להרגיש רע

אלי ו.

New member
זה מסוג הדיון

שלא הייתי רוצה להכנס אליו, מכיון שעמדות המוצא שלנו שונות. אני סוגן ולא מאמין שבשר=רצח, ולכן כל דיון על הנושא הזה בינינו יהיה עקר.

One Echoe

New member
אין בעיה, אני לא אתווכח איתך.

אבל לפחות אל תכתוב דברים לא נעונים. העובדה שאין אחד שלא פוגע בבעלי-חיים, או:שעצם הקיום שלנו הוא פגיעה בחי בצומח באדם ובסביבה, לא נותנת לגיטימציה לפגיעה ישירה מתועשת וברורה בבעלי-חיים, או בבני אדם...

enbalush

New member
זה לא לעגל פינות

זה בוודאות פגיעה בבעלי חיים וטוב שיש לך מצפון, הרי ידוע שההתעללות והשמדות שיש בתעשיות ובבתי המטבחיים קשורות באופן ישיר לצרכן, אם לא היינו צורכים מוצרים מן החי לא היו פוגעים בהם.

שמע! אני הפכתי לטבעוני בריאותי בדקה

בלי לדעת בכלל על סבל של בעלי חיים . היות ומטבעי אני לא אוהב לפגוע באחרים אז הטיעונים האידאולוגיים דיברו אלי ואימצתי אותם גם כן . אני מניח שזה בא עם הזמן . לפני הרבה שנים מישהוא שיכנע אותי להיות צמחוני, זה החזיק 3 שנים כי הייתי בסביבה רוויה באוכל בשרי . כאשר החלטתי להיות טבעוני הרבה יותר מאוחר, הייתי נחוש יותר , כבר יותר מ 15 שנה אני לא אוכל בשר ו 10 שנים טבעוני , היום אני במקום כזה שמזון מן החי הוא בכלל לא אוכל בשבילי . אפשר לשים לידי שולחן מלא מאכלים בשריים ואני לא אגע בהם, גם אם זורקים אותם לאחר מכן לפח . להתחלה אני ממליץ להשתמש במוצרים צמחיים דמויי בשר , יש המבורגר ונקנקיות מן הצומח . אולי מה שאתה צריך זה יותר מתכונים צמחיים, לשם זה יש פורומים לצמחונות ב"נענע " ו"בתפוז"

