כמה שאלות

ריי22

New member
כמה שאלות

היי יריב, שמח להיות חלק (שקורא ולומד...) מהפורום המעניין הזה.
יש לי כמה שאלות שאשמח אם יהיה לך מענה מניסיונך:

1. כאשר חברה רושמת את התשואה שאני יקבל האם זה תשואה נטו כלומר, האם זה באמת נטו, האם זה הסכום שיכנס לכיס שלי, כלומר כולל הכל מהכל גם את המיסים שאני גם משלם כאן בארץ? (הכוונה לאיך זה בדרך כלל עובד)
2. בבואי לרכוש נכס בארה״ב, האם אני יכול וכדאי לי לפתוח חשבון בנק בארה״ב?
ועוד תת שאלה: מה נוהגים לעשות הברוקרים בארץ? הם עובדים בשיטה של לפתוח חשבון או אחרת?
3. אשמח אם תבהיר לי את שלל המיסים שיש להוריד מהשכירות שמתקבלת (כולל מיסים כאן בארץ)
4. איזה ״עלויות הפתעה״ יכולות להיות (אם בכלל) לאחר רכישת הנכס? (חוץ מתיקונים...)

זהו. תודה מראש!

תשובות

היי,
אז ככה:
1. ראשית אתה צריך להבין שמדובר בנדל"ן, ונדלן זה אינו מדע מדויק וייתכנו סטיות מהתוכנית העיסקית במקרה קיצון. אבל אם חברה רושמת בתוכנית העיסקית את ההוצאות הבאות: חשמל, מים גז, ארנונה, ביטוח, תיקונים, פינוי שלג, חברת ניהול - וחישבה כל זה, סביר להניח שהתשואה היא נטו. לא בכל הבתים המשקיע משלם את כל ההוצאות הללו אך אם תשאל את חברה לגבי הוצאות הללו, תוכל לדעת אם זה נטו. לרוב מדובר בנטו.
2. לא חובה לפתוח חשבון בנק בארה"ב, אפשר להביא את הכסף לארץ. כדי למנוע עמלות מיותרות של המרות והעברות אפשר להעביר אחת לרבעון ולא מדי רבעון. אם תהיה בארה"ב כדאי לפתוח חשבון, אך זה ממש לא חובה.
3. צירפתי לך לינק המדבר על נושא המיסוי: http://yarivpaz.blogspot.co.il/2012/10/blog-post_2410.html
4. עלויות ההפתעה רבות ומגוונות. לי הייתה דיירת שהרסה את הבית לאחר שעשתה שם מסיבות במשך חודשיים, אך בסוף הביטוח שילם הכל. כפי שכתבתי למעלה נדלן זה לא מדע מדויק ואל תשכח שיש אנשים שמשכירים את הנכס. אבל ההפתעות של התיקונים יכולים להיות רבים ומגוונים כדון: תיקוני גג שמגיע לאלפי דולרים, החלפת בוילר שעולה סביב 600-700 דולר, החלפת פרניס בעלות של 1800 דולר בערך וכו'.

ריי22

New member
תודה! עוד שאלה קטנה

כמה זמן בממוצע לוקח מהנקודה שבא מצאתי נכס ויצרתי קשר עם הברוקר ועד שהנכס נרשם על שמי (בהתחשב שאין בעיות בנכס והכל בסדר)?

Dan Berger

New member
ההבדל בין ישראל לארה״ב

בישראל כמה שבועות ויומיים זה אותו דבר. גם 14% ו 6% זה אותו דבר... מה זה משנה...?
אחר כך צריכים את קולבוטק כדי לבדוק למה משקיעים הפסידו כששילמו $70,000 במקום $30,000
כולה סכום כזה או אחר..

למעלה