כל הכבוד, מחנה לא ראוי.

midnightcat

New member
העם רוצה ימין ולא רוצה ביבי!

רוצים ממשלת אחדות ימין- מרכז, ואת ברק כשר הביטחון. אם בעבודה היו שמים את האגו בצד, היו מצטרפים לליבני וליברמן, ואז הליכוד יצטרף. רק ככה אפשר לזוז ימינה, בלי שביבי יהיה ראש ממשלה וימכור אותנו לש"ס. בקיצור, צריך לשנות את שיטת הממשל!

רוצים את ברק כשר הבטחון?

הייתם צריכים להצביע לו. לא הצבעתם לו? זכו לקבל שם את ליברמן... ציפי ליבני כבר מתחילה את הסחר מכר. אסור בתכלית האיסור למפלגת העבודה לשבת בשום קואליציה. היא חייבת לשבת באופוזיציה, ולחכות שהממשלה ההזויה הזאת תתפרק מבפנים, ואז לעלות בגדול. אסור לברק לכהן כשר הבטחון בממשלה הזו. מי שלא נתן לו מנדט לכך, לא ראוי לקבל אותו שם.

Shaycus

New member
ליברמן שר ביטחון?

תעשי לי טובה, אני חותך את הורידים אם זה קורה, הבנאדם שירת פחות מחצי שנה בצבא אני חושב, איך דבר כזה יכול להוביל את הצבא הכי עסוק בעולם? עם כל הכבוד למאבקי פוליטיקה גם ביבי לא יתן לו את התיק, ואם דבר כזה קורה אז המדינה הזאת פשוט בזיון

עמיר פרץ, זוכר?

ליברמן הוא הדמות הכי מחוזרת עכשיו. ליבני תמכור לו את אמא שלה בשביל להוציא אותו מהגוש החוסם הימני, וגם ביבי בשביל להשאיר אותו שם. ליברמן שר הבטחון, ליברמן שר האוצר, אולי ליברמן שר החינוך? רוצים להמר?
האמת היא שהתקווה שלנו שליברמן ירחק ממשרד הבטחון היא שחוץ מליברמן, גם שאול מופז הוא עכשיו דמות מחוזרת מאוד. על ידי ביבי בשביל שיערוק מקדימה לליכוד, ועל ידי ציפורה על מנת שלא יעשה את זה. להקיא...

בדנתמ

New member
האמת ש...

אם אני לא טועה, ליברמן היה כמה שנים בקבע והגיע לדרגת רס"ן. אבל אני לא סגור על זה... זה רק משהו שאני חושב שראתי בכתבה שעשו עליו בטלוויזיה מזמן. בכל מקרה, זה לא הופך אותו לבטחוניסט. אני אמנם לא מסכים עם הדעה הרווחת בציבור שרק רמטכ"ל לשעבר יכול להיות שר בטחון טוב. אולי צריך לבחור פעם אחת שר בטחון בעל זיקה לנושא אך שלא שרת כאלוף בצה"ל ואז נקבל מדיניות בטחונית יצירתית יותר. אבל ליברמן פשוט לא נראה כמו האדם המתאים לתיק הביטחון וגם לו נראה לי שליברמן בעצמו רוצה בתיק הביטחון. יותר מעניינים אותו נושאים כמו ביטחון פנים לדעתי.

rainbow21

New member
מסכימה

כולם רוצים את ברק כשר הביטחון אבל מה?! מצביעים ימין ימין ועוד יותר ימין ...רוצים לאכול את הועגה ולהשאיר אותה שלמה.הבעיה היא שכולנו נאכל אותה עכשיו

תתנחמי בכך שלפחות זה יהיה קצר

ושלאחר מכן גם ליבני וגם ליברמן יחד עם מפלגותיהם ילכו היישר לפח האשפה של ההסטוריה. אבל אם יש לך אפשרות לרילוקיישן לשנה הקרובה, לכי על זה...

