כ"כ קיוויתי שלא אבל חוזרת לכאן

asuwish77

New member
כ"כ קיוויתי שלא אבל חוזרת לכאן

שוב כאן...איבוד הריון בשבוע 19 כניראה שוב זיהום בשילייה...משתגעת!!!!!!!
כבר עברתי סרט כזה לפני שנתיים,אז שבוע 20...זיהום בדם שחודר לשילייה.
הסיפור המלא מחר...בינתיים מחבקת חזק את הילדים החיים שלי ושואבת את האופטימיות הניצחית שלי מהם

מקוםבלב

New member
אני לא מאמינה, מצטערת כל כך

מחבקת ושולחת המון ניחומים ואהבה.
מחכה לקרוא את הסיפור המלא.

asuwish77

New member
למי שיש כח לקרוא...

אני כותבת ומוחקת את ההודעה כבר כמה פעמים,מנסה למצוא ניסוח מתאים ולא ממש מצליחה.
אני בעצמי לא מבינה איך קרה לי דבר כזה פעמיים....המקרה שלי בפעם הראשונה הוגדר "נפילה בסטטיסטיקה" לא היה איך למנוע ולא היה איך לדעת...אבל כשפעם שנייה הסיפור חוזר על עצמו זה כבר ממש מוגזם, יש גם גבול לרמת הסבל שאדם אחד יכול לעבור.
אנסה ממש לקצר כי הסיפור שלי ארוווווווווווווווך, צה שיותר חשוב לי זה למצוא תשובות, אולי יש כאלו שעברו או שמעו על משהו דומה.
אז ככה: הריון ראשון הכל תקין נולד ילד מתוק עכשיו בן 4.
הריון שני כל הבדיקות תקינות פתאום פסק הדופק בשבוע 20(לפי גודל העובר הדופק כבר פסק בשבוע 15 אבל לא ממש מסתדר כי הסקירה הייתה שבועיים לפני,בכל מקרה העובר תאם ל15 שבועות) עוברת את מה שהם קוראים הפלה בבי חולים ברזילי, לא ממש תואם את מה שעברתי כי יש להם שיטה בה הם מזריקים לרחם איזשהו חומר מעודד צירים וצריך פשוט לחכות ללידה של העובר המת, עברתי צירים וירידת מים ואפילו דחפתי הכל החוצה...קוראים לזה הפלה?...שיקראו, בפועל זו ממש לידה ולא חוייתית במיוחד.
הריון שלישי לוקח קצת זמן עד שהוא מגיע, אבל כשאני מתעקשת ועוברת היסטרוסקופיה באופן פרטי(כי בכללית כבר הופנתי לטיפולי פוריות ע"י הזרקות כי האיקקלומין לא עזר)מתגלה גוש ברחם בגודל 4 ס"מ ..הגוש מוסר וחודש אח"כ במזל טוב יש הריון!!!
אתן יודעות כמה כוחות נפש אנחנו צריכות בכדי לעבור אחרי האובדן אבל בסופו של דבר תודה לאל נולדת נסיכה!
כשהקטנה בת כמה חודשים אנחנו שמים לב שהגיל לא לטובתינו (ומי כמונו למודי נסיון יודעים כי לא כל הריון מסתיים בתינוק) ומחליטים על ילד שלישי, נקלטים מיד ומתחילים את הסבב מחדש, הכל תקין עד הסקירה ששם מגלים שילייה עבה, עובר קטן,מיעוט מי שפיר ומעי אקוגני המומחה מסרב להתייחס לממצאים כי הרי זו רק סקירה ראשונהוצריך לחזור עוד 3 שבועות. אני מושכת אותו בלשון כי הרי אם אתה לא תספר לי מה זה אומר אני אברר מול גוגל...הוא מסביר שזה לא נראה טוב,לא נותן הרבה סיכויים וטוען כי כניראה מדובר בפגם גנטי ומפנה לגנטיקאי ומי שפיר, בבית אני קוראת המון על העניין ומגלה שכל זה יכול גם להעיד על זיהום חמור בשילייה(שוב???????????) מגיעה לגנטיקאי וגם לדעתו מדובר בזיהום אבל קובעים למחרת למי שפיר.
מגיעה וכבר יודעת בפנים שהכל לא בסדר הרי איך הגיוני שהגעתי לשבוע 19 ובכלל לא הרגשתי תנועות(כל ההריונות התקינים מרגישה תנועות ממשיות מאוד מאוד מוקדם) כולם מרגיעים אבל אני כבר יודעת!
לא מופתעת כשמגלים (שוב) שאין דופק
אווווווווווווווף, משם למינאריות וציטוטאק...שעה של כאבי תופת אבל הכל נגמר כשכל שק ההריון נפלט בשלמותו וחוסך לגוף שלי גרידה נוספת.
היחס בבית החולים היה על גבול ההתעללות אבל אין לי כח להיכנס לזה תודה לאל שהכל מאחורי

