כרגיל, היאוש

sweet virginia

New member
כרגיל, היאוש

יאוש מעצמי בעיקר, אם כי הגעתי לשלב של השלמה עם היאוש. זה לא טוב כמו שזה נשמע כי אני לא משלימה או מקבלת את עצמי, אבל אם פעם הייתי כועסת על עצמי על כל דבר, היום הכעס חלש יותר כי די הרמתי ידיים.
וזאת אחת הבעיות שלי.. להרים ידיים. שונאת אתגרים. תמיד שנאתי. אם אין ברירה אני משתדלת להתמודד אבל לא תמיד הולך לי.

חופשת החג לא היתה פרודוקטיבית. היו כמה ימים שבהם עשיתי דברים ויצאתי מהשגרה שלי בעקבות התחייבות שנתתי (ואחר כך הצטערתי עליה, אבל בכל זאת הלכתי), ולמרות זאת רוב הזמן לא עשיתי כלום. היו לי הרבה דברים לעשות - לימודים, דירה, סידורים, אבל חוץ מכמה סידורים לא התעסקתי בכלום.
אתמול למשל הרמתי ידיים מעצמי בשלב די מוקדם של היום ופניתי למה שאני יודעת לעשות הכי טוב- לבהות בטלויזיה שעות. ובשעות הכוונה לשעות! נראה לי ששברתי שיא אישי של 10 שעות מול הטלוויזיה, בלי הגזמה. ראיתי עונה שלמה כמעט של סדרה. הבית לא נקי, בעיקר עם האבקנים שמתפזרים עכשיו באוויר וגם בגלל החתולים, אבל לא אפילו לא התחשק לשאוב אבק. יש לי כמה מטלות גדולות ללימודים, אבל אפילו לא הסתכלתי עליהן.

לא בא לי להתמודד עם כלום. אין לי כוח ואין לי הרבה חשק. אני עושה כשיכולה רק כדי לעשות קצת אבל צריכה להילחם בעצמי.
גם עכשיו למשל, אני יושבת כבר כמה שעות על קריאה של מאמר ותוך כדי מתעסקת במלא דברים אחרים. הבטחתי לעצמי שהיום לא אראה טלוויזיה - איזון לאתמול, אבל אני מרגישה שבא לי. ואז לא אצליח להתקדם עם העבודות ללימודים

אני כל הזמן מקנאה באחרים, משווה את עצמי אליהם, כועסת על חוסר היכולת שלי (וגם הרצון) לקדם את עצמי לפחות בתחום אחד ולכן נוח לי להרים ידיים. ומול הטלוויזיה זה הכי נוח כי אני לא צריכה לחשוב על עצמי. מרגישה שהחיים שלי סתמיים וחסרי ערך.

הפסקתי ללכת לפסיכולוגית לפני כמה חודשים כי אין לי חשק להמשיך לדבר. הכל חוזר על עצמו. אני חוזרת על עצמי ואין שינוי. אני בכלל לא בטוחה שאני יכולה להשתנות. התפיסות שלי לגבי עצמי כל כך מקובעות שאני לא מצליחה לראות משהו אחר.

זהו, בערך. הייתי צריכה לפרוק. זה מה שהייתי עושה אצל הפסיכולוגית- לפרוק את המטען שהצבטר כל השבוע, אבל לא מתאים לי ללכת אליה רק בשביל זה. מזל שאתם- את כהנא, פה.

DOCTOR W H O

Member
מנהל
היי יקירה שלי

אני מבינה אותך. אבל עצוב לי לומר שגם אני נתתי לעצמי "תירוצים" די דומים לשלך.
שאני מרדנית מידי, מקובעת מידי, עקשנית מידי, כדי להלחם או לשנות דפוסים.
גם מאוד נוח להאישם את האוסידי שהכל נוירולוגי.
ואני לא אומרת זאת באשמה, בכלל לא.
אנחנו עושות זאת, לא כי אנחנו פחדניות או עצלניות מידי, או ותרניות מידי להתמודד עם הבעיות/העולם/כל מה שמציק, אלא בגלל שאנחנו מתמודדות כדרך קבע על כל השיט הזה (סליחה על המילה), ואנחנו מרגישות שזאת מלחמה בלתי פוסקת.
אז בהחלט זכותנו להרים ידיים מדי פעם ואפילו הרבה.
אחי אמר לי בהתמודדות שלי עם האוסידי, שטוב לפעמים לקחת צעד אחורה ולא להלחם בכוח כדי שאני אוכל לקחת שתי צעדים קדימה.
ודווקא בגלל שאני באה מהמקום הזה שכל כך קשה לשינוי ולא משנה מה הן הסיבות, אני יודעת שאפשפר לשנות.
והתחושה שאתה משיל מעלייך כמו עור של נחש את כל הכאב, היא שווה את ההתמודדות הזאת.
ואגלה לך סוד? ההתמודדות שאנחנו כל כך לא רוצות להתמודד איתה, הרבה פעמים יותר קלה ממה שאנחנו משערות.
אם הטיפול עם הפסיכולוגית נתקע זה רק אומר שאת צריכה טיפול אחר.
לא לכולם שיחות עוזרים (גם לי היה שלב שזה היה כמו כוסות רוח למת, כי זה תקופה), ולכן צריך לבדוק שיטות טיפול אחרות שיועילו הרבה יותר לך אישית.
כמו שכבר אמרתי, יש כאלו שקבוצות תמיכה עושת להם פלאים, יש כאלו שדווקא דמיון מודרך, טיפול בתת מודע, נטורופתיה, פסיכודרמה, NLP, והרשימה עוד ארוכה.
את פשוט צריכה לשבת עם עצמך ולשאול , מה הכי עושה לך טוב.
אני נמשכת לדיבור (לדבר על הבעיות), וגם לתת מודע.
לכן בשבילי טיפול בשיחות בנוסף לטיפול בתת מודע יהיהי הכי יעיל והכי יעזור.
אולי טיפול באומנות? במוסיקה?
וזכותך המלאה לדחות דברים ולחזור אליהם במועד אחר, או לעשות כמה דברים במקביל.
כל דבר שיעזור לך להתמודד ובסוף, גם אם זה יקח כביכול לאט יותר, להמשיך הלאה, זה מעולה.
(ובכנות, אין דבר בלראות הרבה זמן טלויזיה. כל עוד זה לא רק זה במשך שנים על שנים, יוםפ יום בלי אוכל, עיסוק אחר, ואת מרגישה שזה פוגע בך, אז זה לא טוב. אבל אפילו אם זה 10 שעות , ואת מרגישה שזה כן ממלא אותך בכוחות, אז אדרבה).
תמיד כאן אם תירצי לדבר.

sweet virginia

New member
תודה מקסימה! סליחה שלקח לי זמן להגיב

מאוד אהבתי את מה שכתבת, אבל חייבת לציין שאני לא מאשימה את הדכאון או גורמים חיצוניים אלא רק את עצמי. אני יכולה לקבל ולהבין אחרים שסובלים מדכאון, אבל לגביי זה נתפס לי כמו תירוץ.
לגבי סוג טיפול- ניסיתי כמה סוגים, רובם של דיבור כי אני זקוקה לפרוק את מה שאני מרגישה, אבל לא הצלחתי להתמיד בהם לפרקי זמן ארוכים.
חשבתי לנסות CBT אבל אני לא רואה את עצמי "עושה שיעורי בית" עם עצמי.
&nbsp
בכל מקרה תודה שאת תמיד מגיבה.

למעלה