א ו ח נ ה

New member
אתה כזה קשקשן - העם רוצה יותר ימין מביבי

בגלל זה הליכוד לא הוביל על קדימה, כי העם יותר ימני מהליכוד אז מה אתה מקשקש שטויות? קדימה ריסקה את השמאל ושתתה את המנדטים של העבודה ומרצ.

L m a o

New member
../images/Emo45.gif מילא אם זה היה מביס את ביבי.

גוש הימין יהיה בקואליציה...

כרמלית10

New member
נועה לביא היקרה

אני מעריכה את ההתמודדות שלך במשך השבועות האחרונים עם מאות אנשים, רובם ימניים. עמדת בגבורה אל מול רצון העם שבא לידי ביטוי אמש בבחירות. כדאי שאת וחברייך תבינו, השמאל פשט רגל. את הרי כמו כולנו יודעת חשבון פשוט. לא משנה כמה מנדטים יש לקדימה. מה שקובע זה הגוש הגדול. למה את מתכוונת "תקבלו מה שמגיע לכם?" דיי הבחירות כבר התקיימו, העם אמר דברו, כן, נקבל את מה שהעם רוצה- ימין חזק ו... שמאל-מרוסק. מאחלת לך לייצג בעתיד עמדות מנצחות.(לא בתחום הפוליטי).

המחבט

New member
אי אפשר להגיד שהשמאל הפסיד

טכנית, הוא הפסיד. אידיאולוגית, אידיאולוגיית השמאל מבחינה מדינית חילחלה גם למפלגות ה"מרכז ימין" כביכול, כמו קדימה, הליכוד, וישראל ביתינו. כולן תומכות באופן כזה או אחר בפיתרון של 2 מדינות ל2 עמים. לצערי הציבור מסרב להבין זאת, ועדיין רואה בבחירות לכנסת בין ימין ש"רוצה להיכנס בערבים" לשמאל ש"אוהב ערבים" אע"פ שאין לזה שום אחיזה במציאות (לראייה ממשלת קדימה-עבודה בראשות אולמרט ריסקה את חיזבאללה וחמאס תוך שנתיים, בעוד הליכוד מסר את חברון לאש"ף). מקווה שבמוקדם או במאוחר הציבור בארץ יתעשת ויבין שהבחירות צריכות לעסוק בהשקפות כלכליות, חברתיות וסביבתיות, ולא מדיניות.

בדנתמ

New member
אתה טועה טעות חמורה מאוד.

קדימה ריסקה את החיזבאללה? הצחקת אותי
זאת הבדיחה הכי טובה ששמעתי כבר המון זמן, תודה. ועכשיו בנימה קצת יותר מחוברת למציאות: החיזבאללה של היום הוא חזק בהרבה מזה של ערב המלחמה ההיא. הוא שולט באופן חזק יותר בקרב העם הלבנוני ומכתיב את סדר היום. יש בידיו יותר טילים ולטווחים משופרים, ואף אמצעי לחימה נוספים שלא היו ברשותו בעבר. ובנוגע לחמאס, הם לא התרסקו, הם רק נחלשו זמנית. צה"ל היה על סף ריסוק שלהם, כאשר ממשלת קדימה ביטלה במחי יד את כל הישגיו והפסיקה את הלחימה ללא תנאים, תוך כניעה נלעגת לטרור וצפצוף על האינטרסים הלאומיים של מדינת ישראל. אבל אני כן מסכים איתך לגבי זה שכולם נהיו שמאלנים יותר. עד כדי כך שכשיש לנו פה כמה מפלגות ימין מתונות מאוד, הן מכונות "פאשיסטים" ו"ימין קיצוני" בקרב כל מי שאינו מצביע להן. פשוט בושה וחרפה. והבחירות צריכות לעסוק בכל הנושאים הנ"ל, לרבות המדיניים, אבל כמובן לא רק ואפילו לא בהכרח בעיקר, אלא אם כן למי מהמועמדים יש משהו דרסטי שהוא רוצה לשנות בנושאי שטחי המדינה, הסכמים כובלים וכד'.