ailag

New member
-=-=-

בשביל מתכונים צמחוניים יש את הפורום הזה גם. זה די הנושא שלו

d a p h n a

New member
יש כאן כמה סוגיות

קודם כל, לדעתי אתה צריך לדבר עם אשתך בצורה רצינית. בני זוג אמורים להיות אנשים תומכים, לא אנשים שמזלזלים בבחירות שלך וקוראים לך צבוע. אני נשואה לאוכל בשר. ולפעמים טיפה מפריע לו שאני צמחונית כי זה אומר למשל שאנחנו לא יכולים להתחלק במנה במסעדה. מדי פעם, בתור בדיחה, הוא יגיד לי משהו כמו "המממ... העוף הזה נורא טעים. רוצה לטעום קצת?" אבל זה תמיד תמיד בתור בדיחה. בין לבין, הוא מקפיד לתמוך בבחירה שלי, ואפילו להגיד לי שהוא גאה בי על זה שאני עושה מה שנראה לי נכון. זה חלק מתפקידם של בני זוג, ודי חרה לי בהודעתך שאמרת שאישתך מבקרת אותך תדיר, כועסת עלייך וקוראת לך צבוע. שנית, כולנו צבועים. כולנו, גם הקיצוניים ביותר, מקבלים כל הזמן החלטות שהן חלקיות, שמתאימות רק חלקית לאידאולוגיה שלנו וכו'. למשל, אני צמחונית אבל נועלת נעלי עור. אני לא משתמשת בשום מוצר אחר מעור, אבל מאחר ויש לי בעיות אורטופדיות קשות אני מתקשה גם כך למצוא נעליים שלא גורמות לי לכאבי תופת, ועל כן החלטתי שבמקרה זה "עניי עירך קודמים" ואני לא מוותרת על זה. במשך כמה שנים היו מתקיפים אותי ואומרים "נו, איזה מין צמחונית את אם את הולכת עם נעלי עור". ואני הייתי מחפשת סיבות להצטדק ולהוכיח למה זה בכל זאת בסדר. בסופו של דבר החלטתי להפסיק לנסות להצטדק, ולהגיד בפה מלא "אני צבועה. אני לא אוכלת בשר כי אני מסוגלת לעשות זאת בלי שתגרם לי אי נוחות משמעותית, אבל אני נועלת נעלי עור כי אני לא יכולה להפסיק מבלי שתגרם לי אי נוחות משמעותית." נקודה. ועם זה אני חיה. יחד עם זאת, במצב שבו אתה מתאר אתה באמת מרגיש לא נוח עם המצב, וזה סביר. מצד אחד, אני לא חושבת שיש טעם "להרגיש רע" עם עצמך. זה סתם פוגע בך נפשית ואולי אפילו גורם לך לרצות את הבשר כסוג של משהו מנחם (כמו שאנשים שסובלים מהשמנת יתר "מרגישים רע" על זה שאכלו משהו משמין, ואז הולכים ואוכלים קצת שוקולד כדי לנחם את עצמם על זה
). אבל בהחלט יש טעם לחשוב האם אתה יכול לעשות צעדים נוספים כדי לצמצם את אכילת הבשר שלך. אתה צריך לשאול את עצמך, למה בעצם חשוב לך כל כך לאכול בשר? האם זה רק הטעם הספציפי הזה? אולי זה קשור למשהו תרבותי? אולי זה קשור למשהו בחוויית האכילה? (למשל, אני נורא אוהבת את חווית האכילה של המבורגר. אני אוהבת את זה שיש לי משהו בלחמניה הזו, ויש את כל הירקות והרטבים וכו'. גיליתי שכל עוד מה שיש בתוך הקציצה הוא טעים או אפילו בעל טעם נייטרלי, לא מפריע לי בכלל מה זה. אני פשוט רוצה את ה"חוויה" הזו. ולשם זה המבורגר צמחוני עושה אחלה עבודה). ואולי זה גם קשור לזה שעוד לא הצלחת ליצור לך עולם אוכל צמחוני מספק מספיק. אני גדלתי בבית שבו לא היה בשר (רק בחוץ היינו אוכלים). בבית שלי אוכל היה מורכב מכל מגוון קשת המרכיבים שיש בעולם מלבד בשר. כשיצאתי לעולם גיליתי שעבור רוב האנשים בשר הוא ה-מרכז של חוויית האכילה, שמנה שאין בה בשר לא נחשבת לאוכל, ושעולם המרכיבים שנטול בשר נראה לרוב האנשים מוגבל. וגיליתי גם שרוב האנשים כשהם חושבים על אוכל צמחוני או כאשר הם עצמם הופכים לצמחונים, עושים טעות אחת קריטית. הם נשארים שבויים במחשבה שבשר הוא האוכל המרכזי וצריך "להחליף" אותו בתוך המתכונים הקיימים על ידי מוצרי סויה, או דברים כמו פטריות, חצילים וכו'. וזו גישה ממש שגוייה. במקום לנסות כל הזמן למלא את מקום הבשר במשהו אחר שיטעם כמו בשר, צריך פשוט להתחיל מחדש עם עולם מרכיבים אחר, שלא כולל בתוכו בשר. צריך לגלות את העולם המרגש (אבל באמת) של מאכלי ירקות, פסטות, פשטידות, שילובים של דגנים וקטניות ועוד ועוד. כל מיני דברים שממש לא דורשים בשר בשום מקום.

One Echoe

New member
אתה בעצמך אומר שאתה מרגיש רע.

אם אתה מרגיש רע, כנראה שיש לכך סיבה. אתה מודע לכך שזה לא מוסרי לאכול בעלי-חיים חפים מפשע. ז"א, את המניעים ואת המטרה יש לך. אתה מודע לכך שמה שאתה עושה זה לא בסדר. עכשיו נשארו הביצועים:קשה לך להפסיק לאכול בשר, ועל זה אפשר לדבר... אנחנו נולדנו לתוך התרבות הזאת שנקראת "אכילת בשר", ממש כמו שפעם נולדו לתוך תרבות של ניצול שחורים או ניצול נשים. אבל החדשות הטובות הן שאפשר להתגבר על זה בעזרת כל מיני שיטות. אחת מהן היא הכרת מתכונים צמחיים חדשים, החלפת מוצרים בשריים בתחליפים שלהם מן הצומח, קריאה באתרים צמחוניים כגון:אתר הצמחונות הישראלי, אגודת הטבעונים הבריטית, ועוד... גם להיכנס לפורומים כאלה זה אחלה של דבר! שיהיה בהצלחה ותעדכן מה קורה..

lightflake

New member
אנשים כמוך..

