לד"ר בן יצחק, ד"ר בלוך וכל המשתתפים

shara2

New member
לד"ר בן יצחק, ד"ר בלוך וכל המשתתפים

שלום רב, אני בת 30,נשואה, בשבוע השישי להריוני. ההריון לא ממש מתוכנן אבל אני מנסה להסתגל. אני סובלת מהפרעת חרדה קשה, אך התעקשתי לא לקחת תרופות. כשלא היה מנוס ניסיתי פעם אחת חצי כדור ציפרלקס שהגביר את החרדה. אני מרגישה שאני מסתובבת סביב עצמי ושאיני כשירה להיכנס להריון...ואני רוצה להיות נורמאלית, להתייחס להריון הזה כמתנה ואפילו להיות מאושרת, בעלי כל כך רוצה ילד. אני חוששת גם מעצמי, וגם בגלל העובדה שיש לי אח עם פיגור, והפרעת החרדה תורשתית ככל הנראה (אחותי סובלת מOCD). איזה סיכוי יש לי? מה עלי לעשות? איך לטפל בדבר ולהרגיש טוב עם עצמי? תודה מקרב לב.

מוכנות להריון

שלום לך, את לבטח לא היחידה אשר נכנסת להריון מתוך מצב של אמביוולציה. מצב זה אשר יכול לנבוע מסיבות רבות, קיים ויכול ליצור מצוקה עד כדי צורך לשקול טיפול תרופתי גם במהלך ההריון. אם זאת, לעיתים קרובות התערבות פסיכולוגית ממוקדת סביב הבעיה והקונפליקט יכולים לעזור באופן מהיר ויעיל ולהביא להקלה ניכרת במצוקה. את מוזמנת לפנות אלינו למרכז לבריאות הנפש של האישה במרפאה לבריאות הנפש באיכילוב לקבלת עזרה מיידית או שתפני למסגרת אחרת, אך חשוב מאוד שלא תזניחי את העניין!

למעלה