המחבט

New member
לא הבנת

לא אמרתי שהעובדה שממשלת קדימה-עבודה כתשה את חיזבאללה היא בהכרח לטובה. לראייה, חיזבאללה שוב מתחמש וצובר כוח (לא באופן גורף שאתה מתאר, אבל הוא כן צובר כוח). מה שזה מוכיח זה רק שהמלחמות האלה בד"כ מיותרות, ולא משיגות דבר. כלומר מדיניות השמאל היא הנכונה. לגבי חמאס, הלחץ הבינלאומי לא איפשר להמשיך את המבצע. דווקא בגלל שהשמאל ניהל את המבצע, קיבלנו יחסית הרבה לגיטימציה "לכתוש" את חמאס; הרבה יותר ממה שהיינו מקבלים לו היה כאן ממשל ימין, שעליו היה מופעל הרבה יותר לחץ (לראייה, הליכוד לא עשה כלום מול הקסאמים בתקופת שלטונו). שוב, ממשלת שמאל עדיפה.

בדנתמ

New member
ושוב אתה שוגה...

לא אמרתי שכתישת החיזבאללה לא היתה לטובה. אמרתי שלא היתה ולא נבראה כתישה כזאת מעולם. ובטח שאתה לא יכול לקרוא לזה "עובדה". מדיניות קדימה גם לא היתה מדיניות ימין. המלחמה אליה היא יצאה הגיעה בתזמון נהדר עבור אולמרט שרצה להסיט את השיח הציבורי מפרשיות השחיתות האיומות שלו וללכד את העם מאחוריו. היעדים שהוא קבע למבצע לא היו ברי השגה, לא היו מוחשיים, ושקוף לחלוטין שנועדו לייצר כותרות ותו לא. ממשלת ימין אמיתית, שתנהג במדיניות ימנית אמיתית, לא תוביל אותנו למלחמות סרק שכאלה. ממשלת ימין אמיתית (וגם ממשלת שמאל מתון אמיתית) נוטה להבין יותר את הצורך שבמלחמות ולא תצא למלחמות חסרות תוחלת. אני לא רואה כל נימוק בדבריך שמוכיח את הטענה שמדיניות השמאל היא הנכונה. אני יכול לשלוח אותך לספרי ההיסטוריה של השנים האחרונות. בכל פעם שבאנו לוויתורים מהסוג שהשמאל רוצה להוביל מול הפלסטינים, הם סחטו מה שיכלו בתור הסכמי ביניים, וכשהבינו שאנחנו דורשים מעט יותר התחייבות, פוצצו הכל ויצאו לגל של פיגועי טרור. האנשים המתונים במדינה משני צידי הקשת הפוליטית, מסכימים היום שאוסלו היה טעות אסטרטגית. ואני מדבר כאן לצורך העניין על מדיניות שמאל, ללא קשר לתיוג המפלגה שהובילה אותה. את סוגיית השלום, שהימין רוצה בו לפחות כמוך, יש לבחון בכלים לוגיים, ולא בכלי הרגש. מדובר במשא ומתן ובהגעה להבנה הדדית. אנחנו נותנים להם שלום והם בתמורה נותנים לנו שלום, ולא אנחנו נותנים להם שטחים והם בתמורה נותנים לנו שלום. שלום כזה הוא לא שלום מאוזן ובר קיימא. לא מדובר בשטחים שהיו בריבונות בלתי מעורערת של הצד השני במשך עשרות שנים ואותם כבשנו לשנים מספר והחזרנו בהסכם. מדובר בשטחים שהם שלנו, נקודה. כנ"ל לגבי פינוי יישובים. איך זה שכשאנחנו מפנים התנחלויות, זה פינוי יישובים, וכשמדברים על פינוי יישובים גם בצד שלהם, זה פתאום נהיה טרנספר? אם הם רוצים לקבל מאיתנו שטחים מסוימים (הפלסטינים) אז אני מבין את זה. ניתן להעניק להם בנוסף לעזה שטח מסוים ביו"ש, אך אפילו לא 50% משטחי הגדה המערבית. יש להעניק להם את שטחים שגם ככה מיושבים בצפיפות על ידיהם וממש כמו שנפנה משם את אזרחנו, לפנות לשם את אזרחיהם שגרים על השטח שיישאר בידינו ומגדירים עצמם כבני עמם ולא כבני עמנו. במקרה של הסורים, אין מה לעשות, הגולן הוא נכס אסטרטגי חשוב מאין כמוהו. וויתור עליו יהיה טמטום גמור. ועדיין לא התייחסתי בנוגע לפסטינים לעובדה שאין לך כיום עם מי לעשות שם שלום בר קיימא. אין להם הנהגה אחת חזקה ומלכדת ואין להם עם ממושמע שהולך אחריה. ההנהגות שיש