כמה זה עולה?

jackson

New member
נראה שאין יותר פרות קדושות

וכל מילחמה נגד הקיצוץ תתקל באותה אדישות שזוכה לה כיום ויקי כנפו ואחרים לכן חשבתי רבות , חשבתי על השרים וחברי הכנסת שהרימו יד בעד הקיצוץ וחשבתי שיש לי רעיון למאבק אחר שלדעתי יזיז משהו. מה דעתכם שכל חבר כנסת ושר שהרים יד או נמנע בעד הקיצוץ שנבדוק כמה הוא מרוויח ? במה התוכנית הכלכלית תפגע בו? איזה קיצוץ הוא קיצץ ב- 2003 ואיזה עומד לקצץ ב- 2004 לעצמו אין ויכוח שהמצב קשה וכולנו עומדים בתור עם נפגעי הטרור חד הוריות ועוד.. לדעתי זה הדבר היחיד שיכול לגרום לשר או חבר כנסת לא להרים את היד בהצבעה השניה שיחסכו את הכסף במקומות אחרים. דבר נוסף שמעתם שמקצצים לסטודנטים! מישהו שמע שמקצצים את הכסף שעובר לתלמידי הישיבות? לא מכיון שלנתניהו והחרדים יש הסכם (הוא חושב על העתיד שלו) נכון קיצצו בקצבאות הילדים אבל הקיצוץ האמיתי צריך לבוא מהכספים הרבים שעוברים לישיבות. לסיכום: איסוף חומר שכזה יעניין את העיתונות ויהיה איטם ורק אז נוכל להפעיל לחץ ולהשפיע. צריך להשתמש בכלים אחרים למאבק ובחוכמה. יש לי את יונתן מטיפולים ובמימון עצמי לא נוכל להביא ילד נוסף וזה מקומם וכואב ולכן אני חושבת שצריך להלחם אחרת

avivit18

New member
כמה זה עולה?.... קשה למדוד חיים

בכסף - וכאן נכנס המקום לשיקול דעת - שהרי אם כל דבר ימדד אך ורק עפ"י העלות והשווי הכספי - אז למה לעצור בטיפול פוריות? אפשר גם להחליט שכל גבר/אשה מעל גיל 65 לא יהיו זכאים לטיפולים שעלותם עוברת X ש"ח (ויחליט הוד בּיבּיוּתוֹ על גובה ה- X..) - מאחר ועפ"י הסטטיסטיקה לא נותרו להם מספיק שנות חיים ו/או עבודה למימון עלות הטיפול (מכאן - טיפול = הוצאה ללא הכנסה..) (הכסף, בדמות מיסים, ששילמו אותם אזרחים עד שניזקקו לטיפול - אבוד... זה כבר "בוזבז" על מטרות "פוליטיות" בעלות חשיבות ראשונה במעלה, כמובן
)ובכלל - למה לממן תרופות יקרות וטיפולים "מיותרים" לבני 75+ המהווים "נטל" על החברה?! - ואפשר להמשיך כך עוד ועוד... השאלה היא היכן עובר הגבול שבין השיקול הקר והענייני לבין היותנו חברה המחזירה לאזרחיה תמורה כנגד המיסים אותם שילמו ומשלמים כל חייהם... ובנימה רצינית יותר - הגזירה החדשה בדמות החלטה קרה, שרירותית ונחרצת, דנה זוגות ויחידים רבים למוות רגשי... לחיים שבהם לא יהיו צחוק ושמחת ילדים בבית, לא תהיה המשכיות, לא יהיה לנו למי לדאוג - ואשר ידאג ויטפל בנו לעת זיקנה וכו'... רק מי ששפר עליהם מצבם הכלכלי יוכלו להגשים את הכמיהה להורות... חיים כאלה, לפחות בעיני, הם חיים ללא שמחה וטעם - ובכך משולים למוות רגשי... דבר נוסף - גם כיום זוגות אשר אין באפשרותם לא מסוגלים לממן את ההשתתפות העצמית הגבוהה לכל מחזור טיפולים (משום מה יש מי שחושבים שהמדינה מעניקה טיפולים ללא עלות...) ויותר מזה - יתכן שיש להגביל את מס' הנסיונות המסובסדים לכל אישה אבל 5 טיפולים- ולילד אחד בלבד... זה בבחינת לעג לרש...

hugs

New member
ובל נשכח את העלות של התכנית הזאת

כולנו נרצה כמה שיותר ביציות בכל טיפול - יותר הורמונים=יותר עלות לקופות בתרופות, בימי אשפוז בגלל גירוי יתר, בחיי אדם. כלונו נרצה להגדיל את הסיכוי להריון - לא עוד החזרת 2 או שלשה עוברים אלא חזרה לימים של החזרת 4-6 עוברים למחזור טיפול. ולסכן הריון מרובה עוברים בדילול? כשאת יודעת שזה יהיה אולי ההריון האחרון שלך? רק לשם השוואה - עלות יום בפגיה לשלישיה = 12-16000 ש"ח. כל שלישיה מאושפזת בממוצע בין חודשיים לשלושה...90 טיפולים? ועוד לא דברנו על עלויות לטווח ארוך. התכנית תקפיץ בצורה משמעותית את מס' ההריונות מרובי העוברים, את מספר הפגים ואת אחוז סיבוכי הטיפול - בעיה עם השלכות כלכליות כבדות ביותר...

