לוויות , חתונות ובכלל

alphadelta

New member
לוויות , חתונות ובכלל

מה אתם עושים כשקורים דברים בישראל? גם חתונות ושמחות אחרות וגם לוויות ואזכרות? נוסעים, נשארים , תלוי בקרבה?

xbuffalomen

New member
קונים כרטיס + שהות במליון + רכב שכור על חשבון בעלי השימחה

liat1271

New member
yeah right

liat1271

New member
תלוי... ברוב הארועים לא היינו

וגם לאירועים שלנו, כמעט ולא היגעו (ולמי שהגיע, אנחנו מימנו את הכטיסים)
&nbsp

Midriff

New member
לא נוסעים במיוחד

אלא אם כן זו חתונה מאוד קרובה (ואז גם תיאמו איתנו את זמן האירוע מראש), או לצערנו לוויות/שבעה קרובות מאוד.
אזכרות, בר מצוות או כל אירוע אחר, אם יוצא בזמן הביקור מצויין, אבל לא נוסעים במיוחד.

Boston Guy

New member
כדי להגיע ללויה בישראל צריך לזרוק הכל מהידיים ולעלות על מטוס

וגם אז יש מצב שלא תגיע בזמן.
רוב מי שאני מכיר יעשה את זה במקרה של אדם מהמשפחה הגרעינית שלו - אב, אם, אח... כלומר כשמדובר בארוע מהסוג שבשבילו "עוצרים את החיים".

לגבי חתונות ושמחות אחרות - במקרה שלנו המשפחה ה"גריעינית" שלנו משתדלת לתזמן את הארועים ההאלו לתאריכים של ביקור הקייץ השנתי שלנו.
הנסיעה הזו מעוגנת סביב תאריך יום הפטירה של אימא שלי, מה שיוצר תקופה של שבועיים שלושה של ארועי "מעגל החיים" - חתונות, בר מצוות, יומולדת קולקטיבי לכל מי שנולד בקייץ, ובין לבין גם עלייה לאבן של המטריארכית של המשפחה.

לפעמים יש נסיעות מיוחדות - טסתי במיוחד לחגיגת יום ההולדת ה 90 של אבי לפני כמה שנים, וכמה שנים אחרי זה כשבן אחי תכנן חתונה ואבא שלי לא היה במצב טוב - הוחלט שלא מחכים לקייץ והחתונה תהיה במרץ. אז טסתי במיוחד לחתונה הזו (וכדי לראות את אבא).
אלמלא המצב של אבא שלי - מן הסתם לא הייתי טס. מצד שני - מן הסתם הם לא היו מתחתנים במרץ... אלא מחכים לקייץ.
לשימחתי - אבי הצליח להתגבר על הקושי שהיה לו, וזכיתי לראות אותו גם באותו קייץ, וגם בשנה שאחרי... ואי"ה - גם השנה. ושיזכה לעוד הרבה שנים.

iris mom of two

New member
לאזכרות

אצלנו במשפחה לא מקיימים.
&nbsp
להלוויות, במקרה של סבתא שלי היא נפטרה בזמן בקור בארץ, לאבא שלי הגעתי באותו בשעותיו האחרונות בחיים.
&nbsp
לא היו חתונות בישראל שהרגשתי צורך להגיע אליהם ב26 השנים האחרונות. אני האחרונה שהתחתנתי מבני הדודים. ואחיו, ובן אחותי התחתנו פה.
&nbsp
אני שוקלת האם לנסוע ליומולדת של אמא שלי השנה, אבל אני כרגע במוד של לנסוע שלוש פעמים בשנה...

placid1

New member
שאלה באותו הקשר:

במקרה של מות אחד ההורים בארץ, מעבר לבן הזוג שההורה שלו נפטר, האם גם בן הזוג והילדים מגיעים להלוויה והשבעה? האם זה משהו שאתם מדברים עליו או מתכננים?
שואלת, כי דיברנו על זה בבית ובעוד שלי ברור שרק אני אסע כשאבא שלי ימות, בן הזוג חושב שכולם צריכים לנסוע כשאבא שלי או אמא שלו ימותו.

iris mom of two

New member
למות אבי

נסעתי לבד. מהרבה סבות, וזה היה הדבר הנכון לעשות.
&nbsp
היום לטפל באמי, לכן 3 טיסות בשנה, אני בעיקר נוסעת לבד. אבל פעם בכמה נסיעות מביאה איתי בן משפחה. ובנסיעה אחת הוחלפתי על ידי שני הילדים.
&nbsp
אני מקווה שהוא יבוא איתי כי השבוע שהייתי בארץ כשאבא שלי נפטר היה השבוע הכי גרוע בחיים שלי. אחד הדברים הכי הזויים שעברתי, ואם הוא היה שם זה לא היה כך. האם הילדים יבואו? אני מניחה שלא.
&nbsp
כשאמא שלו, ואחר כך כשאבא שלו נפטרו כולנו נסענו לטקסס והיינו בהלוויה.

