כשל במערכת ההסברה של משרד התחבורה

Brendan

New member
כשל במערכת ההסברה של משרד התחבורה

בתאריך ה-14 לחודש נובמבר של שנת 2001, יצא דובר משרד התחבורה, מר אבנר עובדיה, בהודעה לעיתונות בא נכתב כי "משרד התחבורה יחל להנפיק ממחר תו חניה לנכה המודפס בשיטה חדשה המונעת אפשרות לזייף את התו או לצלמו." הודעת הדובר התפרסמה באתר האינטרנט של משרד התחבורה וכן בכמה עיתונים מרכזיים. מברור שנערך עוד בחודש נובמבר עולה כי משרדי הרישוי אינם ערוכים ואינם מעודכנים בנושא הנידון ולכן לא ניתן לקבל את תו החניה החדש. אתמול התפרסמה ידיעה ברדיו שעל-פיה ניתן כבר היום (15.01.2002) לקבל את תו החניה החדש. מברור טלפוני שערכתי היום מול משרד הרישוי בחולון (טלפון: 03-5027619) נאמר לי כי ביכולתי מהיום לקבל את התו החדש בכל אחד מסניפי משרד הרישוי בארץ. ניגשתי למשרד הרישוי בעיר פ"ת (עדיין אין שם מקום חניה לנכים) ושם נאמר לי שאין ביכולתם להנפיק תו כזה ואין להם מושג על מה הדברים אמורים. בשיחה טלפונית מול גב´ מירה ממשרד הרישוי בחולון (טלפון: 03-5027606) עולה כי את התוים החדשים מקבלים רק עבור רכב חדש וכי בשלב זה לא ניתן להחליף את התו הישן בתו החדש. הסיבה,לטענתה, מחסור בתוים חדשים. ביקשתי לדעת מדוע נאמר לי שאפשרי לקבל תו חדש בעיר פ"ת ומהתשובה יכולתי להבין שבמשרד הרישוי לא יודעם להבדיל בין ימינם לשמאלם. גב´ מירה אף הועילה לתרוק את הטלפון בפניי וזאת לאחר שניסיתי לברר את מקור הכשל ההסברתי והכשל התקשורתי בין משרדי התחבורה למשרדי הרישוי השונים. ניסיוני להגיע לדבר עם דובר משרד התחבורה, מר אבנר עובדיה, נכשל וזאת בטענה שהנ"ל עסוק בישיבה ולא ניתן לדעת מתי יתפנה (טלפון: 02-6228690). כאלטרנטיבה הוצא לי לייצור קשר עם המנהלה של משרד התחבורה בטלפון: 02-6228650 על-מנת לברר את הנושא אך אין עונים במספר זה. מסקנות: דובר משרד התחבורה, מר עובדיה, מיהר להוציא הודעה לעיתונות. תוכן ההודעה אינו נכון ויש בו על-מנת לטרטר אוכלוסייה שמאופיינת בקושי בניידות. בזמנו דרשתי מהדובר להוציא הודעת תיקון להודעה המקורית אך הדבר לא נעשה. חבל לי שמנגנוני ההסברה של משרד התחבורה מנותקים ממנגנוני הרישוי בארץ וכי יש כשל תיקשורתי והסברתי באופן בו אינפורמציה מועברת לציבור ולצד התיפעולי של המשרדים השונים. מצורף קובץ ובוא הודעת הדובר המקורית.

למעלה