להיות

Deerest

New member
מידה

אני כל הזמן בשביל מישהו, לפעמים המישהו הזה הוא אני ולפעמים זה מישהו אחר. הפרזה לכיוון אחד מתחילה ליצור בעיה של חוסר איזון. ומכאן הדרך קצרה...

הרבה דברים

זה יכול להיות מבט חיוך הקשבה עצה עזרה ויתור תמיכה שיתוף וזה גם יכול להיות הנאה סיפוק אנושיות מוסריות התפתחות הצלחה דרך חיים וזה גם יכול להיות קושי מאמץ תסכול אכזבה לא כל כך הבנתי את השאלה

seaגל

New member
השילוב

בין התשובה שלך לדירסט עונה לי מאוד תודה לכם....

ש איילת

New member
להיות בשביל אחר

זה ... להגיב לו, להתייחס אליו גם אם חלף זמן.. גם אם לא מכירים לעומק.. להיות בשביל אחר זה כמו להיות בשביל אחר.. לסטות מהמסלול שלך להתחבר בצומת.. להיפגש. להיות בשביל אחר זה להרגיש משהו אחד ויחד עם זאת להשתדל , למרות שזה לא תמיד קל, להבין איך קרה שהוא מרגיש אחרת. להיות בשביל אחר זה לא תמיד אפשרי בעיקר כשאתה מאוד צריך להיות שם בשביל עצמך.. תלוי מי זה האחר.. (מקווה שתצליחו להבין ת'כוונה) להיות בשביל אחר זה גם להיות אחר וגם כ"כ להיות אתה בשביל האחר.. להיות בשביל אחר זה פשוט להיות ולפעמים גם לא.

סמסרה1

New member
להיות בשביל אחר ../images/Emo23.gif

להיות בשביל אחר זו אהבה עזה אהבה של נתינה אהבה של נתינה מבלי לחשוב כלל על קבלה זו אהבה שעושה הכל כדי שלאהוב יהיה טוב קל ונוח זו אהבה שדואגת לאהוב חושבת עליו נושמת אותו ואפשר להמשיך ואפשר לתת דוגמאות: אמי חייה בשנים האחרונות למען אבי בעצם תמיד היא חייתה למענו אבל הייתה לה קריירה שגם היתה לה חשובה כי התעסקה עם ילדים. הורים בדרך כלל חיים למען הילדים...

סמסרה1

New member
עוד דבר../images/Emo25.gif

לחיות למען האחר זה להעמיד את האחר לפנייך...

seaגל

New member
להיות בשביל

אחר זה לוותר על החיים שלך למענו?

סמסרה1

New member
../images/Emo23.gif../images/Emo23.gifלהיות בשביל...

סיגל יקירתי לפעמים זה משהו בדומה לזה.

seaגל

New member
אני חושבת

שלהיות בשביל אחר זה לא לאבד אותי בדרך ולוותר על חיי למענו אלא לדעת להיות ולשלב את האחר בתוך חיי לתת ולאהוב בלי תנאי לאהוב מהמקום שמאפשר לשנינו מקום.... להיות במקום שבו נוכל שנינו לצמוח ולהתעצם כל אחד בדרכו שלו....

יעל :-)

New member
לדעתי

זה ממש לא לוותר על החיים למענו, אבל ברגעים מסויימים לדעת לוותר על דברים אחרים שיכולים להיות לנו נוחים ועדיפים על מנת להיות שם בשבילו.

יעל :-)

New member
איילת, אהבתי את מה שכתבת ../images/Emo45.gif

לפחות את החלקים שהבנתי

spectacular

New member
להיות בשביל אחר אפשר

רק אם יש מישהו בצד השני שרוצה לקבל אותי.

Deerest

New member
אהבתי, טל

מה שנראה לי שאצל סיגל יש בצד השני מישהו שרוצה לקחת. טל, בהנחה שיש כבר מישהו בצד השני, מקבל או לוקח או מתעלק, זה לא משנה, השאלה היא כמותית - עד כמה לתת, עד מתי לתת.

spectacular

New member
בהנחה שאכן יש

אז זה כמו שמוזגים משקה לכוס ברגע שמגיעים לשפת הכוס ואולי אפילו קצת לפני. ואולי שוב הדוגמא לא טובה, כי לנתינה כזאת אין משמעות כמותית אלא איכותית, ולא נותנת הרגשה שמשהו ממני חסר אחרי שנתתי, אלא ההיפך, משהו בי מתעצם, להיות בשביל מישהו- זה לא להשתנות או לנסות "למלא צפיות" אלא פשוט להיות מי שאני, ואת זה אפשר לעשות רק אחרי שאני יודעת איך להיות בשביל עצמי...

הגדרת עיקרון השרות

בחברת תו"ת (תקשורת ותוצאות) שבה אני עובד, יש לנו מספר עקרונות שעל פיהם אנו חיים, מתאמנים ומאמנים אחרים אחד העקרונות הללו הוא עיקרון השירות שאומר: "שירות זו פעולה למען האחר המיטיבה בראש ובראשונה עם נותן השירות" מתוך ההסתכלות שנובעת מעולם של WIN-WIN אם אני מודע לאינטרסים של האחר, ולאינטרסים שלי - ואני עושה פעולה עבור האחר מתוך הערנות למה יוצא לי מזה - רוב הסיכויים שהשירות שאני אעשה יהיה הרבה יותר איכותי. זו רק ההסתכלות שלנו, ד"א. כל אחד יפעל וילך בדרכו הוא. יום נפלא מיקי

סמסרה1

New member
לרוח מדבר

בנושא "להיות למען האחר", הורה - ילד, אין זה תופס מה שכתבת. במצב נורמלי, הורה מוותר למען הילד, הורה עושה ה כ ל למען הילד. אגב, האם אתה רוח מדבר מפורום "טיולים בארץ"? אם כן, אני מאוד אוהבת לקרוא המלצותייך שם.

בואי ונבדוק אם במקום של הורה - ילד

זה לא תופס. ההורה שמוותר עבור הילד, כשהוא נותן לילד האם יוצא לו מזה משהו? כשהוא לא נותן לילד, איך הוא מרגיש? מה החוויה שלו? האם הוא שמח או הוא מרגיש סמרטוט ורגשי אשמה? ואז מתי הוא ירגיש יותר "חרא" כשהוא יוותר על משהו מעצמו בשביל הילד, או כשהוא יוותר על הילד בשביל משהו עבור עצמו? לכן רוב הסיכויים שהוא יפעל בדיוק בהתאם למקום שבו הוא ירגיש פחות חרא עם עצמו ויותר נחת, יהיה לו יותר סיפוק, המחיר שהוא ישלם יהיה נמוך יותר. ולכן העשיה שלו היא אינטרסנטית גם כן - גם אם הוא לא מודה או ער לכך! פשוט תסתכלי על אלו שהילדים שלהם הם לא הדבר החשוב להם ביותר - ותראי איך שהם לא תמיד נותנים לילדים. מיקי נ.ב. אני לא יודע מי זה רוח מדבר מפורום טיולים בארץ, אע"פ ששמעתי שיש אדם שזה שם המשפחה שלו שמסתובב בכמה פורומים בתפוז .. אבל את מוזמנת לומר לו את המילים הטובות במסר.... סו"פש נפלא מיקי

למעלה