזרו על תרגיל זה כ - 3 פעמים ביום למשך כחודש והבעיה אמורה להפתר. שיהיה בהצלחה !!!

katam

New member
דודיק תודה. למה הוא מתנהג כך?

זה ממש מענין אותי כי שום דבר לא קרה בתקופה האחרונה. שוב תודה אורלי

מדובר בחרדת נטישה

זוהי דרכו להביע את מורת רוחו מעזיבתכם את הבית. מכיוון שיש לו עוד כלב שיארח לו לחברה לא הייתי חושש שזה יתפתח לרמות של הרס הבית אך לא יזיק להשאיר להם קונגים כשאתם עוזבים וכמובן לחזור על התרגיל שהמלצתי מקודם.

katam

New member
תודה רבה לכולכם אנחנו נתחיל לעבוד

איתו ונקנה להם קונגים. אורלי

push

New member
בנוסף למה שדודיק אמר

אני מציעה לכך לא להפוך את העיניין של היציאה והחזרה מהבית למשהו"טקסי".לא לשחק עם הכלב לפני שעוזבים,לא ליצור איתו קשר עין דקות לפני העזיבה-כלומר,פשוט להתעלם ממנו.שחוזרים-לא צריך לתת לו להשתולל משמחה ולחבק,לנשק וללטף ללא הפסקה-זה רק מוכיח לו שהחרדה של אכן מוצדקת.

למעלה