לא חושבת שאני צריכה להסביר את עצמי

מרגוט

New member
לא חושבת שאני צריכה להסביר את עצמי

גם לא רוצה להסביר את עצמי לאנשים שלעולם לא יבינו שאהבה אינה תלויה בדבר, גם לא בלאום או דת. השתתפתי עד עכשיו באופן די פעיל בשרשור שלמטה, אבל פתאום שמתי לב שאני עושה משהו שלא כדאי לי לעשות ושהחלטתי מזמן שאני לא אעשה - להסביר את עצמי לשווא לאנשים צרי מוחין, שרק רוצים לפגוע ולעשות צרות במסווה של דאגה מזויפת. זה ממש גורם לבטן שלי להתהפך ועושה לי רע. מרגישה שאנשים רעים רוצים לשלול ממני את טיפת האושר שמצאתי. לא רוצה יותר מלחמות עם אנשים שלא שווה להילחם איתם כי הם מונעים על ידי רוע לב. אני אישית מעכשיו מעדיפה להתרכז בדברים יותר חיוביים כמו ההתמודדות היומיומית עם הקשיים הטבעיים, כמו היופי והשמחה שבגילוי תרבות חדשה, כמו הכיף בשיתוף בן הזוג שלי בתרבות שלי ויצירת משהו חדש ומהנה.

carolin

New member
אז בואי נתחיל!!

דרך אגב מאותה סיבה בדיוק בחרתי לא להשתתף בדיון הנ"ל,אני יודעת מאיפה נשים כאלה באים ,אני מתמודדת עם אחד,אבא שלי. מרגוט,תתחילי,מה גורם לך להשאר איתו,איזה מו אושר הקשר מעניק לך?והתרבות?
אנחנו נתחיל לחלוק דברים יחד ונעזוב את "צרי המוחין" לגדל את ילדהם שחס וחלילה א ילכו בדרך הרעה!! גל ,כנ"ל,ספרו ספרו ספרו!!

מרגוט

New member
הסיפור שלי על הספונג´ה ! ../images/Emo77.gif

אתמול בערב חשבתי איזה דברים אני יכולה לשתף עם חברי הפורום והדבר הראשון שעלה לי זה הסיפור האישי שלי על הסמרטוט של הספונג´ה. כן, כן, הסמרטוט של הספונג´ה ותיכף תבינו במה מדובר. אנחנו מדברים כאן כל הזמן על הקשיים הגדולים של תרבות ושפה וזה נשמע כל כך מטאפורי ואינטלקטואלי, עד שאנחנו שוכחים שזה בעצם בא לידי ביטוי באופנים היומיומיים ביותר. לפני כשנתיים בערך, אחרי כשנה עם האיש שלי, החלטתי יום אחד לשטוף את הרצפה של המטבח והאמבטיה (שאר הדירה היא שטיח מקיר לקיר - מקובל מאוד באירופה...). אני פותחת את הארון ומוצאת שם מופ ודלי, כזה כמו שיש במקדולנדס, אבל הרבה יותר קטן. ואני מסתכלת על המופ והמופ מסתכל עליי ואין לי שמץ של מושג איך לשטוף את הרצפה עם הדבר הזה. החבר שלי באוניברסיטה, אז אני לא יכולה להיעזר בו. במקום אני מחליטה להתקשר לאמא של החבר שלי לסלולרי ושואלת אותה איך שוטפים רצפה עם מופ . באותה תקופה הגרמנית שלי היתה בסיסית ביותר והיא לא מדברת אנגלית אז אתם יכולים לתאר לעצמכם איך בדיוק התנהלה השיחה בינינו (ווירבלן! ווירבלן! היא פוקדת עליי ואני מדפדפת במילון בטירוף כדי להבין מה היא רוצה ממני לכל הרוחות). אחרי השיחה, מבולבלת עוד יותר משהייתי קודם, אני ממלאת מים בדלי של המופ, מסובבת כמו שהיא אמרה לי כדי לסחוט אותו ומנסה לשטוף ככה את הרצפה. לא הולך. נראה לי יותר מלוכלך ממקודם. אחרי כמה שעות, החבר שלי חוזר מהאוניברסיטה והוא מוצא אותי יושבת על הרצפה, לידי הדלי, ביד אני מחזיקה את המופ, כל השטיח ליד המטבח רטוב ואני בוכה. מה בסך הכל רציתי, לשטוף רצפה. חמודה, הוא שואל אותי - איך אתם שוטפים רצפה אין איזראל? ואני צועקת עליו בדמעות : וויד´ אה ספונג´ה!!! לקחנו את האוטו והסתובבנו בכל העיר. עברנו סופרמרקט סופרמרקט, עד שמצאנו במכולת טורקית קטנה - ס-מ-ר-ט-ו-ט ס-פ-ו-נ-ג´-ה א-מ-י-ת-י !!! שטפנו רצפה ביחד, השפרצנו מים אחד על השני - היה מה זה כיף. ואתם יודעים איפה הסמרטוט הזה היום? ממוסגר עם זכוכית ותלוי בדירה של החבר שלי ובכל פעם שאורח משתומם - אנחנו מספרים לו את סיפור הספונג´ה שלנו
ואם חשבתם שזה סיפור מטורף - חכו שאני אספר לכם מה עבר עליי כשהלכתי לקניות בסופרמרקט בגרמניה בפעם הראשונה.
מוסר ההשכל של הסיפור הזה הוא שהקשיים שאנחנו מתמודדים איתם הם בעצם ערימה של מלא דברים קטנים וחסרי חשיבות כמו סמרטוט הרצפה, שיכולים להיות נוראיים, אבל צריך לדעת להתייחס אליהם בהומור ולא לעשות מהם סיפור יותר מדי גדול, אחרת הרבה קשיים קטנים יכולים להפוך לבעיה גדולה. ודרך אגב - היום אני יודעת לשטוף רצפה עם מופ כמו גדולה !

