לד זפלין

נוב 01

New member
לד זפלין

לפי דעתי זו אחת מאגדות הרוק הגדולות בהיסטוריה. הביטלס לא ממש נחשבים רוק מעין פופ-רוק כזה והם בהחלט אגדה. לפי דעתי לבון ג´ובי של שנות ה-80 וניתן לראות את זה באלבום crossroad (אוסף) היו אחלה של שירים אבל היא לא נחשבת אגדת רוק מפני שהיא התרכחה והתפשרה באלבומיה האחרונים. אולי אם היא תעשה עוד איזה אלבום או שניים טובים היא תחשב.גאנז אנד רוזס אומנם נוסדה ב87 מתפקדת כבר עכשיו כאגדת רוק ואין מה להתווכח בקשר לזה. ארוסמית´ אותו סיפור כמו בון גובי, אבל שוב אולי אם היא תביא אותה בעוד איזה אלבום תותח היא תיהפך לאגדה. רד הוט צ´ילי פפרז זה סיפור מורכב אחלה אלבומים למרות ההתפשרות בשניים האחרונים (שעדיין היו מוצלחים רק שהיו יותר מידי mtv) בכל זאת אני חושב שהם אותו סיפור כמו אירוסמית´ ובון ג´ובי ואין צורך להרחיב פה. נירוונה אגדת רוק אין ספק ולכן ארבעת אגדות הרוק שלי אותן אני מכיר היטב הן: 1)לד זפלין 2)נירוונה 3)גאנז אנד רוזס 4) ביטלס (למרות שאני לא בטוח שאפשר לשים אותם בקטגוריה הזו אז תגיבו בבקשה-תודה).

ganooov

New member
טעות אחת בלבד: ../images/Emo13.gif

נירוונה הם גראנג´, זה הסיגנון שקוביין המציא, ולו הם שייכים. הם פשוט לא רוק. הביטלס הם אכן רוק פופיסטי, והסרג´נט פפר מורכב מהסיגנון הזה. לד זפלין וגאנז אנד רוזס הן להקות רוק אגדתיות ללא כל ספק. אז תעשה טובה - תוריד את נירוונה מהרשימה, הם ממש גראנג´. ואתה תמצא בטאג-ליין, בקישורים ובמאמרים הרבה דברים שכנראה תאהב.

Johnny the Doe

New member
רגע, גראנג´ זה לא תת-ז´אנר של רוק?

אני לא אומר שהייתי מקרב את נירוונה לרשימה אבל עדיין, רוק זה רוק.

ganooov

New member
זה לא ../images/Emo13.gif

זה סיגנון בפני עצמו, ואין לי כוח להתווכח על זה עכשיו.

ganooov

New member
ואני קורא לכולם: ../images/Emo13.gif

שימו אייקון של סמיילי בכותרת של ההודעה, סמיילי צוחק או מחייך. למען האופטימיות, למען השימחה, למען המדינה, ולמען הבלה בלה בלה! נגד המימסד, נגד פיירס, נגד אריק, נגדי ונגד מי שבא לכם! ולסיום: תודה להורי שהביאוני עד הלום! (ליתר דיוק: תודה לנטע...).

rainbowgirl

New member
לדעתי לד זפלין באמת אגדת רוק../images/Emo13.gif

גם הדלתות וג´ימי הנדריקס... אבל אולי אתמ מדברימ רק על להקות.... המ... וזהו...

ganooov

New member
א. ברוכה הבאה! ../images/Emo13.gif

ב. תמשיכי עם הסמיילי
. ג. אנחנו מדברים גם על זמרים וגיטריסטים בודדים, הרי גם להם יש להקה - לא? ד. תמיד ענין אותי לדעת: זו רק את מחרימה את האותיות הסופיות או שזו קנוניה בתפוצה תפוזית גבוהה?
.

rainbowgirl

New member
חחח ../images/Emo13.gif אפשר להגיד שאנשימ באייסי

מרגילימ אותי... בפורומ אביב גפנ יש כמה שכותבימ בלי...
טוב לדעת שיש אנשימ שערימ עכשיו

Grimble Grumble

New member
זה בהחלט תת סגנון של רוק

גראנג´ לדעתי לפחות זה סוג של רוק. יש בו הרבה מהרוק ואם מכלילים רוק פרוגרסיווי, פסיכדלי, פאנק וכו תחת "רוק" אז גם גראנג´ צריך להיכלל שם לדעתי... אבל שוב, לכל אחד יש את ההגדרות שלו...

