לאן תקחו את המשפט

Harrington

Well-known member
מנהל
לאדם יש זכות למימוש עצמי.
לא יודע לאכן אני אקח אותו. אבל סבור שהמשפט הזה הרס הרבה דברים טובים בדורנו. הרדיפה אחרי המימוש העצמי והזכות למימוש עצמי שנשים זכו בו (לא מונח נכון) רק בדורנו, הביא למעשה להרס חיי המשפחה של פעם.

שמלת תחרה1

Well-known member
לא יודע לאכן אני אקח אותו. אבל סבור שהמשפט הזה הרס הרבה דברים טובים בדורנו. הרדיפה אחרי המימוש העצמי והזכות למימוש עצמי שנשים זכו בו (לא מונח נכון) רק בדורנו, הביא למעשה להרס חיי המשפחה של פעם.​
וגברים לא מחפשים מימוש עצמי?

Harrington

Well-known member
מנהל
הופה הופה
למה שונה?
כאמור, כי לגברים תמיד היה את זה. אם עד לפני הדור שלנו, אצל רוב המשפחות נשים נהגו להקים ולנהל את המשפחה, על חשבון מימושן העצמי, והגברים יצאו לפרנס ולכאורה מימשו את עצמם, בדור שלנו זה השתנה. הנשים יותר הלכו על הקטע של מימוש עצמי ופעמים רבות כאמור מעלה, זה בא על חשבון המשפחה או המשפחתיות אם תרצי.

dory30

Well-known member
היום בוודאי. תחזור שתי דורות לאחור והעולם היה נראה אחרת. מה לעשות, מציאות.
ראשית, שני ולא שתי- סלח לי שתיקנתי אותך. שנית, לא כל מה שהיה פעם הוא טוב. צריך לזרום עם השינויים (בגדול) ולא להחזיר את הגלגל לאחור.

Harrington

Well-known member
מנהל
ראשית, שני ולא שתי- סלח לי שתיקנתי אותך. שנית, לא כל מה שהיה פעם הוא טוב. צריך לזרום עם השינויים (בגדול) ולא להחזיר את הגלגל לאחור.
שתי, אני ספרתי.
סלחתי ותודה על כך.
לא אמרתי בשום מקום שהיה טוב. כלל לא נכנסתי לזה :). הדבר שאני מציין לגביו שהוא היה טוב, היה ערך המשפחה. זה נעלם עם הגברת המימוש העצמי בקרב נשים. מה לעשות, מציאות.
מאחר ובעיני ערך המשפחה חשוב יותר מערך המימוש העצמי, אין לי כל עניין לזרום עם השינוי הזה. אני מתנגד לו (במתכונתו הנוכחית) ומעדיף לשמר את המצב שהיה מבחינה זו.

dory30

Well-known member
מאחר ובעיני ערך המשפחה חשוב יותר מערך המימוש העצמי, אין לי כל עניין לזרום עם השינוי הזה. אני מתנגד לו (במתכונתו הנוכחית) ומעדיף לשמר את המצב שהיה מבחינה זו.
אתה יכול להיות נאמן למשפחתך, לעיר שלך, למוצא שלך ולממש את עצמך. זה רק עניין של רצון וקביעת סדר עדיפויות.

Harrington

Well-known member
מנהל
וקביעת סדר עדיפויות.
בדיוק :). אצל אלו שהמימוש העצמי יבוא לפני ערך המשפחה, משהו שקיים כאמור בעיקר בדור האחרון ובעיקר אצל הנשים (מהסיבות שציינתי למעלה), המשפחה עלולה ללכת פייפן.

נערך לאחרונה ב:

dory30

Well-known member
לאדם יש זכות למימוש עצמי.
נשאלת השאלה איך את מגדירה מימוש עצמי. האם רק המובן המקצועי או גם האישי? הייתה פעם סדרה בשם איפה אתה חי בערוץ 11 הישן (וגם המשיכה לתאגיד), שבה בן למשפחה בוכרית לומד משחק וזאת למרות התנגדות אמו, שמעדיפה שימשיך את העסק המשפחתי של הצילום.

שמלת תחרה1

Well-known member
נשאלת השאלה איך את מגדירה מימוש עצמי. האם רק המובן המקצועי או גם האישי? הייתה פעם סדרה בשם איפה אתה חי בערוץ 11 הישן (וגם המשיכה לתאגיד), שבה בן למשפחה בוכרית לומד משחק וזאת למרות התנגדות אמו, שמעדיפה שימשיך את העסק המשפחתי של הצילום.​
בכל תחום.

למעלה