כלוב לארנבות

רוני1955

Active member
כלוב לארנבות

ביקשו ממני לתכנן כלוב לארנבות, בגודל של 2X2X2 מטר. האם אפשר לבנות מעץ? הארנבות מכרסמות אותו? יש דגשים מיוחדים לתכנון? מכיוון שאין לי מושג, כל הערה, אפילו כזו שנראית טיפשית או מובנת מאליה, עשויה לעזור.

trilliane

Well-known member
מנהל
ארנבונים יכולים לכרסם נייר, קרטון, עץ, גומי, ספוג וכיו"ב

ולרוב הם אכן עושים זאת...
&nbsp
עם זאת, למיטב ידיעתי, בונים כלובים לארנבונים מעץ. אין לי ניסיון אישי; קניתי בשעתו כלוב בחנות (תחתית פלסטיק וסורגי מתכת) ועם הזמן נפטרנו ממנו כי הארנבון שלנו משוחרר חופשי, כמו חתול (אם כי בעיקר בחדר אחד).
&nbsp
כלובים מהסוג שאתה מתאר מיועדים בד"כ למרפסת / חצר / פינת חי, וזה קצת פספוס אם מתכננים לגדל ארנבון כחיית מחמד ביתית, כחלק מהמשפחה (כמו חתול או כלב). ארנבונים הם חיה חברתית. עם זאת, כשמדובר בשניים ומעלה, אם הם חברים יש להם חברה תמידית ואז זה לא נורא.
&nbsp
אני זוכרת שהנושא עלה בעבר (הרחוק בפורום); נסה להיעזר במאמרים ("כלים ומידע") ובארכיון הפורום (חלונית החיפוש למעלה משמאל). כמובן, נסה לחפש גם ביוטיוב (באנגלית), אני בטוחה שיש מדריכים. הטיפ היחיד שזכור לי הוא שאם הכלוב נמצא על אדמה, חייבת להיות לו תחתית; אם רוצים שהאדמה תהיה הקרקעית שלו, צריך להטמין בה רשת, כי ארנבונים חופרים מחילות בטבע והם יוכלו לחפור את דרכם החוצה.

רוני1955

Active member
תודה.

זה מיועד לחצר בבית ילדים בקיבוץ. בסופו של דבר תכננתי מפרופילי ברזל.

למעלה