להם כיום הן של ארגוני טרור ששמים בראש מעייניהם את רצח כל תושבי ישראל היהודים. ההסתה במערכת החינוך שלהם, להערכתי, ולדאבוני, לא תאפשר שלום בר קיימא ב20-30 השנים הקרובות. ניתן יהיה לפעול לכיוון השלום הזה, אך לא להשיגו עדיין. בכל מקרה, לפי המצב כיום בשטח, גם לא ניתן יהיה לפעול לכיוון הזה. פעולה שכזאת טרם זמנה, רק תרחיק את אותו שלום שכולנו רוצים ולא יעזור בית דין. ובנוגע לנקודה השניה שלך, כאן אתה שוב נתפס לסטיגמות תקשורתיות וספינים. ממשלת שרון לא היתה ממשלת ימין. הימין בחר בו ובמפלגה בעלת תיוג ימני, אך הפעולות של מפלגתו ובמיוחד שלו כאינדיבידואל היו שמאלניות מובהקות מהרגע שנבחר. לראיה, הוא ראה שהוא לא מצליח להעביר את ההתנתקות שלו במרכז המפלגה, היה צריך לפטר שרים ולשנות את הרכב הממשלה כדי להעביר את התוכנית שם, וראה שמתפקדי המפלגה שלו לא תומכים באג'נדה לפיה פעל בפועל. לכן החליט שרון להקים את מפלגת קדימה. זה לא היה שום ניסיון ליצור פוליטיקה נקייה, אלא ניסיון להסיט את הציבור שמאלה באמתלה של פוליטיקה כזאת. למעשה מושחתי הליכוד הכבדים ביותר ערקו לקדימה ו"ניקו" את הליכוד בכך. אותה ממשלה ששתקה אל מול הקסאמים ועשתה מעשה אווילי של נסיגה משטח ללא כל משא ומתן, היתה ממשלת שמאל, ולא משנה אם הם היו רצים אפילו תחת הכותרת של האיחוד הלאומי. אני שופט שמאל וימין לפי השטח, לא לפי הכותרות. למעשה, בכל שנות קיומי המודע, לא היתה בישראל ממשלת ימין אמיתית. ממשלת ביבי הקצרה של אז, היתה ממשלה אימפוטנטית שבגדה באג'נדה שהביאה אותה לכס השלטון, לפניה היתה ממשלת רבין. את שמיר אני לא ממש זוכר כי הייתי זאטוט. ברק היה שמאל מובהק וניהל את המדינה בצורה כושלת אפילו יותר מביבי, וזאת אחרי שחשבנו שביבי הוא תחתית המדרגה. ולראיה, שרון נבחר אחריו ברוב עצום, על פי אג'נדה ימנית. מהיום הראשון שרון בגד באג'נדה שלו וצחק על הדמוקרטיה הישראלית בכל הנוגע לאופן בו הועברה והתנהלה תוכנית ההתנתקות. הוא היה שמאל מתון מצד אחד, ועוף פוליטי מוזר מהצד השני. אולמרט שבא אחריו הוכיח לנו שעזבו את ברק, ביבי, או שרון, תמיד אפשר להיות יותר גרועים. הוא היה צחוף מספיק כדי להיבחר על פי קמפיין של פוליטיקה נקייה, רק בגלל שהמושחתים משתי המפלגות הגדולות התאגדו ושינו את שם המפלגה. והממשלה שלו היתה ממשלת שמאל, למרות המלחמה חסרת האחריות בצפון. והלגיטימציה לא קשורה לשמאל או ימין. היא קשורה לעובדה שאנחנו צודקים כאן, ואם משרד החוץ היה עושה את העבודה האמיתית שלו, היינו מקבלים לגיטימציה הרבה יותר רחבה. הבעיה היא שמשרד החוץ היה עסוק מדי בהעברת סטיגמות קיצוניות ושקריות על הימין המתון בארץ, כדי שכשזה ייבחר, הוא ייתקל בלחץ בינ"ל עצום לפעול באופן שמאלני יותר, וירד מכס השלטון מהר מאוד. ממשלת ימין אינה ממשלת פאשיזם. ממשלת ימין אינה ממשלה מיליטנטית. ממשלת ימין היא ממשלה שמנסה לפתור את אותן בעיות בגישה טיפה שונה. אם השמאל נכשל כאן פעם אחר פעם, מע רע בלתת צ'אנס לממשלה כזאת פעם אחת? *אגב, אינני סבור שהממשלה שתקום כאן, אם תקום בתור ימין צרה, תהיה אותה ממשלת ימין עליה אני מדבר. אני מתכוון לממשלת ימין שהיא חזקה יותר ופחות נתונה לסחטנות חרדית, ושיהיה לה חופש פעולה רחב יותר. ממשלה כזאת תוכל להוכיח לציבור מה הדרך העדיפה.

