כתף כואבת במהלך ריצה בלבד

טל דלית

New member
כתף כואבת במהלך ריצה בלבד

שלום לשירי ולכולם, מה העניינים? התבקשתי לבדוק לגבי איזשהו מצב אצל אחותי, ולמרות שאיני יודע אם לרפואה הסינית תשובות למקרה המוזר הזה, שווה לנסות ואשמח לשתף אתכם. אחותי בת העשרים חווה מגיל קטן (בי"ס יסודי) כאבים בכתף ימין, אך ורק כאשר היא רצה. אורטופד לא מצא דבר (אך לא ביצע צילומים, אולטראסאונד או כל דבר אחר). מה אתם חושבים? שתתעקש לעשות בדיקות יותר משמעותיות? או שאורטופד יכול לדעת לגבי בעייה רק ממגע? האם לרפואה הסינית יש איזושהי התייחסות למצב שכזה? המון המון תודה, ועוד חג שמח וטוב. טל

כאב בכתף

היי טל, בטח שתמיד טוב לבדוק, הבעיה עם בדיקות יותר משמעותיות זה שכשלא ממש יודעים מה מחפשים זה יכול לגרור מפח נפש גדול, תגובות מבטלות מצד רופאים, ריצות רבות וכו', ככה שאם קודם כאבה רק הכתף, אין ספק שאחרי כל זה יכאב גם הלב. ועדיין לא בטוח שימצאו תשובה. ניסיתי לחשוב מה יכול להיות מושפע רק מריצה, וחשבתי שאולי זה בכלל קשור למאמץ הנשימתי ולריאות ולא דווקא לתנועה. מכיוון שהתופעה נמשכת כבר שנים רבות נראה לי שהסיכוי שמדובר במשהו בהול הוא קטן, לכן רציתי להציע לנסות, אולי, הפוך: לגשת למטפל טוב ברפואה משלימה (רפואה סינית, רפלקסולוגיה, שיאצו...) ולנסות בעזרתו ובעזרת האבחון לפענח את מקור הכאב. אפשר להישאר אצלו לטיפול, שסביר להניח שיעשה רק טוב, ואפשר או/וגם לגשת לבדיקות נוספות, הפעם באופן יותר ממוקד. לגבי התייחסות הרפואה הסינית: כמו שבטח כבר הבנת, מטפלים באדם ולא במחלה. כך שהתייחסות, תמיד יש. הרבה בריאות וחג שמח, ענבל

dafna333

New member
תראה......

זה לא כל כך מוזר בסך הכל, יכול להיות שזה נובע ממצב של שחיקת סחוסים או מגע של העצמות אחת בשניה. בזמן ריצה תנועת הידיים היא בציר הסיבובי של מפרק הכתף הלוך ושוב ויכול להיות שהעצמות מתחכחות וזה הגורם לכאב. אם זה כתוצאה משחייקת הסחוסים של המפרק אפשר לדעת רק בצילום אז כדאי מאוד שהיא תפנה לרופא ותבקש לעשות צילום. בכל מקרה נראה לי שאפשר להקל על ידי טיפולי דיקור בלבד. עוד דבר-חשוב שהיא לא תרוץ אם יסתבר שבאמת מדובר בשחיקה וחיכוך העצמות אחת בשניה. חג שמח מאודדדדדדד.

אני לא דפנה, אבל..

כן! שחיקת סחוסים גם בגיל 20.. למה זה נראה לך מוזר? על אף שלי נראה, שזה קשור יותר לנוזל הסינוביאלי שתפקידו לסכך את המפרק. אם כי, אלו כולן ספקולציות. מדוע לא לגשת להיבדק?! שירי.

יכול להיות

אני לא אומר שלא, אך תסכימי שזה נדיר יחסית לשחיקת סחוסים בגיל מבוגר, כמעט ולא פוגשים את זה בצעירים בגיל כזה.

למעלה