DUDE5

New member
מה אתה דפוווו(ק)?../images/Emo13.gif

גראנג´ זה לא רוק? אז מה זה? גראנג´? אתה כנראה לא מכיר את הסגנון מספיק טוב. איך מוזיקה עם גיטרה, תופים, ובס לא יכולה להיות רוק? גראנג´ זה בעבועה בועה רוק. קורט וחבריו ללהקה בעצמם התעקשו כל הזמן שהם "פאנק רוק" ולא הבינו למה כול העולם ואשתו קוראים להם גראנג´. גראנג´ זה סתם מילה מפגרת שהעיתונות המציאה בשביל לתייג את הפרץ המפתיע של להקות רוק אלטרנטיביות לתודעת הציבור. ופופ דרך אגב זה לא סגנון, זה בא מהמלה "פופלארי". פעם "פופ" נחשב ל"רוק" (עד שהגיעו אבבא). וגם לי אין כוח להתווכח על זה עכשיו...

ganooov

New member
יש הרבה סיגנונות שאפשר ../images/Emo13.gif

לנגן עם גיטרה, בסס ותופים - לא רק רוק. גראנג´ זה זרם שהתפתח מהרוק, וגם פאנק, ואני מדבר בפורום הזה על רוק טהור או רוק קלאסי, לא על סיכנונות שהתפתחו ממנו. קורט וחבריו חשבו הרבה דברים - אבל מי שם עליהם?
. ופופ זה סיגנון. זה הגיע מהמילה פופולארי (כאילו שרוק זו מילה חדשה), אבל כדאי שתשים לב שכל הזבל הזה דומה להפליא. אין לי שום רצון להתווכח על ההגדרה של רוק, כי לצערי לא למדתי מוזיקה. ביי!

DUDE5

New member
אז זה אומר ש...../images/Emo13.gif

צריך להוציא את ג´ימי שלנו (הנדריקס) מהרשימה כי הוא המציא את המטאל, וגם את לד זפלין כי גם הם מטאל או אםילו בלוז רוק, מה שבטוח הם לא רוק קלאסי טהור... ומטאל כידוע זה ממש לא רוק.

ganooov

New member
לד זפלין - מטאל? ../images/Emo13.gif

הצחקת ת´סבתא שלי. והנדריקס הוא גג הארד רוק, זה נכון שהוא ממש אהב דיסטורשן ווואה-וואה - אבל זה לא הופך אותו למטאל.

DUDE5

New member
כן הם מטאל../images/Emo13.gif

תשאל בפורום מטאל אם אתה רוצה.... וג´ימי המצאי את המטאל, את זה אתה גם יכול לשאול שם אם בא לך...

Johnny the Doe

New member
יש הבדל בין להיות להקת מטאל ובין

להיות להקה שתרמה ליצירת סגנון המטאל. לד זפלין היתה ממייסדות המטאל אבל זה אומר שבאותו זמן המטאל לא התפתח למה שהוא כיום, שבאופן כללי ניתן לומר שהוא משתמש ביותר דיסטורשן (זכרו, באופן כללי) כך ששוב, הסגנון של לד זפלין לא יכול להיות מוגדר כרוק קלאסי וכל מילה מיותרת. לד זפלין הניחה את אבן הפינה ליצירת סגנון המטאל אבל אי אפשר לומר שהיא היתה להקת מטאל טיפוסית אז עוד לא היה דבר כזה מטאל ומכאן נובע שאי אפשר היה להגדיר אותה כלהקה כזו.

כמה הבהרות לכם ידידי

לד זפלין, היתה בין להקות ההארד רוק הראשונות, היא עשתה בעיקר הארד רוק ובלוז. באלבומם היותר מאחורים, דוגמת פיזיקל גרפיטי הם נגעו במטאל, הם בהחלט תרמו ליצירת המטאל, בעזרת דיפ פרפל ובלאק סאבאת. קורט קוביין לא המציא את הגראנג´, קורט קוביין לא מייצג את הגראנג´, סאונדגארדן, אליס אין צ´ינס, פרל ג´אם יעשו זאת הרבה יותר טוב. הגראנג´ אינו נבחן רק בקריטריונים מוזיקלים אלא בהשקפת עולם, אליס אין צ´ינס זה גראנג´ מטאליסטי, נירוונה זה גראנג´ פאנקיסטי, פרל ג´אם זה גראנג´ הארד רוקי (ומעולה), אבל אתם לא אוהבים גראנג´ אז לא נרחיב בדיבור, אופס כבר הרחבנו. הנדריקס, בטח לא היה מטאל, הנדריקס עשה המון בלוז, רוק, הארד רוק, אבל מטאל? נו באמת... לא כל לחיצה על דושת הדיסטורשן היא מטאל...

Johnny the Doe

New member
צודק לגבי פופ ורוק

פופ ורוק הולכים יחד ואפשר לראות את זה לדוגמה באתרים שונים שברשימת הז´אנרים כותבים pop/rock או בחוברות התווים שהן אוסף של "פופ/רוק".

למעלה