לופוס

שירז87

New member
לופוס

אני סובלת ממחלת הלופוס וצורכת כדורים
לאחרונה החלה עלייה במשקל
האם זה קשור?

אתי ב10

New member
היי שירז ברוכה הבאה

תלוי איזה כדורים את נוטלת ובאיזה מינון?
כשאני לדוגמא נטלתי פרדניזון 60-70 מ"ג התנפחתי לגמרי וגם עליתי במשקל,
רק לאחר שירדתי במינון לאט לאט חזרתי לעצמי...

ברוכה הבאה מקווה שלאט לאט יתאזן

אני יודעת מבנות אחרות שתתכן עליה במשקל בעקבות סטירואטידים שמקבלים

ל3

New member
ברוכה הבאה שירז

אני מברכת אותך על היצטרפותך לביתנו הקט פה ומאחלת לך כמובן בריאות. את מוזמנת לספר קצת על עצמך אם תרצי- בת כמה? ממתי יש לך לופוס? איך הוא בא לידי ביטוי? מה את עושה בחיים? ( כמובן שאת לא חייבת לספר רק אם את רוצה ומרגישה בנוח
)
עלייה במשקל בהחלט יכולה לנבוע משמוש בסטרואידים במינון גבוה. אני עליתי בתקופה בה לקחתי סטרואידים של 50-60 -30 מ"ג למעלה מ 30 קילו ( שירדו אחר כך בהדרגה עם הפסקת התרופה). במידה ואינך לוקחת סטרואידים וחלה עלייה במשקל צריך לבדוק את תפקוד הכליות והלב משום שעלייה במשקל יכולה לנבוע מצבירת נוזלים/בצקות ,שעלולות להיווצר בגלל בעייה בכליות או בעייה לבבית שלופוס יודע לעשות. הבדיקות לכך הם פשוטות- בדיקת שתן רגילה ואקו לב. אני מניחה שאת במעקב צמוד ולכן כדאי להתייעץ עם הראומטולוג שלך
בכל מקרה, העלייה במשקל פוגעת אולי באסטטיקה אבל חשוב לזכור שהמכשול הרציני שלה הוא הבעיות הבריאותיות שהיא גוררת לכן אולי שווה לבקש מהרופא מעקב אחרי לחץ דם, סוכר בדם ושומנים בדם כולל תפקודי כבד. ותזכרי, אם את צריכה לקחת סטרואידים עכשו אל תפסיקי!!!!!!! קודם חשוב לטפל בבעיות האקוטיות לשמם אנו מקבלים את התרופות, את המשקל תמיד אפשר להוריד אחר כך עם הפסקתן
תרגישי טוב ומחכה לשמוע ממך

למעלה