המחבט

New member
אתה מערבב פה בין דברים

את המושג המעוות של "שטחים תמורת שלום" המציא הליכוד. לפני הליכוד לא חושב שהיה מישהו מעלה על דעתו שדבר כזה בכלל אפשרי. אגב מאז התקדים המצרי כמובן שאי אפשר אפילו לחלום על הסכם "שלום תמורת שלום" עם הסורים. ממשלת "השמאל" של קדימה-עבודה הלמה בחיזבאללה ובחמאס כמו שאף ממשלה "ימנית" לא העזה מעולם. אלה עובדות. מדיניות השמאל אומרת שצריך לתת לפלסטינים ריבונות- לא מתוך אהבה אליהם, אלא להיפך- מתוך רצון להיפטר מהם. שיהיו מבודדים בדיוק כמו שהם בעזה (ולא, הקסאמים לא סותרים את דעתי, הקסאמים זו בעייה נקודתית שמערכת הביטחון צריכה לפתור). מדיניות הימין אומרת שצריך להמשיך לבנות מאחזים והתנחלויות, כמובן על חשבון משלם המיסים. ברור שגישת הימין מעוותת ולא מובילה לדבר. לגבי רמת הגולן אין שום וויכוח, גם חלק ניכר ממצביעי העבודה לא מוכנים לוותר על רמת הגולן, אני לא חושב שזה בכלל עומד על הפרק.

בדנתמ

New member
לגבי הסורים:

