לאכול את הכובע...

צהוב.

New member
לאכול את הכובע...../images/Emo61.gif

נו...קשה מאוד להתווכח עם מה שהפך למנטרות של התחכמות,כל מיני כמו...הכיבוש משחית וכאלה.כן,זה מרגיז אותי כי זו מנטרה,ומי שמשתמש בה צריך להביע דיעה,ולא להתחכם. יש מי שאינו חושב שמדינת ישראל כבשה את השטחים,אבל זה כבר קצת יותר עמוק,לדעתי,ממה שבעלי מנטרות מוכנים לסבול. לבד מזה,דומה שהשמאל הישראלי פשט את הרגל,כי מתברר שבישראל אין מקום לשמאל,לפחות לא במובנו הקלאסי,שמאל שלוחם למען זכויות אדם וכאלה. אנחנו לא מדינה רגילה,משום שהמיעוט,שברבות הימים לא יהיה ממש מיעוט,פשוט הורג בנו ללא רחם וללא הפסקה מאז אוקטובר האחרון בפרט,ולאורך כל 100 השנים האחרונות,בכלל. מרצ היתה כבר בממשלה ולא הותירה שום חותם,בשום תחום של פעילותה.אני יודע שיוסי שריד ניסה מאוד ליצור מומנטום של עשייה בתחומים בם עסק,אך ללא הצלחה ממשית.אני לא מקבל שצריך את מרצ רק בשביל הדיון וזכותו להתקיים,כי אני סבור שאילו היו תומכי מרצ מפנים רק מעט מהאנרגיה שלהם לטובת הציבור הישראלי,אזי היה חיבור הרבה יותר נכון והמוני בין מרץ,הנחשבת שמאלנית,ובין מפלגות מרכז-ימינה. הפסיקו בבקשה עם "הכיבוש משחית",זה הפך כבר מזמן לשחוק.אני בטוח שמרצ יכולה להמציא לנו ביטויים הרבה יותר מוצלחים מזה. צהוב ימני המושיט ידו לבני עמו,למרות חילוקי הדיעות.

