כשלון בראיון

bioc1

New member
כשלון בראיון

אני לא יודעת אם זה הפורום הנכון אבל אני כבר על סף יאוש ודיכאון. אני בעלת תואר שני במדעי החיים, עובדת כרגע באקמיה ומרוויחה שכר קצת יותר גבוה ממינימום. (בקושי מגיעה ל 5k) אני מעוניינת למצוא עבודה יותר מכניסה (בתעשייה) עם אפשרויות קידום. אני מנויה לאול ג'ובס, ג'ובמסטר, ג'ובנט ומקבלת משרות למייל יום יום. אני שולחת עשרות קו"ח כל יום ומעטים חוזרים אלי. מהמעטים שחוזרים, אני מוזמנת לראיונות ופשוט לא מצליחה לעבור אף ראיון. אני כנראה המתראיינת הגרועה ביותר בהיסטוריה! הייתי ב 20- 30 ראיונות ב 3 השנים האחרונות ומהם עברתי רק שניים, כאשר המשרה הראשונה היתה משרה חלקית של כמה שעות בשבוע והמעסיק דרש שאוציא לו חשבונית של עוסק מורשה אז אני מניחה שפשוט אף אחד אחר לא הסכים לקחת את המשרה והם פנו אלי בלית ברירה. המקום השני שקיבל אותי הוא המקום שבו אני עובדת כעת. אני עובדת מצויינת! מקבלת המון מחמאות כל הזמן. סומכים עלי. אני מסורה, דייקנית, זריזה ועובדת שעות מטורפות. כל הזמן אומרים לי בעבודה שאני מחזיקה את המקום ושלא אחשוב על לעזוב. אני פשוט לא מצליחה ליצור רושם טוב על מראיינים! הבעיה העיקרית שלי היא היותי ביישנית מאוד. כאשר אני מגיעה לראיון אני מתחילה לגמגם, אני נתקעת ונלחצת וכנראה משדרת ביישנות, לחץ, אדישות או משהו אחר שהוא פשוט לא טוב. דבר נוסף, הבא בעוכריי, הוא חסור היכולת לשווק את עצמי. כאשר שואלים אותי למה כדאי לקבל אותי לעבודה התשובה שלי כוללת את כל התכונות הטובות שלי אבל היא נשמעת כדיקלום. אני לא מצליחה לשכנע את המראיין שאני עובדת טובה ושכדאי לו לקחת אותי. במקום העבודה הנוכחי קיבלו אותי בגלל שהייתי חמודה בראיון (ציטוט של המראיינות). חמודה, כנראה זה לא מה שמחפשים! למרות שלעבודה שלי אין שום אופי שיווקי/ מכירתי, אני עדיין לא מצליחה לעבור. קראתי ספרים וכתבות בנושא אך איני מצליחה ליישם. אחרי כל דחייה הביטחון העצמי שלי יורד עוד ועוד (הוא גם ככה נמוך) האם קואצ'ינג אישי יכול לעזור לי? ואם כן איך אדע במי לבחור? יש כל כך הרבה קואצ'רים בתחום. אולי סדנה? האם אני בכלל יכולה לשנות משהו שהוא כל כך מהותי באופי? האם אני יכולה להפוך ללא ביישנית? האם אני יכולה לשווק את עצמי בצורה משכנעת כשאני טיפוס אדיש וצנוע מיסודו?

על קצה המזלג

נראה שמה שבאמת בוער שם זה הצורך שלך להביא את המיטב שבך החוצא, כדי שהעולם יראה. והוא יראה! מן הסתם, אותם נקודות חלשות צפו ועלו בכל אחד מאותם הראיונות שאליהם הלכת. בסופו של דבר התפשרת על מקום עבודה, והרגשת שקיבלו אותך בחסד ולא בזכות. נראה שיש לך רצון עז ללמוד את עצמך ולפתור את המכשולים שמונעים ממך להיות באותם מקומות שאכן ראויים לך. את כותבת שאת טיפוס "אדיש" ו"צנוע", אבל לפי המייל הייתי אומר שיש בך הרבה תכונות אחרות גם כן :) תהליך אישי הוא קצר יותר וממוקד הרבה יותר בך ובצרכים שלך, וזאת הדרך שנראה שנכונה לך כרגע. בהצלחה! חיים

