לד"ר גולד- קיסרי יזום\ וואגינלית

לד"ר גולד- קיסרי יזום\ וואגינלית

שלום- רב לך. אני בחודש שביעי להריוני. עברתי 3 לידות וואגינליות בשבוע 41+ שזורזו. כעת מתגבשת בי החלטה ללכת על ניתוח קיסרי יזום ,זאת בשל הסיבות הבאות: צניחה קלה של קיר וואגינה אחורי, הרחבה... גריעה בתחושות, דליפת שתן במאמץ, נטייה לטחורים במאמץ וכעת גם וורידים מורחבים בוולווה. מעולם לא עברתי שיקום- אורוגניקולוגי ולא עברתי הערכה אורודינמית. מה דעתך? לא הייתי רוצה להרע את המצב של רצפת- האגן. האם ניתן כעת לעבור הערכה אורודינמית והיכן?

ניתוח קיסרי

היי, מצטערת על העיכוב בתשובה. ובכן, כפי שציינת במכתבך- נזק לרצפת האגן כבר קיים- כך שניתוח קיסרי לא יפתור הבעיה. ידוע היטב שעיקר הנזק לרצפת האגן נגרם בלידה ראשונה, וגורמי הסיכון המיילדותיים העיקריים הינם לידות קשות וממושכות, עוברים גדולים, לידות מכשירניות, וולדנות מרובה (5 לידות ויותר). קיים ויכוח האם ניתוח קיסרי אלקטיבי (ללא נסיון ללידה רגילה) מונע נזק לרצפת האגן. יש לזכור שניתוח קיסרי הינו ניתוח על כל המשתמע מכך והתחלואה והתמותה בניתוח קיסרי גדולים משמעותית מלידה רגילה. בנסיבות אלו, במקרה שלך, הייתי ממליצה על נסיון לידה רגילה, ובהמשך, לאחר הלידה ברור אורוגינקולוגי מלא והמלצות לטיפול תואם. לידה קלה ומוצלחת, דר אסנת גרוץ.

למעלה