להורי מחוננים!

מצב
הנושא נעול.

shv2004g

New member
להורי מחוננים!../images/Emo8.gif

להורי מחוננים!

קודם כל אני רוצה לאחל לכם חג פסח שמח! אני בן 14 לא מחונן. בכיתה ג' לא עברתי את הבחינות בכלל אבל יש לי דעה קטנה בנושא: יש לי ילדה בכיתה שהיא מחוננת, מוכשר, בעלת רמת משכל גבוהה ועוד. חברים אין לה ממש הרבה ולמה? הוריה דוחפים אותה להצלחה מרובה מאז שהתקבלה לקורס מחוננים. כל יום יש לה חוג ובקושי יש לה זמן לחברה... אני בטוח שכולכם הייתם רוצים שילדכם יהיה מחונן אך חברותי ושיהיה לו שיגשוג מבחינה חברתית! אני מקווה שאתם לא מצפים מילדיכם יותר ממה שהם יכולים. הסבירו לילדיכם שהם חכמים למרות שלא עברו את המבחן. בכיתה של אחי הקטן הרבה ילדים שלא עברו את המבחן החלו להילחץ!!! בתקווה שתיישמו את דבריי!!!

ציפי ג

New member
ואם היית מצליח בבחינות

להורי מחוננים!

קודם כל אני רוצה לאחל לכם חג פסח שמח! אני בן 14 לא מחונן. בכיתה ג' לא עברתי את הבחינות בכלל אבל יש לי דעה קטנה בנושא: יש לי ילדה בכיתה שהיא מחוננת, מוכשר, בעלת רמת משכל גבוהה ועוד. חברים אין לה ממש הרבה ולמה? הוריה דוחפים אותה להצלחה מרובה מאז שהתקבלה לקורס מחוננים. כל יום יש לה חוג ובקושי יש לה זמן לחברה... אני בטוח שכולכם הייתם רוצים שילדכם יהיה מחונן אך חברותי ושיהיה לו שיגשוג מבחינה חברתית! אני מקווה שאתם לא מצפים מילדיכם יותר ממה שהם יכולים. הסבירו לילדיכם שהם חכמים למרות שלא עברו את המבחן. בכיתה של אחי הקטן הרבה ילדים שלא עברו את המבחן החלו להילחץ!!! בתקווה שתיישמו את דבריי!!!
ואם היית מצליח בבחינות
מה היו עושים הוריך לדעתך?

shv2004g

New member
נורא חבל לי לשמוע...

ואם היית מצליח בבחינות
מה היו עושים הוריך לדעתך?
נורא חבל לי לשמוע...
כשיש ילד עם כישרון לא צריך לדחוף אותו לכל חוג או פעילות, צריך לשאול אותו מה שהוא אוהב ולא לדחוף אותו! כולכם הייתם רוצים ילד עם הרבה חברים, טוב בלימודים ועוד. גם אם הייתי עובר את הבחינה הוריי לא היו דוחפים אותי לחוגים ועוד...

אין שום סיבה להילחץ

להורי מחוננים!

אין שום סיבה להילחץ
כל אחד צריך להיות מה שהוא ולקבל את צרכיו בהתאם, בין אם הוא מחונן, בעל אינטיליגנציה גבוהה, בעל אינטיליגנציה ממוצעת (על רמותיה השונות), סובל מפיגור קל או סובל מפיגור קשה. אמנם מחוננות היא בהחלט מתנה, אבל היא גם לא מי יודע מה פיקניק, אז לא צריך להתאכזב יותר מדי.

מצב
הנושא נעול.
למעלה