להלן דיווח ממקור ראשון על ליקוי החמה

debby12

New member
מנהל
להלן דיווח ממקור ראשון על ליקוי החמה

הייתי במקום שבו השמש כוסתה ב-89%. אז לא היה חושך מלא בחוץ. ההבדל היחיד היה שנהייה יותר קריר. כלומר - גם אם עמדת בחוץ בשמש מלאה זה הרגיש כאילו היא לא מחממת בכלל

במבט לשמש עם משקפי המגן המיוחדים - היא נראתה חרמשית כמו שהירח נראה בד"כ, רק טיפה יותר זהובה.

הייתי בקבוצה עם קולגות. אבל באופן כללי היה משעמם ביותר. מדי כמה דקות העפנו מבט עם משקפי המגן לשמש.

רציתי להציץ מהחלון כי לא רציתי להוציא את הקטנה

במצב כזה כי גם מהטיולון היא כל הזמן מסתכלת למעלה לכיוון השמש ולא ידעתי עד כמה הכיסוי יגן עליה. בסוף הליקוי חמה שלי היה הקקי של הקטנה
דפקה קקי קטלני בדיוק בזמן המשמעותי של הליקוי.
&nbsp
לא נורא, בקטנה
שמעתי מסיפורים שהיה מיוחד.

danakama10

New member
תגובה גסה

השאלה שלי היתה במקומה - אם היא מפחדת להוציא ילדה שלא תסתכל בליקוי החמה, איך היא לא מפחדת להוציא אותה ביום שמשי רגיל? הרי גם אז היא עלולה להסתכל בשמש, לא?

פריZמה

New member
ממש לא. ואל תתממי

יש הבדל גדול בין ליקוי ליום רגיל.
מעבר לעובדה שליקוי מעניין ואנשים מסתכלים עליו - בליקוי יש עוצמת אור פחותה כך שהכאב הפיזי שאנו חשין ומסיטים את העיניים - לא מורגש וצמצום האישונים לא קורה. עוצמת הקרינה, מאידך, עצומה. וכך ניתן להסתכל על השמש זמן ממושך בלי מערכות התראה והגנה שעובדות בגוף בדרך כלל. קשה להסביר זאת לתינוקת ולכן השיקול לא לחשוף אותה לליקוי - רלוונטי.
את יודעת היטב שתגובותיך לפרפרים אינן תמימות בלשון המעטה.

danakama10

New member
מצטערת, אין לך מושג

בניו יורק הליקוי היה כ- 70%. נסי להסתכל ב- 70% ליקוי לשמש, לא תצליחי אפילו שניה. למעשה, יהיה קשה מאוד להסתכל על השמש לשניה גם כשהיא מכוסה ב- 99%. האזהרות הן כלפי אנשים שסקרנים וכל כך רוצים לראות את הליקוי, שהם מוותרים על אמצעי הגנה אם אין להם ומתעקשים לנסות להסתכל בשמש גם כשכואב. תינוק שלא מודע לתופעה, אין שום חשש שפתאום יתחיל לבהות בשמש, אם לא נהג לעשות זאת עד כה...
מי שמפחד שתינוק יסתכל על ליקוי שמש אמור לפחד לצאת ביום יום החוצה, כי אולי התינוקת תתעקש להסתכל לשניה על השמש, ואולי התינוקת עלולה להסתכל על השמש כשהיא מכוסה עננים, ומי יודע כמה העננים מגנים עליה.
וכן, קשה לי לקרוא שטויות, ואני מנסה להיות מנומסת ככל יכולתי כשאני מעירה ומאירה.

debby12

New member
מנהל
הטון שלך פוגעני. לכתוב "אין לך מושג" זה לא נעים

ולכתוב "שטויות" בתור חוות דעת על הודעה של מישהי אחרת זה גם לא נעים.

אני מציעה שהערות והארות בטון הזה יישמרו למסרים פרטיים.

ד. (אמא של ילדות שמעולם לא פגשת אבל הגדרת כמפונקות, חצופות ושתלטניות. ושאת החוויות שלה ממסעדות בארה"ב גם הגדרת כ"שטויות". כנראה שזו קטיגוריה שכיחה. מדי.)

danakama10

New member
גם לי לא נעים לקבל תגובה פוגענית

כגון "תשובה קנטרנית ובורה" "וממש לא ואל תתממי".
אז בואי נרגיע עם העלבונות המדומים.

בילבי75

New member
דווקא אני לא הרגשתי שנהיה יותר קריר

האור בחוץ נהיה שונה. לא חשוך וגם לא שימשי וגם לא מעונן. קשה להסביר. ראיתי את ליקוי החמה עם המשקפיים המיוחדים וזה באמת נראה כמו ירח, אבל מאוד צהוב. בניו יורק הירח הסתיר רק ב75 אחוז, אני חושבת. אבל זו היתה חוויה מדהימה!

danakama10

New member
במנהטן הליקוי היה 71.5%

ולכן עדיין היה אור שנראה רגיל ומלא, ולא נעשה יותר קריר.

debby12

New member
מנהל
מעניין. היו ברחובות הרבה אנשים?

אני הייתי בכנס שנערך באיזה מלון באזור כפרי יחסית - אז היו רק האנשים של הכנס ועובדי המלון.

בילבי75

New member
יחסית היו הרבה אנשים

הייתי בעיירת נופש בצפון מדינת ניו יורק, אז יחסית היו הרבה אנשים. באותו זמן בילינו ברחוב הראשי של אותה עיירה. אחותי שעובדת במנהטן בסמוך לאמפייר סטייט אמרה שהיו המוני בני אדם, רובם הגדול תיירים.

למעלה