קלקסנית

New member
תהיי בטוחה שיקצצו וינחו את הרופאים

לא לסכן חיי אדם: משמע מינימום החזרות וללא גירוי יתר.

hugs

New member
לשמחתנו

עדיין אין יכולת להנהלה להתערב בשיקולים רפואיים אף רופא לא רוצה ליצר גירוי יתר אבל כולם רוצים לייצר ילדים וכששוקלים את העקרות כאלטרנטיבה - וזה מה שביבי אומר בעצם אז יהיו - הרבה יותר שלישיות והרבה יותר גירויי יתר... בסופו של דבר כמה עוברים להחזיר זו החלטה שלך ולא של הרופא

נועם@בת

New member
שרון אישר תקציב של 250 אלף שקל

לעידוד העליה. אני מוצאת את עצמי נחנקת מול האיוולת. לשלם כסף כדי להביא מחו"ל את מי שלא רוצה בזה (אחרת היה עולה בלי עידוד), אבל לא לשלם בדיוק את אותו הסכום עבור טיפולי פוריות שיניבו אזרחים במדינה. נדמה לי שרק עכשיו אני מבינה עד כמה המאבק מופנה מול הטמטום, ולא מול ההכרח. מיש ורצה לצרף טיעון משכנע כששואלים אתה למה היא ולא חולה סרטן מוזמנת לקטף אותו ישר מעץ האוולת. נועם ~שמרוב ייאוש הולכת סופסוף לנקות ת'בית~

נועם@בת

New member
אופס, מרוב כעס

התכווצו לי המחירים. נועם ~שאם היתה טובה במספרים, אולי היהת נכנסת כבר להריון
~

פרח שדה

New member
אולי זאת התשובה למייל ששלחתי לביבי

לא רק שהם לא מקצצים שם, הם עוד מגדילים. מדהים. גנבו מאיתנו רבע מליארד שקלים!!! אתי אלון נכנסה לכלא להרבה שנים בגלל זה...

פרח שדה

New member
שלחתי במייל לדני נווה

אני מקווה שהוא יקרא כי גם הוספתי כמה משפטי חימום (למשל שכל הפרויקט אולי נועד רק כדי לספק תעסוקה למשרד הקליטה).

רחל5

New member
חבל, היו מאשרים IVF בחינם עד לילד

עשירי, וכל מטופלי הפוריות היהודים בעולם היו עולים לארץ באופן אוטומטי...

רחל5

New member
../images/Emo150.gif1200 שוטרים מאבטחים מתנחל אחד

למתנחל קוראים שמעון פרס. ברכות, מר פרס! ברכות לבביות ליום הולדתך השמונים. אתה יודע, לסבתא שלי היתה יומולדת שמונים בשנה שעברה, ולא חגגנו לה על חשבון משלם המיסים. אתה חושב שהמשרד לבטחון פנים היה מוכן להקצות כמה שוטרים ליומולדת שלה כדי שיהיה שמח? כמה טיפולי הפריה שווים יומיים עבודה של 1200 שוטרים? (כן, יומיים. מתברר שאמא של מר פרס סבלה רבות בלידתו, והוא נולד במשך יומיים...אין ברירה, אלא לחגוג את הארוע שמרים כל כך את המורל של הלאום כולו במשך יומיים)

../images/Emo12.gifאיך הגעת אליו?

מה עם השומרים על שרון, על שר האוצר שלך לא התבלבלת קצת? מי שדפק לנו את הטיפולים זה התוכנית הכלכלית של ביבי באישור ראש הממשלה - ליכוד.אני מקווה שנצליח במאבקנו נהרה ונלד למרות ....

bapi

New member
למה את שואלת

איך היא הגיעה אליו גם אני לא מבינה למה אני צריכה לשלם על מסיבת יום ההולדת של שמעון פרס אולי שיממן הוא מכיסו את 1200 השוטרים אין קשר בין מסיבת היום הולדת לבין מאבטחיהם של ראש הממשלה והשרים ההשוואה בכלל לא רלוונטית כשמדובר באדם אחד שחוגג יום הולדת על חשבון משלם המיסים!!!! שזה בעצם אנחנו כולנו!!!! גם בעיני זו שערוריה שאין כדוגמתה! אכן את צודקת שהמאבק הוא מול מי שמעביר עכשיו את החוק אך אין זה אומר שנעלים עין מנכבדי ציבור שמבזבזים את הכסף שבו יכולתי אולי להשתמש לטיפולים לגיטימציה לחגיגות שכאלו היא בלתי נתפסת!

פרח שדה

New member
נו באמת, הם לא מאבטחים את פרס

מגיעים לכאן אישים חשובים ביותר מרחבי העולם (נשיא ארה"ב לשעבר, נשיא גרמניה לשעבר ועוד ועוד...), וללא שום קשר ליומולדת, יש לעצם בואם של האישים האלה בימים קשים אלו חשיבות מדינית ע צ ו מ ה. תקראו עיתונים. הרי לא יעלה על הדעת שלא יספקו אבטחה לאישים האלה, שדרך אגב ינצלו את הביקור להתייעצויות עם ראש הממשלה. לא צריך לאהוב את פרס כדי להבין את זה. אבל ההתנפלות על ה"מתנחל" היתה מה זה מיותרת במקרה זה.

זה עולה....טל. ר....

פחות מתקציב אירוח של ח"כ לשנה.
פחות ממשכורת נהג צמוד לשר בלי - לחודש.
פחות מנסיעה חודשית לחו"ל של שר התיירות (שהקהילה היהודית בתפוצות אינה חפצה ביקרו)
פחות מתקציב מימון המפלגות בשנה שאינה שנת בחירות
פחות ממכונית לכל סגן שר...
פחות ממס הכנסה שמשלמת מון שרי שרי ברבע חודש...ובורחת לחו"ל זה עולה - פחות מעווית פה של מי שחתם על העוולה הזו. ככה זה עולה. ועכשיו - אתה הבנת את זה ברוך?????

למעלה