כמה שאלות..

Pure Golden

New member
כמה שאלות..

שלום אמיר, אני תוהה בימים אלו בנושא של "היעוד", מציאת הכוונה למשרה/ עבודה שבה אני אממש את עצמי. ישנם 2 תחומים שאני אוהבת, אבל אני יודעת שבהיבט הפרקטי כרגע אין ממש בהם עבודה. איך משלבים בין מה שמרגישים ש"קורא לך" להיבט הפרקטי/ יישומי של מציאת עבודה (לא תמיד זה הולך יחד..) והרי אולי הדברים הללו הם דברים שמושכים וממלאים, ובפועל ניתן שהם ישמשו כתחביבים שישלימו את מה שעושים ביומיום (גם עבודה)..?(תוהה) האם בהכרח דברים שעושה לי טוב לעשות הוא היעוד..? והשאלה הכי גדולה - איך יודעים/ מוצאים את הדבר הספציפי הזה - היעוד - (ואולי הוא גם משתנה במהלך תקופות החיים שלנו..?) רקע כללי - כרגע אני עובדת ומשתכרת, כבר אחרי לימודי תואר I, ואני טובה במה שאני עושה, אבל דבר אחד אני יודעת שלא זה הייעוד, המימוש ולא יודעת אם אני אוכל להשתכר מהדברים שאני אוהבת לעשות. אשמח לתגובה, תודה.

השביל האישי

שלום, שמח שפתחת שיחה בנושא "יעוד". אני מזמין את כל מי שהנושא נוגע בו ויכול לקחת חלק בשיחה, להצטרף. מניסיוני בפורום מסוג זה, ישנם משתתפים שקטים המתבוננים מהצד זמן רב, עד שמגיע הרגע שלהם להיכנס לשיחה, אני מכבד את רגע הבשלות ויחד עם זאת בו נזכיר לעצמנו – אף פעם לא נהיה מושלמים, אף פעם לא יתקיים "מסדר" שיבדוק שאנו מוכנים למופת לצעד הבא, למידה מתרחשת לפעמים בעצם הקפיצה למים. בשיחה כאן, בכל מה שקשור למימוש אישי בעבודה, לכל אחד יש אמת סובייקטיבית שלו, אמת שנכונה לו. כאשר כל אחד מביא את החוויה האישית שלו ומקפיד להיות בעמדת משתף, לא "הנה תלמד ממני", או "והרי עצה שתעזור לך" וכו´ או אז משהו מאד מחזק מתחולל אצל המשתף. קודם כל הוא מנסח לעצמו באופן ברור משהו שאולי מסתובב ומתברבר אצלו, מחשבה חצי אפויה שצריכה קטליזטור כדי לצאת לעולם, וכאשר אתה בוחר להביא אותה אתה מועיל לעצמך. דבר שני - לעולם אינך יכול לדעת מהו סוג התגובה שתקבל, איזה פידבק, איזה עידוד, אולי תגלה זווית חדשה בתוך הדברים שלך עצמך בזכות התגובה או השיתוף שמישהו יתן לך. נקודה שלישית - ההכרה ביכולת לעזור, לא כדי לקבל תמורה, לא כדי לקבל הוכחה אלא פשוט לדעת שהועלת לאדם בעולם, ההכרה הזאת, להערכתי, מאד מחזקת, עוזרת לפתח תחושה חדשה של ערך עצמי, מעשירה חלקים פנימיים עמוקים של האדם. עד כאן הקדמה והזמנה. לנושא היעוד - ההיסטוריה מלאה סיפורים על דרכים בהם אנשים מגלים את היעוד שלהם, אני לא חושב שיש "מודל" למציאת היעוד. זוהי תמיד דרך אישית. ישנם כלים או סיוע, או מדריכים שיכולים לקחת אותך ממקום א´ למקום ד´ אבל זאת את שנותנת להם ערך של מדריכים או שיעורים. ישנם שיעורים של מה לא לעשות ואיך לא להיות שלפעמים תרומתם חשובה וישנם היכרויות "מקריות" קצרות שפועלות כסימני דרך. אם את נמצאת בתקופה של שאלות, מאד יכול להיות שההכוונה תופיע. אם את תוהה בימים אלו, כמו שאת אומרת, אז יכול להיות שזה שלב של תהייה, בירור, חיפוש פנימי, בדיקה במציאות, התנסויות, הכרויות חדשות, וכל מה שעוד יכול להיכנס להגדרה הרחבה הזאת. את מדברת על תחומים שאת "אוהבת", אני חושב שבמציאת יעוד קשה לדבר על אהבה, אתה יכול לומר שאתה אוהב גלידת לימון, ממש אוהב את החמיצות, שעושה לך כמו צמרמורת קטנה בכל חוש הטעם. אבל "יעוד", אני לא בטוח ש"אוהב" זה החיבור המדויק אם בכלל. ביעוד יש משהו הרבה יותר חזק שפשוט מושך אותך ולא נותן לך הרבה ברירות, אתה כמעט יכול להיות מנותק משיקול בעוצמת החוויה, לא כל אחד מגיע לחוות שליחות. מכאן לשאלות הפרקטיות, כל עבודה שאנחנו עושים מקרבת אותנו ליעוד, אם אנחנו לומדים מתוכה על עצמנו, על קשיינו, על כוחותינו – על בשביל מה אנחנו כאן ולכן יש שאלות שיכולות לעזור לך בשביל להכין את עצמך הלאה במסע. ואלה מן הסתם כבר דברים אישיים שלא שיתפת, בינתיים, אני מאמין שאם אנחנו עושים הסתכלות עמוקה פנימה והתבוננות חדה אחורה אנחנו יכולים לדעת על עצמנו ועל תפקידנו המון, לפעמים דברים הופיעו בחלומות, לפעמים מחשבות מסוימות כבר נמצאות אצלנו 20 שנה בראש אבל אף פעם לא היה לנו אומץ באמת לפרש אותם בהקשר של שאלת היעוד. איזה ספרים קראת בשנים האחרונות שהשפיעו עליך ? איזה אנשים פגשת בשנים האחרונות שהשפיעו עליך ? איזה תגובות עולות מתוכך למצבי חיים שאת חשופה להם ומה קורה לך ? לאיפוא את נמשכת ? האם את שומעת בתוכך "אני עליון" שמכוון אותך ? תודה על ההקשבה בלב פתוח, אמיר דרור

