כמה אלים משניים אתם מכירים?

כמה אלים משניים אתם מכירים?

אני מדבר על אלה שהם לא מוכרים, מופיעים רק לעיתים רחוקות וכדומה... אריס - אלת המדון, המריבה והכעס - מוזכרת כאחותו התאומה של ארס, אל המלחמה, באיליאדה. בגלל שלא הזמינו אותה למסיבה, הייתה מלחמת טרויה סלני והליוס (
ו
) - בחלק מהמיתולוגיה מוזכרים שני ילדים של זאוס והרה: הליוס(אל השמש, מוזכר כאביו של פאיתון) וסלני (או סלנה) שהיא אלת הירח... איריס (באיניאדה היא מוזכרת כאיריזיס) - אלת הקשת בענן, בתם של זאוס והרה, שליחת האלים וגם עוזרת לנשים יולדות... מכירים עוד?

Thestral

New member
יש הבה../images/Emo35.gif../images/Emo70.gif../images/Emo12.gif../images/Emo162.gif../images/Emo108.gif

את זה לא ידעתי. ועוד שהיא היתה אישתו של הרקולס! הם נשארו נשואים בכלל?

Hebe (אני חושב שמבטאים את זה Hebi)

היא אישתו הראשונה של הרקולס... הוא הרג אותה בהתקף של טירוף (באשמתה שלה הרה)... אשתו השניה, דזירה, עשתה לו כותנת שהעלתה אותו באש...

מלקור

New member
אם אני לא טועה....

להרקולס היתה אישה אחת שהוא הרג אישה שניה שנתנה לו את הכותונת ששרפה ואחרי שהוא מת הוא הגיע אולימפוס ושם הוא "התפייס" עם הרה והתחתן עם הבת של הבה

Thestral

New member
רגע אבל אי אפשר להרוג אל../images/Emo108.gif

כלומר, הוא חצי אל חצי בן תמותה זה א ומר שעדיין א פשר להרוג את הרקולס
כי הוא בכל זאת חצי אל.

הוא היה כמו הסנה של משה רבינו

והסנה בוער באש ואיננו אוכל.... כדי לגאול אותו מיסוריו (הוא היה חצי אל ולא יכול היה למות) זיאוס העלה אותו לאולמיפוס ושם הוא התפייס עם הרה

Thestral

New member
טוב למעלה היה כתוב../images/Emo162.gif../images/Emo108.gif

שהוא נהרג ואז הוא עלה להר אולימפוס. ההסבר שלך יותר הגיוני

עוד אלים משניים

יש את פובוס ודימוס - אימה ופחד. שניהם עוזריו של ארס (מרס). שני הירחים של מאדים קרואים על שמם. יש עוד המון אלים קטנים כמו היפריון (לא זוכר את התפקיד שלו), אל השינה (נראה לי יאנוס), איאולוס אל הרוחות. חוץ מהאלים הראשיים והמשניים היו עוד כל מיני ישויות ששלטו על תחומים אחרים של העולם כמו: תשע המוזות, שלוש הגרציות ועוד.

היפריון היה טיטאן אאל"ט....

בדקתי עכשיו באנציקלופדיה מיתיקה... היפריון היה טיטאן והיה בנם של גאיה ואוראנוס. הוא היה נשוי לאחותו ת'יה ודווקא הוא היה האבא של הליוס, סלנה ואאוס (אלת השחר)... בקשר לאיאולוס... הוא לא היה אל. הוא היה שליט הרוחות (באודיסאה זה מוזכר שהבחור דווקא היה אנושי ונדמה לי שפוסידון היה זה שעשה לו ג'סטה ונתן לו את השליטה על הרוחות....

למעלה