לא להאמן, גם בזמן מלחמה יש חלק מהעם מפולג

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
כמו מאות אלפי חיילי מילואים, גם א', בכיר בעיריית אריאל המשמש בתפקיד ביטחוני, הוקפץ בתחילת השבוע בצו 8 לשירותו כקצין ביחידתו המוצבת בדרום במסגרת המלחמה בעזה. א' ארז את הציוד האישי וירד לדרום. אלא שאז קיבל שיחת טלפון מראש העיר אריאל אלי שבירו ובה הובהר לו כי עליו לחזור בחזרה לעיר ולהמשיך בתפקידו.

מקסים 45

Well-known member
כמו מאות אלפי חיילי מילואים, גם א', בכיר בעיריית אריאל המשמש בתפקיד ביטחוני, הוקפץ בתחילת השבוע בצו 8 לשירותו כקצין ביחידתו המוצבת בדרום במסגרת המלחמה בעזה. א' ארז את הציוד האישי וירד לדרום. אלא שאז קיבל שיחת טלפון מראש העיר אריאל אלי שבירו ובה הובהר לו כי עליו לחזור בחזרה לעיר ולהמשיך בתפקידו.

הבחירות נושפות בעורף, ראש עיר מטומטם, הבוחרים יזכרו לו את האיום.

Harrington

Well-known member
מנהל

אני לא בטוח שמדובר בפילוג כלשהו. לא נראה לי שהקצין/עובד עצמו הוא זה שמותקף בפועל (אם כי לא האזנתי להקלטות ויתכן שמהן עולה תמונה אחרת). נראה לי שזה יותר מאבק כוחות בין העירייה או העומד בראשה, לצה"ל. מאבק שאגב אני סבור שראש העיר צודק בו. אם העובד הזה מופקד מתוקף תפקידו על בטחון העיר בחירום, מגוחך לגייס אותו לצה"ל בדיוק בתקופה בו הוא אמור לבצע את תפקידו ולנהל את האירוע (המלחמה) בעיר.

משתפרת1

Well-known member

תלוי מה תפקידו האזרחי, עד כמה הוא חיוני. גם בתעשיות חיוניות יש מצב שעובד חיוני יישאר לתפקד כאזרח למרות צו 8 שקיבל.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
ל
תלוי מה תפקידו האזרחי, עד כמה הוא חיוני. גם בתעשיות חיוניות יש מצב שעובד חיוני יישאר לתפקד כאזרח למרות צו 8 שקיבל.​
לדעתי
לא משנה מה תפקידו האזרחי, לא מאיימים בזמן מלחמה.
ואם הוא נחוץ בצבא, הגנה על המולדת לפני הכול.

Harrington

Well-known member
מנהל
ל

לדעתי
לא משנה מה תפקידו האזרחי, לא מאיימים בזמן מלחמה.
ואם הוא נחוץ בצבא, הגנה על המולדת לפני הכול.
חולק עלייך. או מסכים איתך. לא ברור.
אכן "הגנה על המולדת לפני הכל". אבל אם תפקידו של האש הוא להיות אחראי על בטחון כל העיר אריאל, אז מקומו בהחלט שם ולא כ'עוד קצין' בצבא.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
חולק עלייך. או מסכים איתך. לא ברור.
אכן "הגנה על המולדת לפני הכל". אבל אם תפקידו של האש הוא להיות אחראי על בטחון כל העיר אריאל, אז מקומו בהחלט שם ולא כ'עוד קצין' בצבא.​
בתפקיד כזה, מוצאים לו פטור בצורה מכובדת.
אין מקום להשוואה, הבן שלי קיבל צו 8, ואין לו תפקיד חשוב בעיר, כן יש לו אחריות על הבנות שלו, סידרו לו פטור ברגע שהביא מסמך שאישתו נחוצה יותר ממנו לצה"ל, ומה עשה המניוק:) ברח לגרמניה :-( עם הנכדות.

משתפרת1

Well-known member
בתפקיד כזה, מוצאים לו פטור בצורה מכובדת.
אין מקום להשוואה, הבן שלי קיבל צו 8, ואין לו תפקיד חשוב בעיר, כן יש לו אחריות על הבנות שלו, סידרו לו פטור ברגע שהביא מסמך שאישתו נחוצה יותר ממנו לצה"ל, ומה עשה המניוק:) ברח לגרמניה :-( עם הנכדות.
בתקווה שאשתו לא תברח ממנו.

למעלה