carolin

New member
אני לא יכולה להפסיק לצחוק ../images/Emo6.gif

את כל כך צודקת!!!הם לא שמעו על ספונג´ה אבל גם החבר שלי התרגל ומסכים שזה הרבה יותר אפקטיבי!!

אני עובדת במקדונלדס

ואני חולה על המופ אבל אני כל כך מזדהה עם הסיפור שלך כשהייתי במשלחות בחול גם בחיים לא הבנתי מה הקטע של המופ עד שעבדתי במקדונלדס והיות קשה לי עם הספונג´ה אני חולה על המופ :)

איפה בגרמניה?

אם לא איכפת לך לענות פשוט בחורף אני אהיה בגרמניה ורציתי לדעת אם תרצי משהו מהארץ אני אהיה בבנדורף זאת עיירה קטנטונת ליד קובלנס אם את מכירה שעה מדיסלדורף ושעתיים בערך מקלן

מרגוט

New member
תודה. אנחנו מאסן, באיזור הרוהר. ../images/Emo13.gif

אני על קו ישראל-גרמניה מדי חודש ולפעמים פעמיים בחודש, כך שאני לא זקוקה לדבר. תודה בכל אופן, נחמד מצידך להציע!

איפה בגרמניה?

אם לא איכפת לך לענות פשוט בחורף אני אהיה בגרמניה ורציתי לדעת אם תרצי משהו מהארץ אני אהיה בבנדורף זאת עיירה קטנטונת ליד קובלנס אם את מכירה שעה מדיסלדורף ושעתיים בערך מקלן

~Gal~

New member
אין לך מושג איך הצחקת אותי עכשיו

לי קרה סיפור מאד דומה עם... הסמרטוט של המטבח!!!!
האירופאים האלה...

מרגוט יקרה

קראתי את הסיפור וחיוך ענקי יש לי מאוזן לאוזן ואהבתי במיוחד את מוסר ההשכל את כל כך צודקת, למה להתעסק בקטנות צריך להתסכל על הכל בעין יותר גדולה ושקולה חוקרת

הי מרגוט

את כל כך צודקת כי לאהבה אין דת ןאין לאום.וגם לילדים כל כך לא חשוב מה זהותם אלא הכבוד ומעשה בכל מה שיעשו. ברוריה האמא

ציפי ג

New member
תודה על כל המחמאות מרגוט.

וגם בעלי לא ידע לעשות ספונג´ה. אבל הוא למד. אז גם אנחנו זוג מעורב. ואהבה שלנו גם לא היתה תלויה בספונג´ה. צרות המוחין שלי - היינו היכולת לדבר על נושאים שאני לחלוטין לא מסכימה לגביהם מבלי ליחס לצד השני תכונות אופי שונות, הפוכה כנראה מהפתיחות שלך -מחלוקת תוך נגיעה בתכונת אופי שלי, או התעלמות כללית. אשראי שצרת מוחין אנוכי. ולפני שנכנסתי להביע את עצמי קבלתי את אישור ההנהלה, ואם רוצים שאעלם מפה, נא לכתוב, וכמו השד בבקבוק, אני אעלם מיד.

~Gal~

New member
ציפי יקרה ../images/Emo39.gif ובכלל כולם!