אני לא יודעת איך להסביר אבל אני לא ממש עצובה, ז"א אני כן אבל אני לא שבורה ומרוסקת כמו שהייתי בפעם הראשונה שזה קרה...אני יודעת שזה בגלל שכבר כמעט חודש אני מכינה את עצמי שמשהו לא בסדר..אני מכירה את הגוף שלי ופשוט ידעתי!
אולי אני עדיין לא מעכלת שדבר כזה שמוגדר אצל הרופאים כנפילה גרועה בסטטיסטיקה יכול לקרות לאותה אישה פעמיים...זה פשוט לא נתפס!!!!!!!!!!
אני טיפוס מאוד אופטימי ומאוד מאוד חזק אבל גם להתעללות כזו יש גבול!
אני בעיקר כועסת,כועסת ואני לא יודעת על מה או על מי ולא מבינה למה דבר כזה הגיע לי.
המזל הגדול שלי ושל המשפחה שלי הוא באמת החוזק שלי...מישהי אחרת הייתה פשוט קורסת.
לא מצליחה להבין מה הבעיה, למי אני פונה, מי יכול לבדוק בעיות בשילייה, האם בכלל אפשר לבדוק דבר כזה?????
בנות,אני אשמח לקבל אינפורמציה מכל מי ששמעה איפעם על משהו כזה,אם מישהי יודעת למי עלי לפנות

מקוםבלב

New member
היי יקרה,

אני לא חושבת שזה מיקרי ובהחלט מחייב בדיקה מעמיקה.
ממליצה ללכת לאחד הרופאים המומחים.
פרופ' קופרמינץ, פרופ' יגל,פרופ' צלאל.
מעבר לזה, ממליצה לך לשאול בפורום הריון בסיכון. אני בטוחה שתקבלי עד חוות דעת למי ניתן לפנות.
אני מבינה לחלוטין את הכעס ובעיקר את חוסר האונים .איך דבר כזה קורה שוב פעם.
שולחת חיבוק גדול ואוהב.

asuwish77

New member
תודה גל!!!

אשמח אם תעדכני אותי איך אני מגיעה אל המומחים הללו?
זה דרך הקופה? פרטי? צריכה הפנייה מהרופא שלי?
כרגע עדיין ממתינים לתוצאות הנתיחה, במידה ויתברר איזשהו פגם גנטי אז הדברים יראו אחרת אך אם אכן הבעיה שוב שלייתית אני כבר רוצה להכין את הקרקע

איך הגיעו למסקנה שזה זיהום בשיליה?

לקחו אז ועכשיו את השילייות לפתולוגיה?
כי על פניו זה יכול להיות פגם גנטי וגם בעיית שיליה אבל לא זיהום- משהו מבני בתהליך ההשרשה (שזה לפעמים קורה בקרשייות יתר ואז באמת יש הפסקות דופק מאוחרות)
ממליצה מאוד לגשת לפרופ' קופרמינץ. פרופ' צלאל מקסים ונהדר אבל לא מומחה הריון בסיכון
איך זה הולך? קובעים תור בקליניקה הפרטית (לגל וגם לי יש את הטלפון- אם תרצי נשלח לך) משלמים את עלות היעוץ (אניחושבת 900-950 ש"ח) ואז מגישים בקשה להחזר מהביטוח המשלים שלך (בד"כ 600 ש"ח החזר)

נתנאלה2

New member
לא ממש הבנתי מדוע את סבורה שזה

זיהום בשיליה
זה נשמע בדיוק כמו שקרה לי
כשאגיע הביתה מאוחר יותר ארשום לך

asuwish77

New member
לשאלתך...

באיבוד ההריון הראשון אכן היה מדובר בזיהום, הראייה לכך הופיעה בדוח הפתולוג אותו קיבלנו חזרה לאחר נתיחת העובר וממצאיו.
לגבי האיבוד הנוכחי זה אכן עדיין לא וודאי,לפי מה שנראה בסקירה זה יכול להיות פגם גנטי ויכול להיות זיהום שלייתי(בדקתי בגוגל ובנוסף נאמר לי ע"י הגנטיקאי שהפנה אותי לבדיקת מי שפיר,הוא האמין שאכן מדובר בבעיה בשילייה ולא בפגם גנטי) לבקשתי העובר הועבר לבדיקת המחלקה הגנטית ותוצאות יהיו עוד כ3 שבועות בערך.
אני לא יודעת לאיזו תוצאה אני מעדיפה לחכות...
מחכה לשמוע ממך...אולי יאיר לי דברים נוספים...כרגע פשוט מרגישה אבודה