smile2life

New member
צהוב יקר../images/Emo42.gif שאיר לך השמש את הדרך

אותי לימדו שלפני שמתקנים מישהו צריך לתת לו חיזוק חיובי על הדברים היפים והטובים אז ככה קודם כל אני שמח ששמת פרח בסוף ההודעה זה מראה שאתה אדם אוהב וחושב אפילו שעיניך עצומות כמו של תינוק בן יומו, אני שמח גם שאתה מחפש דרך לנצל אנרגיה חיובית - שכנראה פועמת בך משחר ילדותך, ואני הכי שמח שנמאס לך להתווכח כי ויכוחים לא מובילים לשום מקום אלא סתם אנרגיות מבוזבזות כמו אוננות או פול גז בניוטרל. ולעיניינינו: {א} אתה טוען שנמאס לך לשמוע מנטרות כמו "הכבוש משחית" וכאלה ובכן כנראה אתה או שלא שרתת בשטחים או שלא היה לך מודעות חברתית כאשר שררתת בשטחים. ולאן אני מכוון תשאל את עצמך - נו תשאל כבא מה רוצה הדביל הזה ממך, הלפלף עם המשקפיים זה שהיה לו פרופיל 97, זה שעמד במחסומים, זה שרדף אחרי מבוקשים וילדים בסמטאות - "לאן הוא מכוון?". שאלת? טוב אני כששואלים אותי משהו יש לי נטיה לענות. ובכןאתה צופה בטלויזיה? אתה זוכר את הפרק הזה בסדרה טירונות שבו הם עומדים במחסום ומטרידים סוחר שרוצה להעביר את הסחורה שלו לשוק? הבנת את הכוונה שלי? [אם כן אז תפסיק לקרוא כאן(.) - אם לא אז עדאי שתמשיך הלאה, יש עוד הסבר בנושא זה ואחרים]: תפקידו הבסיסי של הצבא הוא להלחם ולא להיות כוחות שיטור - אני לא יודע בן כמה אתה אבל באינתיפדה הראשונה אני הייתי בסדיר ולפני קורס קצינים וראיתי טוב מאוד איך התנהלו העיניינים (אם אתה לא זוכר הנה תזכורת קטנה)=> פלוגה שלמה רודת אחרי עשרים-שלושים ילד שזרקו אבנים, יורים גומי, יורים גז יורים הכל כדי שצה"ל לא יצטלם כ"פראייר" אבל צה"ל הצטלם בעיני הילד הקטן, שהיום גדל והפך לפוטנציאל להיות שהיד כגלית, כענק שיש להשמידו וכך גם שולחיו. אותו ילד שזרק אבנים בביתוניא התפוצץ בתור לדיסקוטק בדולפינריום בת"א, וילד אחר כמעט התפוצץ בחיפה וילד אחר התפוצץ בירושלים ויש עוד מאות ילדים שמחכים לתורם אז מה קם למה הביצה לתרנוגלת או התרנגולת לביצה? ומי המציא את הגלגל ואתה בטוח שהדשא של השכן ירוק יותר? ואתה בדקת לפני שקנית חתול בשק? עד כאן הסבר {א} אני יכול גם בפנטומימה אבל אני המיפלג ויד אחת שלי לא פועלת {ב} יש כאלו שאינם מאמינם שכבשנו את השטחים. עובדה היא שכל (!) ראשי הממשלה מאז מלחמת ששת הימים לא סיפחו את השטחים למדינת ישראל משום הסיבה הפשוטה שאם היו מספחים מיליוני פלסתינאים (שאינם אוהדי ישראל, כידוע לך) היו מקבלים אוטומטית אזרחות ותעודת זהות כחולה - כך היה יותר קשה לשלוט בתנועה של אזרחים סוג ב´ ואתה עצמך צפית את זה בהודעה שלך היו הופכים לרוב, ברבות הימים ומדינת ישראל כבר לא הייתה "מדינת היהודים" אלא עוד מדינה ערבית במזרח התיכון. ובכן מרצ מאמינה במושג הנקרא "מדינת כל אזרחיה" הווי אומר לכל האזרחים זכויות שוות תמורת חובות שוות (שרות לאומי): אם אתה ואני מכירים את השרות הלאומי בצורה ל צבא אז בטוחים שגם הערבים והאברכים - חוץ מאנשים הפטורים שעברו ועדה מתאימה- לא כל התפקידים בצבא הם קרביים וניתן בקלות יחסית לשבץ ערבים (וזו דעה אישית שלי ולא מייצגת) בתפקידים שתורמים לצבא אבל בהם לא יהיו בקונפליקט לאומי ולהזכירך כבר עכשיו משרתים ערבים בצה"ל רק שהדבר לא מפורסם ברבים ונוח לבוא בטענות דמגוגיות כלפי מי שאתה יודע מראש שלא תהיה לו תשובה. כמו כן ישנה תרומה קהילתית כמו בתי חולים, מתנ"סים, מרכזים לנשים מוכות, מוקדי מצוקה, בתי ספר, מרכזי שיקום שבכל אלה ניתן להכניס אנשים לשרות לאומי לתקופה שוות ערך לזמן שנותנים בצבא. {ג} השמאל פשט את הרגל. תסלח לי?????? (ועוד אלפי סימני שאלה) מי זנח את האידאולוגיה שלו (נכון אריק "אף שעל" "שתי גדות לירדן" שרון) והצהיר שמדינת ישראל תסכים, בתנאים מסויימים להקמת מדינה פלסטינאית - אשר קיימת הלכה ולמעשה כבר בצורת הרש"פ, ומי קם כנגד דת ישראל וירה שלושה כדורים בגבו של יהודי בארבעה בנובמבר 1995? ומי כל יום הולך כנגד הרמב"ם בחברון עיר האבות? ומי... ומי... ומי... אז >פאקינג< תגיד לי שהשמאל פשט את הרגל כי מרצ עושה יותר מהימין וש"ס בעיירות פיתח ומשקיעה במיוחד כשיוסי שריד היה שר הינוך ולפני זה השר לאיכות הסביבה. {ד} הפניית אנרגיות ומשאבים. אני ממליץ לך לבדוק לכמה משפחות ואנשים בודדים מרצ עזרה, עוזרת ותעזור באמצעות הלשכה לפניות ציבור והלשכה המשפטית, החוק לדיור ציבורי , החוק לשיוויון לאנשים עם מוגבלויות וחוק יסוד חופש העיסוק. = יותר מ150,000 איש נהנים מפירות חוק הדיור הציבורי ויותר מעשרת אלפים נכים לא צריכים לרדוף אחרי גאוותם תודות לח"כ אילן גילאון ויוזמתו המבורכת. {ה}אני אוהב אותך. אני אוהב את כל בני האדם באשר הם. אני מאוהב באנושות - ומרצ גם. אם תבוא למרצ ותבקש עזרה לא יחפשו לך בציציות אם אתה דתי\חילוני\מתנחל\קיבוצניק\אישה\גבר\סטרייט\גיי (מחק את המיותר) ויעזרו לך בכיף אז תרים טלפון 6360111 03 או לאתר מרצ ולסיום הנה
יהללוך מלאכים