Pure Golden

New member
הרחבה..

קודם כל תודה על תשובתך.. אנשים שפגשתי בשנים האחרונות שהשפיעו עלי: אשה מדהימה בעיני מטפלת בתחום באלטרנטיבי, בעלת מודעות גבוהה מאוד, שעוזרת מאוד לאנשים היא מודל בעיני כבר לפני כמה שנים התחלתי להתעניין בכל נושא הרוחניות ורפואה אלטרנטיבית, אחרי כן התרחשו דברים שגרמו לי "לקחת צעד אחורה מהנושא", אבל עדיין התחום הנ"ל מושך אותי. חוץמזה יש דבר נוסף - אם אני נמצאת בין קבוצה של אנשים במקום ציבורי- ומגיע אדם שיש לו לשאול משהו - הכוונה וכו´- ב-99% מהמקרים השואל פונה אלי - וזה מדהים אותי כל פעם מחדש.. שתמיד בוחרים בי שזה נראה לי גם דבר שאומר משהו.. הענין הוא שהתחום האלטרנטיבי כ"כ רחב - לא יודעת מאיפה להתחיל - וגם חשוב לי להיות ייחודית במה שאני עושה ולא להיות כמו עוד הרבה אחרים. ז"א למצוא נישה ייחודית. עוד דבר שהופיע לי בחלום: שמבחינה שכלית אני יכולה ללמוד הרבה דברים, לא תהיה לי בעיה ללמוד אותם, הענין הוא למצוא את הדבר הזה שאני מממשת את עצמי דרכו. דבר נוסף שהופיע לי בחלומות: ראיתי עיצובים מדהימים של דברים שונים ברמת דיוק מאוד גבוהה (עיצוב של בית, פריטי לבוש ואופנה) שכשחלמתי חשבתי ואוו איזה מקוריות בעיצוב וגם כ"כ יפה (וזו בעצם אני זו שהמציאה את כל זה..) ספרים שקראתי והשפיעו עלי: כל הנושא של מודעות אישית והתפתחות רוחנית. תגובה שלי למצבי חיים שאני חשופה להם: רצון ללכת למקום טוב יותר, רק לא יודעת איפה זה..(אולי בתוכי..) עד כאן לעכשיו..ושוב תודה

Pure Golden

New member
ועוד משפט

נמשכת לכל דבר שיהיה בעל משמעות- שיגרום למקום הזה שיהיה בו יותר אור..

קצב בתהליכי התפתחות

צעד אחורה, אמרת - לפעמים קולות פנימיים מחזירים אותנו למקום של למידה ואגירת כוחות, למקום שיוצר הבשלה חדשה. כל כך חשוב לפעמים לתת לעצמי את הזמן, למרות שיחות של ביקורת, למרות קולות מאיצים, לתת לעצמי את הזמן להתקדם כשזה יהיה מתאים. אם את עדיין לומדת מהי הייחודיות שלך, אם את עדיין מבקשת ביטחון, אם את רוצה לקחת עוד גורמים בחשבון - לפני שאת מחליטה, אז אלה כנראה ההכנות, הברכה והשיעורים שאת אוספת לעצמך. בהזדמנות זו את מוזמנת להכיר - הבורסה למימוש חלומות.

למעלה