כתבה במעריב של היום על אטלנטיס

subatoi

New member
כתבה במעריב של היום על אטלנטיס

באינטרנט זה קורה מדי פעם. אבל כשיש כתבות רציניות בעיתונים היומיים, זה די חריג.

subatoi

New member
והערב ברשת ב', 20:00, תכנית על המעבורות.

הם עשו כזו גם ליום השנה של גגארין. מגניב. משהו טוב זז שם.

XrayCharlie

New member
נכון לעכשיו יש רק 30% סיכויים לשיגור

מזג האוויר לא משתף פעולה.

XrayCharlie

New member
בעיה

אני לא חושב שניתן למצוא בשום מקום את הנתונים הרבים לאזור המאוד מצומצם שהם בודקים. אני מסתמך על אתרי נאס"א ועכשיו על NASA TV.

XrayCharlie

New member
אופטמיות זהירה

למרות שהסיכויים לשיגור עדיין עומדים על 30%, בנאס"א מגלים אופטימיות זהירה שמזג האוויר יהיה טוב. נכון לעכשיו, כחצי שעה לפני השיגור, מזג האוויר הוא GO. זמן השיגור המעודכן הוא 18:26:46 שעון ישראל.

XrayCharlie

New member
כמו דיווה אמיתית, אי אפשר בלי "מיני דרמה"

31 שניות לפני השיגור, כאשר מחשבי המעבורת לקחו שליטה על רצף השיגור, נפסקה הספירה לאחור. עוד לא ברור מה קרה שם אבל המצלמות התמקדו ב-"ביני קאפ". לאחר זמן קצר חודשה הספירה ובפעם האחרונה שוגרה מעבורת חלל

subatoi

New member
שמת לב אולי כמה צופים היו?

סתם מסקרן אותי. אני ישבתי לראות את השיגור במסגרת שעתיים שידורים ב-CNN, היה נחמד. ועצוב, כמובן.

XrayCharlie

New member
לא ספרתי

מדברים על משהו בן 750 אלף למליון בקנדי עצמו ובחופים מסביב.

subatoi

New member
איכשהו הבנתי שראית באתר של נאסא,

ושם (אם יוצאים ממנו לאתר של Ustream ולא נשארים בנאסא) הם כותבים כמה צופים בו זמנית. אז תשכח מזה.

XrayCharlie

New member
לא הבנתי אותך

צפיתי בשיגור בטלוויזיה ולא במחשב (במחשב עקבתי אחריה בגוגל ארץ), אין לי מושג כמה ראו במחשב (בשיגור הקודם היו בסביבות ה-60 אלף).

XrayCharlie

New member
מה יקרה אם אטלנטיס לא תוכל לחזור לכדור הארץ?

כידוע מעבורת החלל אטלנטיס כבר טסה את מה שהיה אמור להיות הטיסה האחרונה שלה אבל נאס"א הכינו אותה לטיסה נוספת על מנת שתשמש כמעבורת הצלה במקרה של תקלה חמורה באנדוור. לאטלנטיס אין מעבורת הצלה. בעבר כתבתי כי באטלנטיס יש רק 4 אנשי צוות בגלל ההחלטה המאוחרת על המשימה. בבלוג ההמראה של נאס"א נכתב לפני זמן קצר דבר מעניין אחר. בלוג נכתב כי הסיבה לצוות המצומצם זה אי היכולת לשלוח מעבורת הצלה. במקרה שתהייה תקלה חמורה באטלנטיס שלא תוכל לחזור לכדור הארץ, אנשי הצוות ישארו בתחנת החלל ובשנה הקרובה (לא פחות) חלליות סויוז ישוגרו עם 2 אנשי צוות בלבד ויחזרו 3. כך, במשך 4 טיסות, יחזירו את אנשי הצוות בחזרה לכדור הארץ. בתקווה שלא נזדקק לכך.

למעלה