עוות גדול,מנטרה?

בתור אחד שעדין עושה מדיתציה, מנטרה זו מילה שחוזרים עליה מספר רב של פעמים, אצלך זו לא מנטרה אלא רעיון שגוי מעוות, אתה טוען שבגלל שהפלוגה שלך רדפה אחרי ילדים מוסלמים שזרקו אבנים,הם גדלו ושונאים אותנו וכו. ואני ורוב היהודים טוענים ,צהל היה צריך לירות בכל משליך אבנים, כי זו הגנה עצמית, לדוגמא ,ילד מוסלמי זרק אבן על נהג בכביש חיפה תל אביב והרגו~!!! השנאה של המוסלמים אלינו היא תוצאה של ליבוי יצרים הסתה ,בספרי הלימוד,מהמורים, מהתקשורת כולה, ההסתה מבוססת על המנטרה שהיהודים כבשו את ישראל וגרשו את הערבים, זו גם הסיבה היחידה למה עד היום הנציחו את מחנות הפליטים,שם הבסיס להסתה,ואתה בטח תכתוב לי נכון כבשו וגרשו, יקירי זו ארצנו,הרבה נהרגו על קדוש הארץ והעתיד גרוע יותר, המנטרה השלטון משחית נכונה, אבל ,אילו באמת רצתה מנהיגות הפלסטינים שיהיה שלום, ישראל היתה מוכנה! הבעיה שביום שעראפאת יחתום על חוזה שלום איתנו הוא נהפך לבוגד ,כך חונך כל מוסלמי קטן ,וברור לעראפת כי ירצח

smile2life

New member
נכון שאמרתי שלא אגיב על הודעותיך

אבל היית מנומס ואמרת "תודה" אז אני אסביר: המדיטציה היא בסך הכל כלי העוזר לנו להבהיר דברים לגבי עצמנו, לסדר מחשבות ולהשיג שקט נפשי. פעולת המידוט היא לא המטרה אלא - כמו שציינתי - אמצעי - ומספר הדרכים למדוט גדולה כמספר המודטים בעצמם. ההבדל בין מדיטציה טרנסדנטלית לויפאסנה אינו הבדל מהותי כל כך למעט העובדה שבויפאסאנה אתה מוגבל לדרך חיים נזירית משהו וזה אומר שבנוסף על דרך החיים הקשה עליך לשתוק פשוטו כמשמעו ולהגיע להארה. וזה העדפתי לעשות באותו הרגע - אז למי שלא הבין ויפאסנה בצורה כללית מאוד זה שתיקה מדיטטיבית כדי להגיע לדהרמה או לנירוונה או לזן. אבל זה קשור לפורום אחר ולכן לא ארחיב כי אני יודע מעט מאוד על הדברים האלה.
יהללוכם מלאכים

צהוב.

