לאור הכתבה שפורסמה היום...

Reshef 914

New member
לאור הכתבה שפורסמה היום...

על גילוי עיר חדשה בג'ונגלים של פרו עם הרבה אוצרות זהב בתוכה... איפה אפשר למצוא מידע על האל-דוראדו?

Lakedaimon

New member
אל דוראדו זה כמו החיפוש אחר כלי המקדש

סיכוי קטן שתמצא, אבל עושר גדול... יש מידע בויקי, ואני מניח שאת תגגל את EL DORADO תגיע רחוק. לגבי החיפוש שלה? כבר היו הפתעות בחיים, אולי תמצא. אני לא חושב שתמצא מידע אקדמי עליה.

Reshef 914

New member
באמת מאמינים שהמקום הזה קיים?

איך החלו השמועות על אל דוראדו?

shay4442

New member
המקום מקובל כמקום מיתי שלא היה קיים

הפלישות של הספרדים במאה ה-16 לתרבות האצטקים במרחב מקסיקו ובמקומות אחרים בדרום אמריקה, עוררו גל של שמועות על ערים מלאות זהב, כלי זהב, וככה נפוצה האגדה . אכן היו כלי זהב ולא מעט תכשיטים שהיו אצל המקומיים אבל הכל נבזז והותך על ידי האירופאיים. מהיומנים הספרדיים אנו למדים על מספר מנהגים מעניינים אחד מהם היה של השלכת פסלים ותכשיטים לתוך נהרות על מנת לרצות את האלים וככה כל הנראה התפתחה אחת האגדות על האגם המוזהב באל דוראדו........

Lakedaimon

New member
עם הקוננסיסטודורים במאה ה16...

אתה יכול למצוא פה מעט מידע. בהתבסס על גילך קשה לי להאמין אבל הייתה סידרה מנגה מצוירת על "ערי הזהב הנסתרות" כשהייתי צעיר. שם לקחו את כל האגדות על דרום אמריקה והאכילו אותך בכפית... הכל על המאיה, האינקה, הקונסיסטודורים, ערי הזהב... אני מניח שיהיה קשה למצוא אותה היום אבל כדאי לנסות, ולו בשביל הדור הצעיר, שיובל המבולבל כבר קילקל... והנה, מצאתי גם באנגלית... האגדות הן בסגנון שדיברנו עליהן פה... כלי בית המקדש, הגביע הקדוש וכו'...

סדרה מאד יפה

ראיתי את כל הסדרה מחדש בשנה שעברה - הורדנו הכל באינטרנט ויש גם כתוביות בעברית עבור כל הסדרה (אח שלי הוריד, כך שאני לא מתמצא בפרטים).

Lakedaimon

New member
אתה מערב מין בשאינו מינו...

הילד האינדיאני זה חבר שלו (אסטבן הוא ספרדי, אם זכרוני אינו מטעני) הפניקס זה הארי פוטר (בסדרה זה קונדור, הציפור הדורסת הגדולה בעולם) נשר הזהב זה אותו הקונדור...

Reshef 914

New member
משהו כזה ../images/Emo3.gif

היה איזה סדרה מצויירת עם ילד שחום בשמלה
ונשר ענק בצבע זהב שתמיד היה איתו? זאת לא הסדרה הזאת שדיברת עליה? פניקס זה לא ציפור? חוץ מבסרט הארי פוטר

הילד בשמלה - טאו

אבל הגיבור המרכזי בסדרה הוא אסטבאן (ילד השמש), וכמו כן יש את זיאה (שנחטפה מכפר של האינקה לספרד וחוזרת עם אסטבאן לדרום אמריקה בחיפוש אחרי ערי הזהב). את קונדור הזהב מצאו שלושת הילדים בשלב די מתקדם של הסדרה, לפני זה היו להם תגליות אחרות (כמו הספינה "סולאריס").

כאמור, ראיתי הכל מחדש בשנה שעברה

לפני זה זכרתי רק מעט מהסדרה, אבל כאמור - למי שאהב אותה בפעם הראשונה, מומלץ בהחלט לצפות בה בשנית.

למעלה