הם אנשים שאני מאוד מכבד. כי הם לא ממציאים לעצמם תירוצים ולא מטטאים את האמת מתחת לשטיח. האם אתה צריך להרגיש רע? כל עוד אתה מרגיש רע אחרי אכילת גוף של מישהו אתה עדיין בן אדם טוב עם מצפון ומודעות. כמו שאמרו כאן אתה צריך להפתח לסוגי מזון נוספים. יש מגוון עצום של מוצרים צמחיים מזינים בריאים וטעימים ואם יהיה לך אותם תמיד כאופציה לבשר יהיה לך קל יותר להמנע מאכילת בשר. בהצלחה.

תפיסת עולם השתנתה

אתמול בלילה אישתי רצתה לראות מה זה ה"ג'וק" שפתאום ניכנס לי לראש לאחר כל כך הרבה שנים. צפינו ביחד בארבעה סרטונים. בינהם שחיטות, הובלות, אפרוחים גוססים בפחי זבל ועוד ועוד דברים מזויעים. מה שהפתיע כל כך הוא שהיא בכתה. משהו התערער בתפיסה שלה. היא הסתכלה אליי בעיניים בוכיות והטיחה ברגש: "אני יותר לא נוגעת בבשר" , "אני לא מתכוונת להיות צבועה לבכות על סבלם, ולהמשיך לפגוע בהם".... לאחר שקראתי בעיון רב את כל ההודעות וחשבתי לעומקו של הנושא ולאחר התגובה של אישתי שכל כך ריגשה אותי, החלטנו ביחד להיות צמחוניים. ובלי כל העיגולי פינות הללו. אני כל כך מצטער ששנה תמימה לאחר החשיפה הראשונה, שיחקתי אותה ראש קטן והמשכתי ביודיעין לאכול בשר פה ושם. כואב לי שהורדתי 60 אחוז מכלל הבשר שאכלתי ולא את כל כולו. אני יכול רק לקוות שאוכל לעמוד בזה. אני מקווה שסבלם של בעלי החיים יינצח את התאווה שלי שגורמת לכל כך הרבה סבל. אני מקווה שהרגש יינצח את הפשע הזה שנקרא בשר. אני חייב את ההבנה הזו (שמעולם לא חשבתי שאגיע אליה) לאישתי. היא הצליחה להחדיר את הרגשות שכבר חויתי בעוצמה כל כך חזקה שנטעו בי אמונה שלמרות הקושי אני אצליח. רציתי להגיד תודה לכל מי שענה. ואעדכן אתכם בהמשך.

שמחה לשמוע שהגעתם להחלטה

שמוסכמת על שניכם, וכך תוכלו לתמוך ולחזק אחד את השני בבחירתכם

hal767a

New member
ברכות ובהצלחה, וכמה טיפים לעזרה

אכילת בשר במשך שנים רבות, מייצרת טעם אליו ורצון להמשיך ולרצות את הטעם הזה. זה נכון לגבי כל מזון שמתרגלים אליו, אבל הבשר מתובל ומבושל כך שגם ריחו דומיננטי וגם חומרי הטעם שמוסיפים לו מושכים ומגרים את החיך. אם לא אותם חומרי הטעם והריח האלה, הבשר היה דוחה בטעמו ובריחו. הפסקת אכילת הבשר מייצרת קושי מסויים, בגלל ההרגלים הקודמים. במשך הזמן זה יהיה קל יותר. כדי להקל ולהכנס למסלול תזונתי אחר, ממליץ לכם ללמוד להכין אוכל צמחוני מגוון ובריא, ע"פ טעמכם. ישנן הרבה אפשרויות, ואני,אישית, מוכן לעזור לכם בנושא. למען הסר כל ספק, למרות שזה מקצועי, אני מתכוון לעזרה ללא תשלום. הפסקת אכילת בשר בעלי חיים, משפרת, בדרך כלל, את ההרגשה האישית כעבור זמן קצר, וזה מעודד להמשיך. אי אכילת בשר בעלי חיים אינה פוגעת בבריאות, להיפך, זה חוסך בעיות בריאותיות ואין צורך לחפש תחליפים תזונתיים. תזונה צמחונית נכונה תספק את כל הצרכים התזונתיים של הגוף. אבל, כאמור, יש לבצע אותה נכון.

למעלה