כמה גידים צריכים להגיע למאוורר תקרה (בתקרה) ואילו גידים צריכים להגיע למפסק שמכיל גם בורר מהירויות (וגם מפסק)?

k-don

Well-known member
אשמח לקבל לינק או מידע שכולל צבעים.
במפסק אפשר לציין מה החוט הנכנס ומה החוט היוצא אל המאוורר

רשר

Well-known member
מנהל
אשמח לקבל לינק או מידע שכולל צבעים.
במפסק אפשר לציין מה החוט הנכנס ומה החוט היוצא אל המאוורר
כשקונים מאורר תקרה עם שליטה מרחוק לא צריך כלל תוספת חוטים - השאר יושאר לחשמלאי לבצע,

חן 1111

Active member
כמו שרוני כתב, אם אתה לא יודע לבד, עדיף שחשמלאי יעשה את זה.
אני מניח שיש לך מאוורר עם תאורה, ואתה רוצה להפריד בין האוורור לתאורה. אז בעיקרון, מכיוון שהחיבורים בבית מיועדים למנורה, אז מגיע חוט אחד שהוא הזנת המתח, ועוד אפס והארקה. בדרך כלל למאוורר יש שני חוטי מתח שמחוברים ביחד. במקרה שלך החשמלאי צריך להפריד ביניהם, ולהשחיל עוד חוט בין המפסק למאוורר, כך שיהיו שני חוטי מתח, אחד לתאורה ואחד לאוורור.

k-don

Well-known member
כמו שרוני כתב, אם אתה לא יודע לבד, עדיף שחשמלאי יעשה את זה.
אני מניח שיש לך מאוורר עם תאורה, ואתה רוצה להפריד בין האוורור לתאורה. אז בעיקרון, מכיוון שהחיבורים בבית מיועדים למנורה, אז מגיע חוט אחד שהוא הזנת המתח, ועוד אפס והארקה. בדרך כלל למאוורר יש שני חוטי מתח שמחוברים ביחד. במקרה שלך החשמלאי צריך להפריד ביניהם, ולהשחיל עוד חוט בין המפסק למאוורר, כך שיהיו שני חוטי מתח, אחד לתאורה ואחד לאוורור.
כלומר סה"כ 4 חוטים.
ואם המאוורר גם כולל בורר מהירויות בשליטה מהמפסק בקיר, צריך גם חוט חמישי?
בסה"כ צריך להפנות אותי למסמך המצורף, או למסמך שמסביר את החיבורים במפסק הבורר

קבצים מצורפים

• STAR-4-52.pdf
    KB 930.5 · צפיות: 9

חן 1111

Active member
כלומר סה"כ 4 חוטים.
ואם המאוורר גם כולל בורר מהירויות בשליטה מהמפסק בקיר, צריך גם חוט חמישי?
בסה"כ צריך להפנות אותי למסמך המצורף, או למסמך שמסביר את החיבורים במפסק הבורר
תסתכל על אפשרות ב' במסמך שצירפת. זה מה שאתה צריך, ושני חוטי הפאזה מגיעים מהמפסק. אחד מחובר במפסק לבורר המהירויות, והשני למתג התאורה. ברשת הביתית הרגילה יש רק חוט אחד, כי יש רק תאורה, בגלל זה צריך להשחיל חוט נוסף. ושוב, זה עבודה לחשמלאי. אל תעשה לבד, זה גם מסוכן, גם יכול לגרום נזק, וגם יכול לבטל את האחריות.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
בסה"כ צריך להפנות אותי למסמך המצורף....
מי בדיוק צריך להפנות אותך ולמה ?

מתוך השאלה שלך מובן שאתה מעוניין להתעסק במשהו שאתה לא מבין ובמקביל עלולה להיות בו סכנת חיים (וגם עבירה על החוק אבל את זה נעזוב) ואף בר דעת לא רוצה להיות מעורב בסיוע לדבר כזה.

אמרו לך בעדינות לפנות לבעל מקצוע מוסמך ואני מצטרף להמלצה.

אם שאלת את מה ששאלת אך ורק מתוך סקרנות תאורטית ובלי שום קשר למאוורר אמיתי שאותו אתה רוצה לחבר לחשמל בלי שאתה יודע איך הריני חוזר בי מכל מה שכתבתי לעייל.

k-don

Well-known member
מי בדיוק צריך להפנות אותך ולמה ?

מתוך השאלה שלך מובן שאתה מעוניין להתעסק במשהו שאתה לא מבין ובמקביל עלולה להיות בו סכנת חיים (וגם עבירה על החוק אבל את זה נעזוב) ואף בר דעת לא רוצה להיות מעורב בסיוע לדבר כזה.

אמרו לך בעדינות לפנות לבעל מקצוע מוסמך ואני מצטרף להמלצה.

אם שאלת את מה ששאלת אך ורק מתוך סקרנות תאורטית ובלי שום קשר למאוורר אמיתי שאותו אתה רוצה לחבר לחשמל בלי שאתה יודע איך הריני חוזר בי מכל מה שכתבתי לעייל.
בשלב הזה רק סקרנות תיאורטית (לא קניתי שום מאוורר עדיין)

רוני1955

Active member
אני מפנה אותך למסמך המצורף, שאתה הבאת.
כתוב שם בפירוש שהעבודה צריכה להיעשות על ידי חשמלאי.

למעלה