נתנאלה2

New member
הסיבה אצלי היתה אי ספיקה שלייתית

כפי הנראה נובעת מבעיות קרישה
וזאת למרות שהזרקתי קלקסן שהינו מדלל דם לאחר שהוחזרו העוברים.
בסקירה הראשונה נמצא כי העובר קטן בקרוב ל10 ימים
נשלחתי ליועץ גנטי , שביקש בדחיפות לעשות בדיקה של חלבון עוברי ויעץ לבצע ציפ ומי שפיר על חשבון
משרד הבריאות
לאחר שבוע בדקתי חלבון עוברי שהצביע על בעיה בשליה
ואכן בדיקת דופלר הראתה כי ישנן בעיות בזרימת הדם בשליה
העובר לא קיבל דיי מזון
בדיקת מי שפיר ובדיקת ציפ גנטי יצאו תקינים לחלוטין, קרי העובר תקין גנטית.
לאחר בדיקת הדופלר, הוחלט להגדיל את מינון הקלקסן ( למינון שהייתי צריכה לקבל מלכתחילה)
והוסיפו לי אספירין
למרות זאת שבועיים לאחר מכן נמצא כי העובר מת.
לפי מה שאת אומרת נשמע כי זאת הבעיה
לפחות במקרה של העובר הראשון
היות ובשבוע 18 שעברת סקירה העובר היה כפי הנראה בפיגור של לפחות שבועיים.......
באם זאת הבעיה ,יש לבצע בדיקות לקרישיות וגם אם אין בעית קרישה מוכחת
ימליצו לך ליטול קלקסן.
כמו שהציעו לך הזמיני תןר להמטולוג, בקשי לבדוק תפקודי קרישה
עם התוצאות לכי לפרופסור קופרמינץ .
קשה !
אני לא מבינה איך אפשר לעבור דבר כזה פעם נוספת
גם אם היית מוכנה .......
מאחלת לך החלמה מהירה ורק טוב!

מה היה כתוב בדוח לגבי השיליה?

חשוב מאוד שמי שיפענח את הדוח הזה יהיה מי שמומחה בפתולוגיה שלייתית ועוברית- ואין הרבה כאלה.....

כשלנו היו ממצאים דומים הבעיה היתה קרישיות יתר

למרות שבדיקות קרשיות היתר היו תקינות. לצערי, מפאת הבדיקות התקינות שוכנעתי שלא לטפל ובהריון שאחרי התמונה חזרה בצורה דרמטית יותר וזה נגמר מאוד לא טוב (ואחרי ההריון הבדיקות כבר היו לא תקינות...)

לכן, מכיוון שהתמונה נראית שלייתית, ממליצה לך בחום רב להתייעץ עם פרופק מיכאל קופרמינץ.

שיבולת10

New member
מצטערת כל כך לשמוע

גם אני עברתי משהו דומה. ילדתי בן ראשון בקיסרי חירום אבל ברוך השם הוא בסדר גמור וכבר נושק לשנתיים. אבל לפני חודש וחצי עברתי קיסרי חירום בשבוע 28 +4 ימים בשל סבל עוברי. התינוקת שלי נפטרה יום וחצי אחרי. הרופאים לא הצליחו להבין מה קרה כי הכל היה תקין עד אז (3 שבועות קודם סקירת מערכות -הכל תקין).
בעוד שבוע וחצי יש לי פגישה בסב לידתי לדון על הדוח הפתולוגי. מתפללת שיוכלו לומר לי מה השתבש. כי אומנם לא אוכל לשנות את מה שקרה אבל אולי אוכל להציל את ההריון הבא בעזרת השם.
האם יש מה לעשות נגד זיהום? האם יש דרך להימנע? כל כך מחכה שאוכל להיכנס שוב להריון אבל מפחדת שמשהו ישתבש. לא מסוגלת לעבור סיוט כזה שוב.
שולחת לך חיבוק
חם. שלא תדעי עוד צער.

asuwish77

New member
שולחת לך
בחזרה!!!