אתה אומר שאחרי ההסכם המצרי המשוואה של שלום תמורת שלום התשנתה. אני אומר בואו נשנה אותה בחזרה. ממשלת קדימה לא הלמה בחיזבאללה ולא נעליים. היא הלמה בעיקר בצה"ל. זה כואב להודות בזה אבל זאת המציאות... אתה לא רוצה לייצר עוד אויב שיהיה "מבודד" אבל במרחק יריקה מהבית שלך. זה מסוכן. אתה צריך לפעול בצורה יותר מקבילית לפתרון המצב כאן. יש לפעול למיגור שלטון החמאס וסיוע לגורמים מתונים ברש"פ לייצר שם הנהגה מרכזית אחת וחזקה. אח"כ יש לפעול ע"י תמריצים חיוביים והפיכים מול עונשים כדי למגר את ההסתה בחינוך ובמסגדים שם. תאמין לי שיש דברים שגוזלים הרבה יותר כסף ממשלם המסים מאיזו התנחלות. אבל הם לא רוצים שתדע מזה, כי הם המרוויחים הגדולים של זה. לדעתי אין שום פסול בבניה מעבר לקוו הירוק. לא צריך לבנות בלב אוכלוסיה ערבית וסתם להתגרות בהם, אבל יו"ש הם לב הארץ, ובדומה לירושלים, שם נמצאת ההסטוריה של העם שלך, שבגללה אנחנו יושבים דווקא במקום העוין הזה ולא באלאסקה, אוגנדה, או מדגסקר. מעבר להיות הרי יהודה ושומרון נכס אסטרטגי, הם מלאים בממצאים ארכיאולוגיים של עמנו שנותנים לנו לגיטימציה להיות כאן. מדובר באחד האזורים היפים בארץ. עלינו לדאוג להפוך את רוב יו"ש (החלקים שאינם ערים פלסטיניות) לחלק בלתי נפרד מהארץ, תוך יישוב נרחב שלו ופריחה ושגשוג בחבל ארץ יפהפה זה. אתה כותב שגישת הימין לא מובילה לדבר, אבל דומה שפשוט אינך מכיר אותה על בוריה, אלא רק את התמונה המעוותת שהת-ש-ק-ורת מציירת לך. אל תרגיש אשם. כמעט כל הציבור נמצא באותה בעיה ואתם לא אשמים בכך. הספינולוגים הם שצריכים לתת את הדין על כך. ואגב, היו אלה ממשלות השמאל הנפלאות שלך שהתחילו את מנהג ההתנחלויות.

תגידי, מה לא ברור כאן?

קדימה וליברמן הולכים לגנוב את השלטון. אין לי שום בעיה עם זה שגוש הימין גדול יותר, רצון העם הוא לגיטימי, וממילא העם משנה את דעתו אחת לשנתיים בעניין. כן יש לי בעיה עם זה שאנשים שרצו להצביע למרכז ושמאלה הצביעו הלכה למעשה לשלטון ליבני-ליברמן, כי השניים האלה הולכים לגנוב את השלטון.

בדנתמ

New member
אין להם איך לגנוב את השלטון.

הם לא יכולים להגיע לרוב. המקסימום שהם יכולים הוא לגרור את הליכוד לממשלת אחדות ברוטציה. אחדות תחת שלטון קדימה אינה בגדר אופציה ריאלית, אלא אם כן ביבי ינהג בטמטום פוליטי שאינו אופייני לו, כשם שעשה בשבועיים האחרונים בקמפיין הבחירות שלו. אבל עוד מוקדם מדי לתחזיות כל עוד ליברמן מתלבט (או לפחות לא חושף בפנינו את החלטותיו) וכל עוד טרם פורסמו תוצאות ספירת כל הקולות. בל נשכח שליברמן בטח מבין היטב שאם הוא ילך עם לבני, הוא מאבד כמחצית מכוחו בבחירות הבאות.

גוש ליבני-ליברמן גדול מגוש ביבי-אורלב-ש"ס

ויהדות התורה אפילו עם שינוי ישבו, ככה שאין יותר מדי מה לצפות מהם. כאוס, זו הדרך היחידה לתאר את המצב שנוצר. לגבי ליברמן, אם ליבני תתן לו את כל מבוקשו, והיא תתן, זה יחזק אותו מאוד. גם את הציבור שרוצה בחקיקות חילוניות, וגם את הציבור הפאשיסטי שרוצה "חוק אזרחות" בדרך זו או אחרת ואת ליברמן בבטחון או בחוץ. מי שהצביע לליברמן לא באמת מת על ביבי.

