לארנון - משפחת רוזנפלד

שרי סילבר

Active member
לארנון - משפחת רוזנפלד האם המדובר במשפחת רוזנפלד מזכרון יעקב ו/או חיפה?

פספסתי משהו../images/Emo35.gif אני גם קצת סנילי בגילי הצעיר, אבל... איזו משפחת רוזנפלד../images/Emo35.gif ארנון

שרי סילבר

Active member
רוזנפלד שלך בדף השמות הלכתי אחרי הגולדברגים שלך, ובאחת ההודעות הכנסת רשימת שמות ענקית, של כל מי שקשור בגולדברג, משהו כמו חצי מדינת ישראל. בין השמות מופיע רוזנפלד. בגלל שורשיך הזכרוניים, ראשית ההתיישבות שלך, ראשית ההתיישבות שלי, החלטתי שננסה...מה יש להפסיד?

שרי סילבר

Active member
אכן, יש קשר לרוזנפלד מזכרון יעקב האחות הצעירה של הסבתא שלי, אולגה ברד"ש, נישאה לאהרון רוזנפלד מזכרון יעקב. הם התגוררו בבת-גלים בחיפה (חלקו הצפוני של הרציף קרוי כיום על שמו של אהרון רוזנפלד). אהרון היה קונסול הכבוד של בלגיה, וניהל חברת-ספנות (רוזנפלד ספנות, בעיר התחתית, כמעט כל חיפאי שני מכיר... החברה מנוהלת כיום ע"י אחד משלושת בניהם של אולגה ואהרון). אהרון נפטר לפני שנים רבות, אולגה לפני מספר שנים. הם נקברו בזכרון יעקב. את הבית הורישו לעיריית חיפה, שכן היו בקשרי חברות מאד טובים עם אבא חושי. האם זה אומר לך משהו?

zoar36

New member
רוזנפלד יש (היה)גם בבאר שבע שלום אני הכרתי רוזלפלד שהיתה לו אמא בחיפה בקריית אתא. הוא חיי את רוב שנותיו בבאר שבע - כמנהל בנק דיסקונט נפטר לפני מס´ שנים . יום טוב

ornan

New member
עם כן מצאנו קשר שלום שרי! משפחת בעלי - משפחת ניידרמן קשורה בקשרי משפחה לאהרון רוזנפלד, אני יודעת שהוא היה בן דוד של חמי יגאל ז"ל, אם אני לא טוענ ביתם במרחק שני בתים מהבית שלנו, האם אני צודקת שאהרון הוא האח של שולמית כרמלי ז"ל? מחר אני אברר עם בעלי את הקשרים המדוייקים לילה טוב ארנה

ornan

New member
רונפלד-ניידרמן שרי שלום בברור שערכתי הקשר שלנו הוא שאמו של אהרון רוזנפלד הייתה אחותו של ישראל יהודה ניידרמן, דור שני למייסדי המושבה, ישראל יהודה היה במשך מס´ שנים מוכתר המושבה כמו גם שר החוץ של אגודת הכורמים, בליל הסדר בעלי ישראל שנקרא על שם סבו, קרא מההגדה המיוחדת שישראל יהודה קבל בשנות ה20 באחד ממסעותיו להודו לשם הפצת היין של יקבי "כרמל מזרחי". שבת שלום ארנה

שרי סילבר

Active member
רוזנפלד-ניידרמן - העולם אכן קטן... הי אורנה, אל רוזנפלד כמו שהבנת, הקשר הוא דרך נישואים במשפחת סבתי (מצד אבי). אבל ניידרמן, כבר חשבתי מזמן לכתוב לך על זה. עכשיו זה ממש מצחיק. לא, לא קשר משפחתי, אבל: כשמזכירים לאימי את השם זאב ניידרמן, עד היום עולה חיוך נפלא על שפתותיה. הוא היה (ונותר) המורה האהוב עליה בבית-הספר היסודי "במרכז" בתל-אביב (אימי ילידת תל-אביב). שנים אח"כ, היא התרגשה לפגוש את סיגל ניידרמן, שעשתה איתי את קורס הקצינות (לפני בערך מיליון שנה...) אז אם יש לך קשר איתה, בודאי ובודאי למסור ד"ש. אגב, מאיפה הגיעו הרוזנפלדים לארץ? וחוץ מזה אבקש את עזרתך למשהו נוסף, אבל זה כבר יהיה בהודעה נפרדת.

הרוזנפלד שלי... הם מקשרי נישואים בדור, יחסית, צעיר. שלומית שירן נישאה לרוזנפלד. היא ילידת שנות ה - 60 לערך. אמה, ראויה בוכמן (שם לפני נישואים) הינה בתו של בן-ציון שלמה בוכמן, שהינו בן של רבקה גולדברג (הנה גולדברג../images/Emo70.gif). אותה רבקה הינה בתו של חיים יהושע גולדברג - "חיים בקר", סבה של סבתי. ארנון

למעלה