New member
היי חייכני

אל נא תתנשא מעלי ידידי. קח את דבריך ואמור אותם למשפחת חללי הלינץ´ ברמאללה,או למשפחת מעוז,שאיבדה את בתם תהילה בפיגוע בסבארו. גם אני אוהב אותך סמיילי,גם אני אוהב אדם ואת האנושות ואין בי אף קמצוץ שנאה כלפי איש,אבל אילו מנקלע אי פעם אתה ואני אל מול אותם מרצחים,דיעותינו לא יעזרו לנו כלל ידידי,ואתה יודע זאת.יהרגו אותנו מייד,ובטח באופן הכי אכזרי.זה מוכיח רק שהשנאה ששונאים אותי כישראלי ויהודי,עוברת כל אמת מידה אנושית.אני בעניין הזה,לטובת היהודים,כן,רק לטובתנו אנו. באהבה..

צהוב.

New member
הא...ועוד משהו

אתה יכול חייכני,להקליק על פרטי האישיים.אני גם חייל צה"ל,וגם אני פקדתי מספר לא קטן של סמטאות,ג´בלאות וכיו"ב מקומות נעימים... עדיין אוהב אותך

smile2life

New member
אם יש משהו שאני שונא

זה שאומרים לי מה אני עושה. אז ככה זהוב יקר אני לא מתנשא, לא התנשאתי ולא התנסתי למעשה אני עדיין יונק משדי אימי ולא יודע מה אני מדבר כי זה רק שטויות. שים לב שלא זילזלתי בנסיונך צבאי (לא שנסיון צבאי זה מדד למשהו). שניה שכחתי על מה הדיון בכלל... ומי אמר לך שלא נפגשתי עם משפחות נפגעי טרור ואמרתי להם את המילי האלה בדיוק - הטרור לא פוגע רק בימין, הרבה מהשמאל השפוי נפגעו גם מהטרור אין משפחה בארץ שלא ידעה שכול בצורה כזו או אחרת, כולל החיילים שנטבחו בלינץ´ ברמאללה, כולל קורבנות הפיגועים וכן אלו קורבנות של שלום. תגידו "השלום הזה הורג אותנו" תגידו "שריד, פרס, ביילין ועראפת נפגשים כל לילה ומגבשים עוד דרך להרוס את מדינת ישראל" אתם צודקים. כי זה מה שאתם רואים אבל אתם לוקחים את הדברים השליליים שקורים במקום לנסות ולבנות משהו חדש - יפה יותר - תקראו לי נאיבי. לא שריד, פרס, ביילין ועראפת לא נפגשים כל ערב ובטח שלא כדי להרוס את מדינת ישראל - אלא נפגשים כדי ליצור עתיד חדש. ועל זה מגיעה להם הברכה. תגיד לי צהובי חוץ מלעמוד במחסום ולבדוק מסמכים של פלסטינאים או להעסיק איזה ערבי שאספת במאו-גף כמה פעמים ישבת עם פלסטינאי ושמעת את הצרות שלו? אני מתכוון להקשיב ממש ואל תגיד לי שאתה לא לשכת סעד כי במזה"ת כולם ערֶבים לכולם. אם היית מנסה להבין את הבעיות של הפלסטינאים או ערביי מדינת ישראל ואני מדבר על להבין לא להזדהות, שזה יותר מידי קשה לך. היית מבין כמה הם זקוקים לשלום וכמה אנחנו צריכים להגיע אליו מנקודת זינוק שווה. וראבאק יהללוך המלאכים כבר

.המוסד

New member
ואיך בדיוק דיקטטורה לאומנית

ממולכת תעזור לפלשתינים להקיים בכבוד(?!) על רבע משטח המנדט כשאוכלוסייתם תהיה בעוד כמה עשרות שנים קרובה לעשר מיליון איש?! או שמה יצירת לאום יחיד בשטחים המנדט והגירת הלאום השני (תמורת בצע כסף) יעזרו יותר לשלום?

