כמה כסף?

יעלעל

New member
כמה כסף?

אני מניחה שאנחנו בדיוק בגיל המתאים, הורים לבוגרים הם גם חברים להורים לבוגרים אחרים.
אתם מוזמנים לחתונה, לפי מה אתם נותנים מתנה לארוע, בהנחה שנותנים כסף ולא מתנה: האם אתם מבררים כמה בערך עולה הארוע במקום ונותנים צ'ק כדי שיכסה את הארוע, נותנים כמה שיכולים/רוצים, מסתכלים באתרים המתאימים לבדוק כמה לתת, בודקים כמה "הם נתנו לארוע שלנו" ולפי זה נותנים?
והאם יש מי שנותן מתנה?

חני ב

New member
רצינית?

כמה לדעתך, צריך לתת לחתונה של בן של בת דודה של הבעל?
נסיעה של כשעתיים לכל כיוון. אי אפשר לאמר שיש קשר.

חני ב

New member
זה בדיוק מה שחשבתי

ואת יודעת כמה באתר כתוב? 486...
נראה לך הגיוני?

נומלה

New member
דופקים את השחורים

לי האתר הוציא סכומים שנעים בין 520 ל630 בשביל רמת הקרבה הזו. מישהו פה נגדי.

talitush

New member
כי האתר כן מביא בחשבון את המקום

בו נערך האירוע.
נסו להכניס על אותם נתונים למשל: גן אירועים בקיץ ביום חמישי לעומת אולם בחורף ביום ראשון.

אני למשל, לא מביאה בכלל בחשבון את הפרמטרים הללו. לא מעניין אותי איפה החליט מישהו לחגוג את האירוע ומתי. אני כן מתחשבת ברמת הקרבה. ולכן למשל, אתן לאחיין שלי אותו הסכום אם זה ייערך במקום הכי מפואר או במקום הכי עלוב, וגם, אם לא ייחגג בכלל, כלומר, רק ממש בחוג המשפחה.
אבל זו אני.
יודעת שיש כאלו שכן מתחשבים בזה. ולהם כנראה מותאם האתר.

חני ב

New member
גם אני לא מסתכלת אם החתונה בהילטון

למשל, אבל עדין הסכומים באתר מגוחכים בעיני. לא ריאלים בכלל. אעשה מעצמי צחוק אם אתן צ'ק בגובה הסכום המוצע בו.

חני ב

New member

שיפריחו יונים סגולות באוהל מלמלה

לא בודקת את מיקום האירוע , ועלות המקום (בעיה שלהם, לא שלי)

כן בודקת באתר אינטרנט מה מקובל לתת לסוג כזה של אירוע וסוג כזה של קרבה-- כסכום מתבקש.

לעיתים מוסיפה על הסכום המצויין, אבל תלוי בקרבה שלנו לחוגגים.

לא עושה את חידון התנ"ך מי נתן למי מה כמה ואיפה--- לא מחשבנת בכלל (גם לא יודעת או זוכרת).

katam

New member
קירבה פלוס אהבתי לחוגגים

זאת אומרת במידה והחוגגים הם משפחתית רחוקים יותר אבל אני מאד אוהבת אותם המתנה תיהיה גדולה יותר.

לא בודקת את מקום הארוע. לא עושה חשבונות.

BrightEye

New member
אצלנו אנחנו בשלב שבו החברים של הבוגרים

מתחתנים...והם צריכים לשלם. והסכומים ממש כבדים עליהם.
(בנתיים עוד לא הוזמנו לחתונות של ילדי חברים, אבל אני אף פעם לא נותנת לפי המקום, אלא לפי הקירבה והרצון))

BrightEye

New member
כרגע זה לא מנחם...

ונראה לי שבזמן ההוצאות על החתונה, זה גם לא ממש מרגיע.

צריך פנקס גדול ושחור

אנקדוטה מחתונת הבן לא מזמן.

אחרי שהתחתנו ואספו את הצ'קים בשקית ניילון גדולה
קיבלו את הערימה
הפקידו אותה לאחר כמה ימים בבנק
וזהו.

נפגשנו עם המחותנים כשבוע אחרי,(אומרים מחותנים?)
אם הכלה שאלה לגבי רשימת המוזמנים וכמה כל אחד הביא?
הבת שלה /או הבן שלי ,לא זוכרת ענו שאין להם מושג.
היא שאלה- לא הכנתם רשימה של הפקדות?
הם-לא.
היא פנתה אליי במצוקתה- לקבל גיבוי (נושא נפרד יחסים עם מחותנת ואיך שורדים את זה)
ו....אני חייבת להגיד -שאפילו לא חשבתי על זה שמכינים רשימות וטבלאות ופנקסים עם מידע של מי חייב למי כמה ומה.

BrightEye

New member
בשביל זה יש דפי חשבון באתר הבנק

שם יש צילומים של הצ'קים.
ככה יראו בדיוק כמה על אחד נתן.

יעלעל

New member
מוכר

כשהתחתנתי עם האיש, לפני אי אילו כמה שנים (אני בפורום הורים לבוגרים, כן?) גם חמותי שאלה אותי מי נתן כמה. האמת, כשפתחנו את הצ'קים, ואני שמרתי את הברכות האיש שאל אותי אם אנחנו לא עושים רשימה. לא הבנתי בכלל בשביל מה. החמים שלי היו חמים עלי....
כבוגרת, היום, אני יכולה אולי לראות את הרעיון שמאחורי ידיעה מי כמה נתן - אז ממש לא הצלחתי להבין את זה. היום, מעניין אותי לזכור אם לבן דוד נתנו X שניתן דומה לאחיו כדי שלא תהיה פדיחה. מצד שני, אין לי כח לרישומים הללו.

למעלה