כתבה מעניינת משער תפוז - לדיון

liza26

New member
לא מבינה מה הלחץ?

למה יש התנגדות כזאת גדולה ? אולי בגלל שזה "סוד"? זה לא סוד זה דבר ידוע. הכותב/ת נשמע לי ממש בלחץ מזה ומעניין שכולם ישר קופצים על עניין הכסף? זה הדבר הכי חשוב שנשב , נרצה ממש ושק כסף ייפול לנו על הראש? אנשים מחפשים ניסים, את הדרך המהירה, הקצרה זו תכלית השנים האחרונות- המסלול המהיר, הכל כאן ועכשו אבל אני מאמינה בהחיים שלנו מורכבים מפרטים קטנים מכל מיני ניסים קטנים שבאים "על הדרך" ורק צריך לשים לב. הסוד מלמד אותנו כמה הרצון שלנו חזק, כמה אפשר להוציא דברים אל הפועל וכם קשה מאוד לקבל דברים קשים שקורים- שהכל מתוך בחירה . בחירה. ותו לא.

orli997

New member
מאוד מסכימה איתך../images/Emo140.gif

מלבד הגישה החומרית והפרו אמריקאית בסרט שגם אצלי עוררה התנגדות אני חייבת לציין, למדתי כבר לפני כעשור את העיקרון של דומה מושך דומה שמוצג בסרט, או כמו שאורי יקירי נוהג לומר "חרא נידבק לחרא" סליחה על הביטוי כן? אז אין את מי להאשים ובמי לתלות תיקוות, וזה בעעיתי מאוד ומפחיד אם אני חושבת על נקודת מוצא שונה שהייתה לי לפני כעשור, ואני מאוד מבינה את הלחץ והבהלה כביכול, גם לי יש ביקורת על הסרט, הניטוב של התובנות לחומר ולכסף מעורר תהייה, כאילו את כל משאבי הטבע כבר ניצלנו ועכשיו זה עוד משאב בדרך ......

liza26

New member
האמת שלא ראיתי עד הסוף

הדעתי לסוד דרך האתר ובכלל במהלך החיים- לא ממש קראתי לזה "סוד" אלא לפי עקרון של "כוחו של התת-מודע" ודומה מושך דומה הסרט באמת הרגיש לי אמריקאי מידי ולא הצלחתי לראותו אותו עד סופו. כתבת "אז אין את מי להאשים ובמי לתלות תיקוות"- זה נורא מפחיד להבין שהאחריות היא שלנו בלבד מאוד קשה לקחת אחריות. הכי קל להאשים, את השכן, את הבנק, את הממשלה, את העולם סביב......

ההתנגדות היא..

לדרך שבה מועברים אותם רעיונות. אני לא זוכר שבסרט הזכירו מונחים כמו: "תת-מודע", "פסיכולוגיה".. לא הסבירו כיצד חשיבה חיובית פועלת על המוח האנושי. הכל במסווה של כוח גדול שמסדר לך חיים מאושרים ורוחניות... זו הביקורת האמיתית על הסרט. אני דוגל במשפט: "איש באמונתו יחיה". תאמינו באלוהים, ביקום, בחיזרים, בבודהה, בישו, בקריסטלים, באורי גלר.. מה שבא לכם. אך אל תערערו (הכוונה היא ליוצרים) תפיסת עולם של אנשים, אל תטעו אותם ואל תוליכו אותם שולל..

lightflake

New member
ואתה באמת מאמין שהפסיכולוגים יודעים איך עובד

התת מודע? אתה יודע כמה תיאוריות שונות יש על זה בפסיכולוגיה? הכל רעיונות של אנשים, אולי זה התת מודע, אולי הסופר אגו, אולי אלוהים, בודהה, קרישנה, אנרגיה, קוסמוס, מה זה משנה? המוח האנושי לא יוכל לתפוש את כל המציאות לעולם, הוא לא נוצר בשביל זה, אין לו סיכוי לזה, כל מה שהוא יכול זה לייצר עוד ועוד תיאוריות, והרבה מתוכן באמת נכונות (לפחות בחלקן) כי היקום הוא אין סופי וניתן לראותו מהרבה זויות שונות.

מרי לי

New member
דעתי בעניין

לכל אחד זכות לדעה שלו, יש המון אנשים "רוחניים" (ואני לא אומרת שכולם כאלה) שחושבים שלקבל דברים חומריים בחיים זה רע, ושאנחנו אמורים לחיות צנוע ולתת לאחרים הכל. לפחות שני דברים אני יודעת בוודאות - א: מזכירים בסרט שהדברים החומריים הם רק כלי שעוזר לנו ע"מ שנהיה מאושרים. האמונה האישית שלי היא שאדם צריך לחיות באושר ובשפע וכמובן לחלוק אותו עם אחרים - הרי מה אני אתן אם אין לי לעצמי
ואם אני אשאיר הכל לעצמי אני גם אאבד את זה, אלוהים נותן לנו כדי שלא נרגיש קנאה לאנשים אחרים או מחסור - וכך נרגיש טוב לתת לאחרים, המצב האולטימטיבי הוא שנגיע למצב שנדע שברגע שאנו נותנים לאחרים לא יחסר לנו כי אלוהים יידאג לנו - ושוב, תקראו לזה הסוד, הייקום או אלוהים - זה אותו אחד. אני מאמינה שכולם צריכים לחיות באושר ובשפע ולהעביר אותו הלאה לעולם. לצערי לא כולם מבינים את זה.

orli997

New member
האמת שבעניין השפע

כן הסרט אכן מצביע על העניין שלכל אחד יכול להיות משלו ולא על חשבון אחרים, וזה לא סוד גם ביהדות מדברים על זה שכל אחד מגיע עם השפע שלו, גם רוב האסכולות הרוחניות מלבד אילה הדוגלים בהתנזרויות כאילה ואחרות אולי, כוח התת מודע וכוח המחשבה הם דברים שהאנושות מודעת להם אולם אולי הסוד הוא בכך ישי המשתמשים בעוצמה זו ויש שאינם, וזאת אני חושבת כמו בכל עוצמה יש גם כוח משחית, ואולי אותה כוחניות היא שמרתיעה או מפחידה בעצם,

מרי לי

New member
בגלל זה צריך

להרחיק את עצמך מאמונות של אנשים אחרים, ולהבין מה אנחנו מחפשים, שזה בעצם לא משהו אחד מסויים - כמו כסף, או חומריות, או אפילו כל דבר אחר אלא את מה שמספק לנו את כל מה שנצטרך

orli997

New member
../images/Emo140.gif וואו, חתיכת אתר, מעניין ביותר../images/Emo24.gif

למעלה