צהוב.

New member
מה ?

סמיילי,לי קשה מדי להבין הא? ואתה עוד טוען שאין התנשאות בדבריך.חשוב על כך ידידי. שמע,אני דובר ערבית שוטפת עוד מבטן אימי יולדתי,אז אני מתקשר ומשוחח עם ערבים בשפתם הם.אתה יודע מה אני שומע ? אני שומע אותם אומרים לי תמיד...שהמאבק הוא לגטימי,ומכאן אני מבין (בכל שםה שרק תרצה) כי ההרג הינו לגימטימי בעיניהם.בעיני לא מותר בשום אופן לפגוע באף אדם. אני מאמין לפרס,ביילין וכל מי שחושב כמותם,על רצונם האמיתי והכן ליצור פה מזרח תיכון חדש,באמת באמת,ואני אינני מקלל או שונא אותם בכלל ! אני רק חושב שכדאי לתת את הדעת לגבי מי שמולם אנו עומדים.אני חושב וחושש כי קיים חוסר הבנה בסיסי באשר לתפיסת עולמם של הפלשתינאים. אני רוצה שבתי הספר שלהם יפסיקו כבר עם "הזרקת" השנאה אל תוך ורידיהם של דרדקיהם,אני רוצה שתהיה דמוקרטיה ערבית,אני רוצה שסתם ככה,הם יפסיקו להרוג בנו כל הזמן. יש לנו צבא,יש לנו מדינה,ובעיקר יש לנו חוקים,ואנו איננו יכולים לעשות ככל העולה על רוחנו. בוא נפגין פעם אחת יחד,לטובת העם שלנו,כי עניי עירך קודמים...אני מצידי אבוא גם לתמוך בהפגנת שלום "שלך" ושל דומיך,אבל בתנאי אחד...די להתנשאות הזו,וכן ידידי,אתה חוטא בזה במקצת. אין לנו ממש פרטנר לשלום שאנו מייחלים לו,אבל טוב שיש לנו אמונה,זה מה שמשותף לנו ידידי. וואלה אוהב אותך למרות הכל.

smile2life

New member
בשום אופן

צהוב, ידידי היקר, בשום מקום לא תמצא אותי אומר שאני מאמין ל...\אוהב\מוכן להכנס למיטה עם... יאסר עראפת ודומיו. אני יודע שהוא רוצח ואני יודע שלא הוא יהיה זה שיזיל דמעה אם יפול חלל ישראלי או יקום ויעמוד דום בשירת התקווה. עראפת הוא לא ציוני ולא אוהב ישראל. אבל עראפת הוא מדינאי ממולח ודומה שהוא ברירת המחדל העדיפה מהצד הפלסתינאי מאשר אחמד יאסין, חאלד משעל ודומיהם... אני ("אני" בתור מרצ) מדבר איתו כי צריך לדבר עם מישהו חייבים להפסיק להלחם והנה נפתח פתח במעגל האינסופי של המלחמה. אף אחד לא טוען כי תוך יום או יומיים הכל יפסק, לפחות לא בדור שלנו - אבל בדור הבא - ולזה אני חותר, כשהילד או הנכד שלי ישאל אותי "אבא\סבא מה עשית למען כדור הארץ?" אני אוכל לענות לו בלב שלם "ניסית להפסיק מלחמה ולא ללבות אותה, ניסיתי לרפא את אמא אדמה ועזרתי לאחיי בני האדם באשר הם." |הדגשאני ניסיתי מה אתכם?|

צהוב.

