לא יודע אם אני מחונן, צריך עזרה

לא יודע אם אני מחונן, צריך עזרה

אח שלי הקטן מחונן ולפעמים אני מרגיש ממש אממם לא טוב כמוהו ושההורים שלי שמים לב אליו יותר וכאלה דברים ונראה לי שאם אני אהיה מחונן אז אני ארגיש יותר טוב וגם חברים יכבדו אותי יותר וכאלה דברים. סתם מניין אותי לדעת אם אני כמו החכמים בפורום כאן... הסיבות שאני חושב שאני לא:
אני לפעמים לא מבין דברים במתמטיקה
בסופו של דבר ירדתי ל4 יחידות, ונראה לי בשביל להיות מחונן צריך 5.. :-\
יש לי ציונים ממש נמוכים בתנ"ך, היסטוריה ומקצועות הומנים אחרים
אני משתמש בכוכבים ורודים ובוהקים כדי להפריד את הנקודות.
יש לי יציאות ממש מטומטמות כאלה לפעמים, ואם אני לא טועה, מטומטם זה ההפך ממחונן, לא?
אני קורא הודעות בפורום מחוננים ולא ממש מבין מה הקטע...?
הסיבות שאני חושב שאני כן:
אני מסוגל לדבר יפה לפעמים, כמו חברים חכמים שלי בכיתה
אני לפעמים מרגיש יותר טוב מאנשים אחרים, שלא חכמים כמוני (אבל לא בטוח מספיק חכם כדי להיות מחונן, כן?)
עשיתי פעם מבחן איי קיו באינטרנט ויצא לי איזה 250 איי קיו, וזה יותר מאריק אינסטיין, והוא היה -ממש- חכם. כתב תיאוריות וכאלה...
הייתי ב5 יחידות שנתיים למרות הציונים הנמוכים.
אני במגמה של חכמים (רב תחומית)
אני יכול לכפול דברים ממש מהר ובקלות (אפילו מעבר ל100)
אני קורא ספרים בבקשה תעזרו, אני ממש צריך לדעת.. תודה!!

007bg

New member
אני בטוח שזה יותר מאריק איינשטיין.

אבל מאלברט איינשטיין? האמת היא שאין כזה דבר, 250 IQ. שום מבחן לא יכול ממש למדוד מעבר ל 160, ו180, במבחנים מיוחדים.......לאיינשטיין, אגב, היה בערך 167..... אם יש לך 250, אני רוצה לעשות לך ילדים, ואני גבר סטרייט, ככה ש.... בכל מקרה, עזוב אותך צימצום להגדרות של מקומות פורמליים. אתה מרגיש חכם? טוב לך עם עצמך? למה שתצטרך אישרורים בירוקרטים? אני מאוד מקווה שהתוכן של ההודעה היה הומוריסטי, בכל מקרה.

זה הולך ככה

גם לי יש יציאות מטומטמות ואני מחונן ע"פ משרד החינוך...
הציונים הם לא בהכרח המדד, ממש לא.
כמו שאמרתי, היח"ל במתמטיקה הם לא המדד.
הנה דבר חשוב: מבחני אייקיו באינטרנט הם ממש לא ריאליים ומציאותיים, אם אתה רוצה לדעת כמה IQ יש לך, כדאי לך לעשות זאת בצורה מסודרת.
קריאת ספרים היא דבר נהדר, אבל היא רק מעשירה את הדמיון ואוצר המילים...
לפי מה שאמרת, יכול להיות שיש לך יכולת מתמטית יוצאת דופן, ושוב אני אומר, יש זמן ומקום לבדוק את זה...

BananushkA

New member
קודם כל

אני לא חושב שיש ממש סיכוי שיש לך 250IQ כי זה דורש מוח די גדול, כזה שנוזל מהאוזניים. שנית, לדבר יפה לפעמים לא עושה אותך חכם אלא עושה אותך אדם שיודע לדבר יפה לפעמים. גם ראש הממשלה יודע לדבר יפה לפעמים, אני לא חושב שהוא מחונן. שלישית, להיות מחונן לא אומר בהכרח להבין מתמטיקה. מחוננות יכולה להיות בכל תחום כמו גם מחונן במוזיקה, בספרות או באופניים. רביעית, לא בדיוק הבנתי את הקטע שאתה מרגיש טוב עם אנשים אחרים שלא חכמים כמוך אבל הי - לכל אחד יש סטיות ואני אכבד את זה.

erezsh

New member
גם אני לא יודע. אבל הנה הדעה שלי

הסיבות שאני חושב שאתה לא: * אתה נמצא בפורום, ועם זאת לא מרגיש צורך לכתוב הודעה מועילה * אתה משתמש בכוכבים ורודים ובוהקים כדי להפריד את הנקודות שזה מוביל אותי לסיבות שאני חושב שאתה כן: * הקטע עם הכוכבים היה בדיחה מוצלחת * יש לך פחות שגיאות כתיב מלרוב המשתתפים החדשים פה (ואולי הן אפילו בכוונה) בכל מקרה, אתה כן הוכחת בהצלחה שיש פה כמה משתתפים שהם כנראה לא מחוננים. אבל אני לא בטוח אם אתה אמור לקבל על זה קרדיט או לא..

למעלה