לבת-עמי..

B.Shokor

New member
לבת-עמי..

מה את בדיוק רוצה? מלחמה? תגידי לנו בבקשה, מה את רוצה, מלחמה או שלום? אם מלחמה, אני מציע לך להרגע, ולחשוב על זה טוב טוב. ועוד דבר ברשותך, אהיה מודה לך אם תסכימי לבוא לאחד המפגשים הדו-קיומיים בין קבוצת נוער ערבים - ליהודים שתערך בקרוב (מקסימום בחופשת הקיץ)..

בת-עמי

New member
אני ינסה להסביר לך

אני גרה בשטחים ואני חושבת שכבר הבנת את זה, וכשאתה גר במלחמה כל המצב נראה שונה. קודם כל יש לנו קרבה לערבים אולי מפרידה בנינו גדר קטנה ובגלל זה לפני האנטיפדה הראשונה היה לנו דו קיום מקסים ופתאום פרצה האנטיפדה ואנחנו היינו תמימים בהתחלה חשבו שהם חברים שלנו אבל לא הכל התנפץ הם זרקו עלינו אבנים ובקבוקי תבערה והמצב נרגע והסתיים וכמו מטומטמים חזרנו להעסיק אותם והמשכנו לשמור על קשרים טובים ושוב הכל התנפץ. פעמיים זה התנפץ ואני התאכזבתי מאוד מהעם הערבי. אני לא רוצה מלחמה, ממש לא, איבדתי במלחמה הזאת מספיק אנשים ואני לא רוצה לאבד עוד אבל נאי לא חושבת שאני יכולה לחזור ככה פתאום לדו קיום אחרי שכל פעם זה מאכזב מחדש ובגלל זה אני חושבת שאין פיתרון אחר מאשר מלחמה, ואני לא רוצה מלחמה אבל אני בטוחה שאחרי המלחמה שתגיע בטוח זה רק עניין של זמן, נוכל ליצור כאן דו קיום אמיתי ושלום אמיתי שלא יהיה תמיד מאויים המלחמות חדשות שיהיה שלום אמיתי. ואני חושבת שאפשר ליצור כאן דוק קיום אבל לא במצב הזה שפעם אנחנו נלחמים חותמים הסכמים ושוב נלחמים מכאן אנחנו לא יכולים לצאת פתאום לדו קיום כשיש פיגועים ואני לא נגד הדו קיום כי ברור לי שתמיד יהיו ערבים במדינה הזאת ואנחנו צריכים להתמודד עם המצב וליצור חברויות ואני חושבת שזה יהיה נחמד מצד הערבים גם לקיים את זה ולהתחשב מקווה שהבנת למרות שאני כותבת את זה על קוצים כי אני מנסה לברר מה קרה אתמול ביריות באמצע הטקס של יום הזיכון

B.Shokor

New member
מרגש מאוד! :-()

לבת-עמי היקרה שלי.. דבר ראשון זכרונו לברכה של כל אחד שנהרג במלחמה הישראלית-פלסטינית (כמו שקוראים לה הימינים). אני מרגיש את החיים הלא כל כך ביטחוניים שלך כשאני קורא את מה שאת כותבת, אבל גם אני מבקש מכבודך לחשוב קצת על המצב של הפלסטינים.. אם תחשובי על המצב שלהם תגלי שהמצב שלך יחסית שלהם זה מ-צ-ו-י-י-ן. לפחות יש לך בית, אוכל, שתייה, עדיין יש לך אח, אם, אב,.. קרובי משפחה, ועדיין יש מאחוריך GREAT של מדינה לפי תיאורו של (ביילי_007). אבל לעם הלפסטיני איןןןן, אין להם מה לאכול ואין להם מה לשתות, הם אנשים מ-ת-י-ם.. יש להם מטרה אחת בחיים כיום, או להלחם ולהחזיר את הכבוד ואת החיים שלהם, או ל-מ-ו-ת.. בטור בחורה שיש לה לב יותר ``אדום`` מלבו של הבחור, ובטור בחורה שגרה בשטחים ורואה את המצב בתמונותיו האמיתיות אני בטוח שתוכלי לדעת שהמצב של הפלסטינים הוא יותר קשה משלך, ושמה שאת אומרת אותו דבר הם אומרים. את רוצה שלום, מי לא רוצה שלום? גם הם רוצים שלום, השאלה, מי יביא לנו את השלום הזה? לכן, אנחנו פועלים בשביל הדו-קיום, שלום לא יכול לבוא בלי דו-קיום, כשיש אנשים שלא רוצים ערבים הם גם לא רוצים שלום, זה כמו לבנות קומה שנייה לפני קומה ראשונה. ידעת עכשיו בשביל מה הדו-קיום, תאמיני לי שאנחנו מבינים את כל הסיפורים.

בת-עמי

New member
אני חושבת שאתם לא מבינים משהו...

אני מבינה מאוד את הפלשטינים שאיבדו חברים במלחמה. לצערי אני מבינה טוב מידי. נכון שלפעמים יש עליהם סגר אבל הם הביאו את עצמם למצב הזה יש להם בית אוכל שתיה וגם משפחה. לחלק מהם אין אבל גם לחלק ממנו אין. הם לא אנשים מתים. ושום דבר לר יצדיק את ההתנהגות שלהם את ההתנהגות החייתית הזאת. אנחנו צריכים להבין שלפני שרצים לעשות שלום בודקים איזה עם עומד לפנינו בודקים אם הוא גם רוצה שלום אני לא חושבת שאני ועוד הרבה אנשים נוכל לחיות איתם בדו קיום לפני שכל המחבלים יבואו על עונשם כשישארו בעם הזה אנשים שבאמת רוצים שלום ולא בדרך של לירות עלינו אז זה אפשרי אבל לעשות שלום עם עם שמלא מחבלים????? זה לא הגיוני. ודרך אגב אני רואה מקרוב את המצב ואני לא חושבת שיותר קשה להם מלנו הם יוכלים להסתובב ברכבים בלי לפחד שירו עליהם לחזור הביתה ולדעת שהפ יוכלו להגיע ולא יתקעו בגלל מטען ואל תגיד לי שגם להם יש סגר כי הם נוסעים בכיף. שתדע לך שהתקווה פשוט נגמרת לאט לאט היא נגמרת.

בת-עמי

New member
את התקווה אני מאבדת כל יום

אני חושבת שבסוף לה תהיה לי בכלל

dikla100

New member
אין טעם שגם הם יפחדו

הם רק צריכים להבין כולנו צריכים להבין כל מיני דברים ולפעול בהתאם הבעיה היא שהרבה לא מבינים ואין מורים שיעבירו את חומד הלימוד אז מה שצריך לעשות זה לחכות

B.Shokor

New member
שלום בטוח......

את יודעת מה? יש לי בשבילך אחלה פתרון.. את רוצה שהכל ייגמר? אנחנו לא צריכים שלום עם הפלסטינים, מה הבעייה אם נתן להם להקים את המדינה שלהם על האדמה שלהם, ושיעזובו אותנו בשקט? בלי שלום ובלי כלום, וכל אחד באדמה שלו..

dikla100

New member
לא נעים לשמוע...

דברים כאלה אל תדאגי את תראי שיהיה בסדר

למעלה