New member
סמיילי סמיילי

אני פוחד,אתה יודע ? אני פוחד מהגדלת הציפיות בקרב הצד השני,כי ככל שאנו נותנים יותר,הצד השני דורש יותר.נוצר מצב בלתי נסבל בו אנו עושים משא ומתן על כל צעד. אני לא מכיר אף מדינה בעולם,גם כאלו שיש בהן שמאל חזק ומיליטנטי (רעיונית כמובן),שהיתה מוכנה לקבל מצב בו יורים על בירתה ומפוצצים את אזרחיה,ואז עושים עמה מו"מ להפסקת אש...מה שהופך את חיינו ואותנו לבני ערובה בידי מרצחים. אני לא מכיר שום רעיון,לגבי דידי,שמצדיק מעשים כאלה. אני פוחד שאנחנו מתרגלים להרג ולכך שהפיגועים הפכו לחלק מחיינו. הזכרת סמיילי את ארה"ב של שנות ה 60 ומקומות ואירועים אחרים,ואני מבקש להזכירך מה עושה ארה"ב בימים אלו ממש,למי שהעז להפעיל נגדה טרור. דמה בנפשך...אתה נתון תחת טרור ועליך לנהל מו"מ כדי שהשכן שלך ממול יפסיק להרביץ לילדיך..ואני לא מנסה להיות פופוליסט כאן,אבל אני לא יכול לסבול הרג כזה,ותתפלא,אני גם לא סובל הרג של פלשתינים.אני בכלל שונא הרג. אנחנו אמנם לא בוחרים את ההנהגה הפלשתינית,אבל אני חושב שאנחנו צריכים לבוא למו"מ איתם(כן,אני רוצה שנדבר איתם כל הזמן) מתוך כח,מתוך הכרתם של הפלשתינים כי אם ירו בנו ולא יהיה שקט,אזי נכה בהם חזק. אני רוצה להזכירך כי זה בדיוק מה שאמרו תומכי מרצ לפני אוקטובר 2000,שצידדו ב"להכנס בהם" אם יופעל נגדנו טרור.והנה מתברר כי אין אנו יכולים להכנס בהם,כי הפכנו רחמנים בני רחמנים. אסיים בתזכורת...מי שמרחם על אכזרים,סופו שיתאכזר לרחמנים.

smile2life

New member
אני מסכים ש...

אני מסרב להתייס לכל דיון בנושא מדיני או הנוגע לסכסוך הישראלי-ערבי או הערבי ישראלי או כל דבר הנוגע לאינתיפאדה וזאת משום שעיקר פעולה של מרצ הוא לא בנושא זה. להזכירכם חברות וחברים יש סמינר שאמור להתמקד בבעיות החברתיות ואנחנו הולכים לצאת עם כמה רעיונות ביצועיים ממנו - אז תתמקדו בנושא הזה אם לא אכפת לכם להתמקד בבעיות החברתיות, להעלות רעיונות יצירתיים. המטה הירוק של צ. מרצ ממשיך לפעול בנושא כביש חוצה ישראל ונושאים רבים נוספים. מי שמעוניין לקחת חלק בפעילות המטה או או אחד מן המטות האחרים שיצור קשר עם המשרד 6360140/2 - 03 יהללוכם מלאכים וכל מיני כאלה, מני

תגובה לכל מאמריו של SMILE2LIFE

רק להזכירך, האלימות וההרג מצד הפלשטינאים כלפינו החלו הרבה לפני נובמבר 1987 (אינתיפאדה ראשונה) והרבה לפני הסכמי אוסלו, הם החלו ביום שבו ישבו יהודים וערבים באותו האיזור. שכחתה אולי את הסכם השלום שנחתם עם המלך עבדאללה (ירדן) ערב לפני פרוץ מלחמת ששת-הימים? שכחתה אולי את מאורעות תרפ"ט ותר"פ בחברון שהוסכם עם האימאם של המוסלמים שם על השכנת שלום בין היהודים לערבים והיהודים נטבחו שם (תבקר בבית הדסה בחברון יש תמונות ומסמכים), שכחתה את כל המעסיקים היהודים שהעסיקו ערבים בבנין וכו´´ ונרצחו אף שהיו חברים ורק לפי שהיו יהודים...... איך אפשר לסמוך על פלשטינאים, שכל פעם מחדש, בעשר השנים האחרונות, הם "תוקעים לנו סכין בגב"...........???????????. אני באמת מקווה שיהיה שלום באיזור ולא תהיה עוד מלחמה, אבל המציאות תופחת על פנינו.

