כתבה על הסינגלים של אתניקס

ghony

New member
שמחתי לראות שקישרו לניתוח שלי בכתבה :p

בכל מקרה, זאת כמובן דעתו וזכותו לחשוב כך אבל לא ממש מסכים איתו כן, "מתי לחזור" "ויש אלוהים" הם שירים שניתן להגדיר אותם כמזרחים (לפחות באופן יחסי). אבל מכאן ועד ללקרוא להם "שירים בהשראת היכל נוקיה" יש הבדל עצום. אני לא מכיר מישהו שטוען שהשירים המזרחים של אתניקס או השירים שאתניקס כתבו לאייל גולן הם באותה רמה כמו של רוב השירים המזרחיים היום שנועדו לגרוף כסף, אלא ההפך הגמור... האם באמת נראה לו שזאב שהצהיר במפורש ש80% ממה שהוא שומע היום במזרחית הוא לא אוהב ורק 20% כן באמת ינסה לשאוף להיות כמו ה80% האלו? אתניקס מאז ומתמיד היוו רמה אחרת לגמרי בשיריהם המזרחיים ומבחינתי האישית הם הממשיכים של זוהר ארגוב מבחינת מוזיקה מזרחית אמיתית בארץ אני סוג של מסכים שהקול של זאב מתאים הרבה יותר לרוק ובהחלט אני מעדיף שאתניקס יתרכזו יותר ברוק (לא שהם לא עושים את זה חלילה). אבל פעם ב שחרור של שיר מזרחי/ים תיכוני ממש לא יזיק וגם את השירים האלה זאב שר מעולה, מה גם שמה לעשות אתניקס תמיד ידעו לקלוע לטעם הקהל (ויש שיגידו ליצור טעם ואהבה מהקהל..) והיום הקונצנזוס הוא מזרחית, מה גם שיש לי תחושה שזאב מנסה להראות מהי מזרחית אמיתית. מה גם ש"מתי לחזור" כבר הובהר ע"י זאב כלא סתם שיר אהבה בנאלי אלא שיר שמתייחס לחזרתם של אתניקס ושאלה שבעצם מופנית למדינה ושואלת מתי אפשר לחזור כך ש"מזרחית רינגטונים" זה לא. מה גם שאתניX היו מאז ומתמיד להקה שניסתה והצליחה לשלב בין העולמות (והדבר טמון בשם כמו שכולם יודעים) ואין הגיון בכך שאתניקס תזנח את המזרחית לגמרי על במכונית מן הסתם אני לא מסכים... אני חושב שהניתוח שלי הוכיח שהטקסט רחוק מלהיות מטופש (אני לא מנסה להשתחצן או משהו ויתכן בהחלט שיש דברים בניתוח שלי שבכלל לא היו "כוונת המשורר" אבל יש דברים ברורים כמו המחזוריות וייצוג 2 התקופות למשל שברורים לחלוטין מהטקסט ורואים שהושקעה מחשבה בעניין). אני מקווה שאנשים יכנסו ללינק וישתכנעו לטובה על זאוס אני מסכים, הם באמת הראו כישרון יוצא דופן לשלב בין כמה סגנונות בשיר אחד

נטלייי

New member
כל הכבוד על הפירסום ../images/Emo13.gif

כרגיל יורדים על הסגנון המזרחי של אתניקס, מעצבן אבל זה רגיל. מה שאני מאוד מסכימה עם הכותב זה ההתמכרות לזאוס, זה פשוט שיר אדיר

Robur

New member
אמאלההה תקראווו------------->

" ולקוות ששאר השירים באלבום יכתבו גם הם בהשראת האולימפוס, ולא בהשראת היכל נוקיה. " כמה שהמשפט הזה נכון.

למעלה