בדנתמ

New member
אני נאלץ לחזור על נקודה שכתבתי פה כבר די הרבה

ליברמן מדבר בססמאות מוחלטות ובטון תקיף, אבל כשבוחנים את האג'נדה המפורטת של האיש ואת המעשים שלו בפועל, מגלים שהוא ימין מאוד מאוד מתון. לצורך העניין, יותר מתון מהליכוד, שזה תכלס אומר כמעט מרכז. (קדימה הם שמאל ולא מרכז כפי שהם אוהבים לכנות את עצמם. הם פשוט שמאל בצורה ספורדית ומעוותת ולא שמאל אמיתי כמו העבודה, וכלכלית הם ימין חזק מאוד, אולי הכי קיצוני בכנסת) ואת צריכה להבין ש"פאשיסט" זו לא מילה שפשוט מתארת אדם ימני בדעותיו. פאשיסט הוא גזען. הוא לא לאומי, אלא לאומן. פאשיסט מאמין שרק באמצעים כוחניים ניתן לפתור כל בעיה, ושהעם שלו אינו שונה מעמים אחרים, כי אם עליון לעומתם. פאשיסט הוא בן בריתו של היטלר מלפי 70 שנה. פאשיסט הוא מי שסייע ברצח של מחצית מהעם היהודי. פאשיסט הוא חלק מהאנשים שאחראים לזה שיש היום כ13 מיליון יהודים בעולם במקום 30 מיליון. את צריכה להבין שהכינוי הזה אינו כינוי לגיטימי לאזרחים הגונים ומתונים בדעותיהם, שסה"כ שואפים גם לחיות בשלום עם שכנינו, גם אם הם מאמינים בדרך מעט שונה ממך להגיע לאותו שלום. אני באופן אישי נעלב כשאנשים כאלה מכונים פאשיסטים, גם אם איני בהכרח מסכים עם כל דעותיהם. אני חושב שזה פסול, פוגע ומסית. אני חושב למשל שהקמפיין של מרצ, שהשווה בין ליברמן לבין סטאלין ומוסוליני היה מקומם, מזעזע ולא חוקי, ושהוא לא נופל בחומרת ההסתה שבו מהתמונות שכולנו זוכרים היטב של יצחק רבין ז"ל במדי אס.אס. אני חושב שכל הכתבים שנופלים במשחק הספינים ומכנים את הימין המתון קיצוני ובכך מקצים ציבור ענק במדינה, ומכנים את ליברמן פאשיסט, צריכים להתבייש עד עמקי נשמתם. וזה בלי קשר לעובדה שברור לי שאם ליברמן לא היה ממוצא רוסי, הם לא היו מכנים אותו כך, ושהמבטא והחזות שלו שזרים להם, תורמים לתדמית הקשוחה מדי שהוא קיבל. למען הגילוי הנאות, אני לא ממוצא רוסי. אני רוצה לנצל את התגובה הזאת לקרוא לך, ולכל מי שחושב שמדובר רק בקצת פרובוקציה לא מזיקה, לחדול מיד ממעשי ההסתה הנלעזים הללו. חדלו מיד מהצביעות הזאת, לפיה כל עוד ההסתה היא נגד אדם שלא מחזיק בדעות שלכם, זה בסדר. זה מסוכן מאוד מה שאתם עושים פה, וגם אם זה לא יביא לרצח של אף אחד, זה יפלג את העם ויקפח ציבור ענק בתוכו, שתורם רבות לחברה, ואינו קיצוני כלל. ולאור הדברים הנ"ל, איני רואה לנכון להגיב באופן מפורט לשאר תוכן ההודעה שלך, כדי לא לגרוע מהמסר שאני מעביר כאן לגבי עניין הפאשיזם. רק אומר ששכחת את מפלגת הבית היהודי ואיתה הגוש של ביבי גדול מזה של לבני בשני מנדטים. (בהנחה שליברמן בכלל ילך עם לבני) אבל כל זה לא משנה, כי שני הגושים קטנים מדי בשביל להקים ממשלה. אכן כאוס.

למעלה