smile2life

New member
זכות המילה האחרונה

אני שומר לעצמי את זכות התגובה - ושוב לא מבין מדוע אתם, אלו שממלאים את עצמם כלפינו, ממלאים את עצמכם בשנאת חינם - הרי ככה לא יבוא המשיח. דרך אגב אני הייתי לא פעם בחברון ושכנתי בבית הדסה ואפילו לא פעם עשיתי שבת בתור אורח. עצם העובדה שארע טבח ב1929 לא נותן לאוחזים בבתים האלה צידוק לפרוע בשכנים שלהם, להפוך דוכנים בשוק, לשרוף חנויות או לירוק על חיילים שנמאי שם בכדי לאבטח אותם. תתפלא אבל עבדך הנאמן רדף אחרי פלסטינאים גם בסמטאותיהן הצרות של חברון ורמאללה. מספיק עם הקבעון הזה כבר. אנשי מרצ יודעים היסטוריה טוב מאוד ומאורעות טרפ"ט הם לא צידוק לשום פעילות אנטי חברתית. נכון נטבחו אנשים, נכון שחבל לנו אבל צריך להסתכל קדימה - הלאה. מלחמה לא עוצרים כי נהרגים בה חיילים והמלחמה הזו היא מלחמה מתמשכת על חינוך של שני העמים (הישראלי והפלסטינאי) לדו קיום, אם לא למעננו אז למען ילדינו. במגילת העצמאות - לאחר שיצאה הקריאה לשקט מתוך הכפרים הערביים מדינת ישראל הושיטה יד לשלום ושכנות טובה. אם אתה מסתמך על העבר אז עד הסוף. אני מתחנן צצך שלא לשכוח את מגילת העצמאות, שאמנם עומדת על זכותו ההיסטורית של העם היהודי בארץ כנען (להלן "ארץ ישראל") אבל גם רודפת ומבקשת שלום.

סמרטי

New member
מר"צ - המרץ הוא לטובת הציבור -מזמן

מה שאמרת , צהוב יקר נראה כי אינך מבחין בין ערבי אזרח ישראל למי שחי בשטחי הרשות , ומדוייק יותר - אינך מעוניין בהבדל ובשאלה מה הם גבולות הארץ.לא המיעוט במדינת ישראל הורג ביהודים.המאבק הוא על שטחי הגדה המערבית והרצועה , ועמדת השמאל על ההשחתה בכיבוש ועל הצורך ביוזמה כדי להקנות חיים לשני העמים היתה נכונה בכל עשרות השנים האחרונות.שמעת מה אמר עמי איילון? שבשל כך שלא החלטנו מה אנו רוצים - נוצר מצב שרק כוח הזיז אותנו לעמדה "מתוקנת" - חדשה. ראה מלחמת יום כפור , אינתיפאדה... אם זה מה שלימדנו - התלמידים עושים תואר שלישי , אולי רביעי. תצא מהעמימות - אין מקום לשליטה על ארבעה מליון ערבים - חיים ןלאום לנו , ובנפרד לפלסטינים. אל נחכה לאונס אמריקאי לעשיית מה שכל מנהיג פוליטי מבין שצריך לקרות. והם לא הראשונים..רבים הבינו זאת

פינגו

New member
הצעת ייעול

במקום להציע לנו להיכן לכוון את האנרגיות שלנו (בשביל זה יש לנ את מדריכי הניו-אייג שלנו, הרי כולנו במרצ כאלו...), אפשר לתת לך הצעת ייעול? אם אתה כותב שצריך להביע דעה ולא להתחכם ואחר כך כותב שלדעתך לא כבשנו את השטחים, זה לא רציני. מחכה להסבר שלך.

למעלה