נעמי67

New member
את יכולה להיות כל מה שתרצי

יקירה שלי, מרגע שבחרת להיכנס לפורום ולהציף את התחושות ואת המצב בו את נתונה , את כבר התחלת תהליך לעבר שינוי. את מודעת לכך שמשהו לא עובד. שמשהו כאן מצריך שינוי על מנת שיאפשר לך לעבור ראיון עבודה > להתקבל לעבודה > להתפתח בתחום שבחרת ללמוד אותו ולעסוק בו. האם אני בכלל יכולה לשנות משהו שהוא כל כך מהותי באופי? - בהחלט שאת יכולה לשנות משהו באופי שלך. מהו אופי? אופי הוא הרגל שרכשת לך במהלך חייך מסיבות שונות והיום את מבינה כי יש צורך לבחון מחדש מה נכון להישאר בחיי וממה נכון להיפרד וכמובן אלו הרגלים / תכונות / יכולות ועוד ...חדשים תרצי לאמץ אלייך. האם אני יכולה להפוך ללא ביישנית? מנסיון - כן. עם המודעות שלך לביישנות והרצון שלך לשנות את יכולה לאמץ לך גישה או נקודת מבט חדשה מביישנות. האם אני יכולה לשווק את עצמי בצורה משכנעת כשאני טיפוס אדיש וצנוע מיסודו? בתהליך שתעברי את תתמקדי במטרה > אותה מטרה ונגזרת הפעולות שלה יאפשרו לשינוי ברבדים נוספים בחיים שלך. מה שאומר שברגע שאנו בוחרים לשנות דבר אחד , הוא משפיע על שאר הפלחים בחיים שלנו. הכל אפשרי . אין כשלון יש רק מקום לצמיחה. אלברט איינשטיין כתב: בבואך לפתור בעיה / דילמה בחיים שלך , יהיה עליך לשנות את רמת החשיבה בה נמצאת כשיצרת אותה". בהצלחה רבה.

טינו10

New member
הערכה עצמית - רק תוסיף. לא תזיק...

ממש עצוב לשמוע ולקרוא את תאורייך לגבי "הצלחותייך" בראיונות ואני יכולה להבין את התסכול שבמסע המפרך, אולם מדברייך עולה נימה כל כך ברורה של הערכה עצמית נמוכה שכנראה היא בעוכרייך, ידידתי הטובה. נסי לחשוב על זה כך: האם היית מעסיקה את עצמך ומשלמת לעצמך משכורת? אם הערכתך העצמית כזו - היתכן שאת מקרינה משהו ממנה לתוך הראיונות? אין ספק שגם התקופה הארוכה בה את מתמודדת משפיעה אולם אסור לה לחלחל אל תוך הראיונות ובעצם לסיים את הראיון באפקט בומרנג. אשמח לסייע מנסיוני העשיר כמאמנת קריירה תוכלי לפנות אלי בכל עת. בברכת הצלחה אורית פרץ - מנהלת יוזמה - יעוץ ארגוני ואימון קריירה. [email protected] 0507646380

כן

עמיתי הציגו בפנייך תשובות ואני מצטרף אליהם לגבי כל השאלות שלך התשובה היא כן יחד עם זאת טיפ קטן האם ניסת להתחיל בראיון באמירה " אני מאוד מתרגשת בראיונות אז תודה על הרגישות"? התחלה פשוטה זאת יכולה להפחית את המתח אין זה תחליף להצגה עצמית טובה ואכן יש מקום לבחון את השאלה מה את עושה כדי לא להתקבל לעבודה אבל תנסי את הטריק הקטן הזה יריב אליאב- מנכ"ל הדרכה וחוויה יעוץ ואימון לעסקים 0544712244 hnh.co.il

bioc1

New member
כן...האמת שניסיתי את ה"טריק" הזה

אמרתי שראיונות עבודה קצת מלחיצים אותי ואז ישר המראיינת שאלה אותי, ומה עוד מלחיץ אותך? רק ראיונות מלחיצים אותך? עניתי לה שכן. רק ראיונות מלחיצים אותי...והמשכנו בראיון ולמרות שהיא אמרה שהיא בטח תיצור איתי קשר, היא לא יצרה.

מה למדת?

בתהליך חיפוש עבודה הסטטיסטיקה מדברת על 20 ראיונות ללא תוצאות לפני שנתקדם לכן כדי להשתפר ולשפר את המצב עלינו ללמוד- בתהליך אימון המאמן והמתאמן מזרזים למידה והטמעה מה למדת עד עכשיו חוץ מלהגיד שאין לך בטחון? איך חוסר הביטחון בא לידי ביטוי? האם יש לך "טריק" איך להתגבר ולזייף ביטחון- בסוף גם אנו מאמינים בביטחון הדרכה וחוויה 0544712244 www.hnh.co.il

למעלה