קודם כל מצטערת לשמוע על האובדן שלך.
אם יש ביכולתך לענות תספרי קצת יותר, איך ידעת שמשהו לא בסדר,מה היו הסימנים שמשהו לא תקין?
אני חושבת שאיבוד הריון כשלא ידועה הסיבה הוא כואב פי כמה כי את פשוט אוכלת את עצמך מה לא היה בסדר?????
מקווה מאוד שהדוח יתן לכם תשובות וכמו כולן מאחלת לך מכל הלב קליטה מהירה של הריון חדש עגול ארוך ומשעמם .
בפעם הראשונה ישבנו בעת קבלת דוח הנתיחה והרופא הסביר שלא היה ניתן לצפות את הזיהום,לא היה ניתן למנוע ובטח ובטח שלא ניתן לחזות אם ישוב בעתיד.
לא הסתפקתי בתשובתו ויכולה לספר לך שנכנסתי באינטרנט לאן שרק יכולתי,שאלתי בפורומים,התייעצתי עם רופאים בפורומים השונים ולכולם אותה התשובה...סטטיסטיקה עלובה.
כרגע גם אנחנו ממתינים לתוצאות הדוח,יכול להיות שבאמת היה פגם בעובר ואז ההנחה שלי ושל הגנטיקאי לא נכונה, קורה לפעמים וזה אולי ירגיע אותי(בהנחהשלא מדובר באיזושהי בעיה גנטית אצל אחד מאיתנו, נשאות של איזשהו גן)
במידה ואכן מדובר בזיהום זה כבר יתחיל להלחיץ אותי...פעמיים לא היה לי מזל???
זה מטורף...בא לי לפעמים לתפוס אנשים ולנער אותם,כאלה שמתלוננים שנולד להם עוד בן או עוד בת...תבינו לעזאזל עד כמה ילד הוא דבר מורכב,כמה כל רגע יכולתם לאבד אותו ותעריכו שהוא נולד בריא

asuwish77

New member
אתן מקסימות!!!!!

אוקיי,עכשיו אני הולכת להישמע קצת מוזרה אבל קורה לפעמים,מרוב לחץ לא רואים מה שנמצא ממש מתחת לאף.
אחרי איבוד ההריון הראשון כשקיבלנו את התוצאה והבנתי שאין מה לעשות ...היה זיהום ,לא היה ניתן לצפות אותו ואין לדעת אם אם אי פעם יחזור סמכתי על הרופא ומי שטיפל בנתיחה ופשוט הפנמתי ש"קרה ויאללה ממשיכים הלאה" .
הופנתי כמובן להמטולוגיה, נבדק החשש לקרישיות יתר ונשלל לחלוטין!
אז כבר הריתי שוב ובכדי להתעסק בהריון החדש פשוט השמדתי את כללללללל מה שהיה שייך להריון ההוא, הכל נזרק לפח!!!
בדיעבד טעות גדולה אבל זו הייתה הדרך שלי להתמודד.
ההריון שאחרי ההפלה ההיא עבר תקין לחלוטין ונולדה לי בת מתוקה.
היום אספתי את כל הניירת של איבוד ההריון הנוכחי ומצאתי בתקיית ההריון של הבת שלי מסמך מהמטולוגיה שבו הרופאה העתיקה מהדוח הפתולוגי שמה שהיה לי אז נקרא:CHORIOAMNIONITIS
הייתי בהלם איך לא ראיתי את זה עד עכשיו????????....ישר התחלתי חיפוש בגוגל ובעברית אין כלום!!!!
בדקתי בספרות המתורגמת וזה באמת נראה שאין ממש מה לעשות, אפשרי לטפל באנטיביוטיקה אך לא ממש ניתן לצפות ולדעת שזה אכן קורה...אז מה,לקחת אנטיביוטיקה כל ההריון????
אם מישהי שמעה משהו על זה,מכירה מישהי שהיה לה כזה דבר...משהו שיכול לעזור אני אשמח

מקוםבלב

New member
יש כאלו שנוטות לפתח זיהומים

ואכן מקבלות מינונים נמוכים של אנטיביוטיקה על מנת למנוע זיהום.

asuwish77

New member
איזו הרגשה נוראית

לגלות שהכל יכל להמנע.
נכון,עוד מוקדם לדבר ויכול להיות שהיה פגם בעובר אבל אם אכן מדובר בזיהום חוזר...בשביל מה גדולי מומחי האולטרסאונד שואלים אותי על היסטוריית הלידות שלי?, למה אני צריכה לגלות באופן עצמאי אחרי 3 ימים של נבירות באתרי אינטרנט ובפורומים שטיפול אנטיביוטי יכל לפתור את כל הבעיה.?..אז גנטיקאי,מי שפיר...בסדר אבל מה עם הצעד הראשוני לאור ההיסטוריה שלי?????
הבוקר הזה ממש התחיל לי עצוב...מאוד עצוב

CHORIOAMNIONITIS

זה משהו שקשור לשיליה בהריון ההוא ולא משהו שקשור אלייך
השיליה היא איבר עוברי ולכן מה שהיה אז לא קשור למה שעכשיו
CHORIOAMNIONITIS הוא מצב די שכיח בלידות ארוכות עם ירידת מים ממשוכת והרבה בדיקות פנימיות. בד"כ עולים על זה כשיש חום לאמא במהלך הלידה וממראה השיליה
אני ממש ממש לא בטוחה שזה משהו שאמורים לטפל בו בהריונות הבאים
בכל מקרה נסי לאתר (אולי בבית החולים בו עברת את הפסקת ההריון ההיא) את פתווגיית השיליה. אני לא בטוחה שהבנת את הפענוח של המצב ויש לזה משמעויות לטיול להריונות הבאים

למעלה