להיות נפגע משני

פו-הדוב

New member
להיות נפגע משני

במסגרת השוטטות שלי בפורום זה קראתי כמה הודעות וברצוני להוסיף את הצד של ``הנפגע המשני``(הכוונה לאדם שמקורב לנפגע יש לי אח שהוא פגוע ראש כתוצאה מתאונת דרכים). כפי שציינתי אח שלי הוא פגוע כתוצאה מתאונה והדבר גורם לי ולמשפחתי נזק רב.אני יספר על הבעיה שלי בתקווה שתוכלו לייעץ לי איך לפתור אותה. אני בתור ``נפגע משני`` מרגיש שבעקבות התאונה איבדתי את מקומי במשפחה.איני יודע כיצד להסביר את זה להורים שלי והדבר גורם להתפרצויות זעם חוזרות ונשנות (אני מסתגר בעצמי למרות שההורים שלי ואני מנסים לפתור את הבעיה). אשמח אם למישהו מכם/ן יש עצה כיצד להסביר להורים שלי את הבעיה ולהתגבר על הבעיה עצמה של התפרצויות הזעם וההסתגרות העצמית האיומה.

נלסון

New member
נפגע מישני...

יש כזה דבר! באופן מובן, כמעט כל תשומת הלב של ההורים מופנה לבן הפגוע, רוב האינרגיות שלהם מופנות לטיפול ושיקום הפגוע, מעט מאוד נשאר להם בשביל שאר בני המשפחה,בעיקר בשלבים הראשונים של הפגיעה. לפגועי ראש נדרשת תשומת לב רבה גם לאחר תום השיקום, הטיפול בהם הוא אינטנסיבי ביותר וגוזל את מירב הזמן, כך ששאר בני המשפחה מוצאים עצמם זנוחים ועלולים לפתח כעס כלפי הפצוע. רצוי מאוד לפנות ליועץ פסיכולוגי, גם לך כפרט, וגם לשאר בני המשפחה כקבוצה, לפסיכולוג יש את הכלים הנכונים ללמד אותך איך להתמודד עם הבעיה, ואיך להצליח שוב למצוא את מקומך במשפחה, ומצד שני יוכל להנחות את הורייך, איך עליהם לחלק את תשומת הלב ואת האנרגיה שלהם בצורה יותר שיוויונית והוגנת כלפיך. נלסון.

למעלה