Boston Guy

New member
לא יודע מה יהיה בפעם הבאה

כשקרה המקרה - נסעתי לבד.
כשיבוא היום ונאבד עוד מישהו - נפעל לפי האילוצים שיהיו אז.
אני משער שאם זה יהיה מהצד שלי - אסע לבד.יש בארץ מי שיתמודד עם כל הלוגיסטיקה שקשורה לארוע (אחי, אחותי, בני הזוג שלהם), ואני לא "לבד" שם.
אם זה יהיה מהצד של אישתי - היא תצטרך להחליט אם היא רוצה שאצטרף. במקרה שלה היא זו שתצטרך לטפל בכל הלוגיסטיקות, ואם היא תחליט שהיא לא רוצה להתמודד עם זה לבד אני מן הסתם אעשה מה שאפשר כדי להיות איתה לעזרה.
הילדים - אני לא ממש רואה בזה הכרח. לימודים, מחויבויות...

Mיה1

New member
גם בן הזוג והבנות

להלויה של אבא שלי הגענו כולנו גם בגלל שהבנות היו צעירות מידי להשאר כאן לבדן וגם כי הן הכירו אותו טוב והיה לי חשוב שיבינו ויקחו חלק גם אם זו חויה עצובה. הן לא נכחו בהלויה מפעת גילן הצעיר. היה ברור שבן הזוג מגיע לא חשבנו אחרת.
כשנגיע לשלב שנפרד מאמא שלי לכולנו ברור שכולם מגיעים.

Midriff

New member
שאלה טובה

כשאבי נפטר, אני כבר הייתי שם כי ידענו שמצב לא טוב, הקטנה הייתה תינוקת אז הייתה איתי ובעלי והילד הגיע לשבעה.
עכשיו אם וכשיקרה אני לא בטוחה מה נעשה הילדים כבר יותר גדולים ולהפסיד שבוע בתיכון או בחטיבה זה יותר מסובך (אבל גם לא שמחה עדיין להשאיר אותם לבד לשבוע) אבל אני חושבת שבעלי ירצה אותי איתו שם. יכולה רק לקוות שיש לנו עוד שנים איתם ושאם זה יקרה, התיזמון יהיה בסדר...

BigMatilda

New member
נסענו לחתונות של האחיות שלנו

עד כה לא נסענו ללוויות של סבים/סבתות שלנו, ומודה שלא חשבתי עד לרגע זה על לוויות של ההורים שלנו (שייבדלו לחיים ארוכים אמן). נראה לי נגיב לפי המקרה הספציפי אבל נראה לי שניסע כולנו, גם אם לא ללווייה (לא חובבת של הטקס) אז לשבעה.
אזכרות לא עושים אצלנו ככ. גם לקברים הגענו רק פעם אחת...
היינו בשתי חתונות של בני דודים כי יצאו בזמן ביקור שנתי, או מספיק קרוב לביקור שנתי שהתאים לנו פשוט להזיז את הביקור לתאריך הארוע.

gidishemer

New member
רק לוודא, את לא נשואה לאחיך, נכון?

מודה שזה הדבר הראשון שקפץ לי לראש כשקראתי את הכותרת

לא שיש בעיה, אם אתם שניכם אנשים בוגרים, כן?

BigMatilda

New member
חי חי לא... פשוט נשואים המון זמן כבר...

אז התחלתי לדבר בלשון רבים. פשוט ״האחיות שלנו״ זה מוסד -- לי יש שתיים, ולו יש שלוש, ובחתונה שלנו (התחתנו ראשונים משני הצדדים) הן עמדו בשורה יפה של אחיות לפני החופה, ומאז זה הפך למוסד. מאז כבר הספיקו חמישתן להתחתן ולהוליד בממוצע שני ילדים לאחות.

למעלה