ציפי ראשית - לא היית צריכה את אישורי כדי להצטרף. אבל בהחלט קיבלת הזמנה. אף אחד לא רוצה שתיעלמי, לדעתי חשוב לשמוע דעות, גם אם לא תמיד מסכימים איתן. אני חושבת שנוכחותך כאן בהחלט חשובה. כמובן שההחלטה בידייך אם להישאר או לא. בהזדמנות זו אני באמת מבקשת מכולם/כולן: חברים, היו סבלניים וסובלניים. הרי זה מה שאנחנו מצפים מהחברה, אז כדאי קודם לצפות לזאת מעצמנו. הייתי רוצה שהאוירה בפורום תישאר נעימה וחברית כפי שהיתה עד היום. אם לא בא לכם להתווכח - פשוט אל תיכנסו לויכוח. אבל אם כבר עשיתם זאת - עשו זאת בצורה מכובדת בבקשה. וציפי, אני לא חושבת שאת צריכה להיפגע מדבריה של מרגוט. הם נובעים מהמון כאב, מי כמוני יודע. גם אני מכירה את התחושה של כאילו לעמוד על דוכן- הנאשמים ולנסות להסביר את עצמי ולהצדיק את מעשיי, ולפעמים זה באמת מעבר ליכולתנו או רצוננו. סה"כ מבקשים לחיות את חיינו בשקט בלי להרגיש שגורל עם ישראל על כתפינו הדלות. מקוה שהבהרתי את עצמי

carolin

New member
גל !!

אני מנסה להבין ולהאזין ,אבל (תקני אותי מרגוט אם אני טועה) מה שהפריע לרובנו היא הגישה המתנשאת והתשובות המזלזלות של ציפי,אם תעייני שוב בהודעותיה אפשר להרגיש בהחלט את העובדה שהיא מרגישה עליונות ואנחנו הנחותים שהעזנו להכנס ל"תסבוכת" כזאת

~Gal~

New member
קרולין!!

קודם כל שלום ככה את באה, אחרי כמה ימים שלא היית כאן, בלי להגיד שלום??? ועכשיו לעניין - כשביקשתי מכולם להיות יותר סבלניים וסובלניים - התכוונתי לכולם. אבל ל-כ-ו-ל-ם. אוקיי? סיכמנו? יופי. מקוה שישרור יותר שלום - כאן בפורום לפחות. זה המעט שאנחנו יכולים לעשות למען השלום והאחוה העולמית (ולתפארת מדינת ישראל
)

לילי@

New member
גל, ציפי וקרוליין שלום ../images/Emo70.gif

אני רוצה לומר שאין לי שום בעיה עם דעותיה של ציפי. אני חושבת שזו זכותה הלגטימית להתנגד לקשר "מעורב" יש לה לגטימציה מלאה בתור אישה דתיה מאמינה שלא לתמוך בקשר מסוג זה כמו שחכמים מאיתנו אמרו "איש איש באמונתו יחייה" הבעיה היחידה שיש לי בעניין היא לא דעותיה אלא ההתנשאות והזלזול שמוקרנים מדבריה ומופנים כלפי ה"אחרים" שכן מאמינים בקשר שכזה.

לילי@

New member
ו...שלום גם למרגוט כמובן

דרך אגב - הסיפור על הספונג´ה ממש מצחיק

carolin

New member
ש ל ו ם!!!

U R the boss!!! אבוי לי אם אמרה את פי המנהלת היקרה
!! גל-אני באמת מעריכה את הצורה שאת מצליחה לנהל את הפורום ,לא לא לא אין לי תלונות
מה שמציק לי ההרגשה הזאת שציפי הצליחה לגרום לי,אני שם למטה והיא ואנשים החושבים כמוה צועקים לי מגבוה כמה אני טועה
שיצעקו שינסו זה טוב ,הרי כבר סיכמנו, בסופו של דבר אנחנו נלמד מהטעויות של עצמנו אפילו אם משהו ישבע לנו שזו טעות ורק נפסיד ונפגע זה לא ממש יעזור אבל יש דרך,דרך הנועם ,ורק בדרך יש סיכוי להאזין,כשמשהו מתנשא מעליי אני ישר מתגוננת ואפילו לא חשוב מה נאמר! טוב אני מבטיחה להשתדל יותר!
גל קבלי
וסליחה,

~Gal~

New member
בוקר טוב חמודה

אין לך על מה להתנצל - אני באמת רוצה שאנשים יוכלו להביע את דעתם כאן בלי צורך להתנצל כל הזמן. אני מאד מבינה את הרגשתך, אבל באמת שצריך להתעלות מעל הדברים האלה - פשוט כי הפורום הזה מייצג מיקרוקוסמוס של החיים האמיתיים, ואם כאן לא נוכל להתמודד עם אנשים שחושבים שונה מאיתנו, ולפעמים מביעים זאת באופן בוטה - אז איפה כן?!?! אגב, רציתי להגיד לך שבאמת אתמול אמרת דבר נכון - הגיע הזמן שנשתף אחד את השני בסיפורים הקטנים שעושים את החיים שלנו כאלה יפים ומיוחדים. אני מבטיחה להענות לבקשתך - בעוד כמה ימים. כרגע אני פשוט קצת עסוקה.
אבל את מוזמנת לספר לנו!! אנחנו מחכים

למעלה