לא יודעת אם זה המקום..

one sick kitty

New member
לא יודעת אם זה המקום.. ../images/Emo10.gif

אני חסרת ביטחון בצורה קיצונית... לא משנה על מה מתווכחים איתי אני תמיד מרגישה נחותה... גם כשאני טוענת שלשפוט מישהו ע"פ הגזע שלו זה מוטעה.והבנאדם מולי יטען ההפך. אני ארגיש ....נחיתות מולו... במקום לבטל אותו אוטומטית (מה שמוח נורמלי היה עושה)..אני מבטלת את עצמי! משהו בראש שלי משתכנע שמשהואצלי לא בסדר! אומרים שאני נראית טוב,אבל אני קצת מלאה.כך שאפילו שתעבור לידי מישהי יותר מלאה ממני.אני תמיד אראה בה דמות יותר נשית.יותר טובה. תסביך נחיתות מזורגג אני באמת רוצה להיפטר מזה
מה עושים?
הודעות תמיכה יתקבלו בברכה

תסביך נחיתות

הי, צריך לבחון את הדינמיקה, אבל לפעמים הבעיה היא 'עצירה בטרם עת' בשיחה הפנימית. כלומר הרבה פעמים הדרך לבטחון עצמי מעבר להצלחות בתחומים שחשובים לך היא לא בהעדר ספקות אלא ב'דעי מה תשיבי לספק'. אפשר לעבוד על מיגור הקול קטן ששואל 'מה את שווה', אבל אפשר גם לשנות את התוצאה בכך שמוסיפים לו קולות אחרים כך שגם ברגע שירוץ בראש איזה 'מה את שווה' השיחה הפנימית תמשיך (זו שאומרת שזה קול שגוי, ומוסיפה טיעונים חזקים) ותשנה את התמונה. מעבר לכך תחושת נחיתות זה סוג של אזעקה של 'משהו כאן לא בסדר', צריך לברר האם התקלה היא באזעקה (כלומר הבעיה היא לא באיזו 'נחיתות' אלא בתחושה) או אולי זה רמז של צורך בשינוי (למשל מסר של אני לא מממשת את עצמי מספיק/אני מסוגלת ליותר) מה דעתך?

למעלה