לחובבי הניתוח הטכני - זיהוי וחשיבות קווי מגמה

מצב
הנושא נעול.

gthumb

New member
רקע במחשבים זה לא מספיק

אני בעל רקע במחשבים ויש לי הרבה חברים שהם
מתכנתים ועדיין אף אחד לא הצליח לתכנת את "החוקים" לפיהם אני פועל בניתוח טכני. אני גם מתקשה להסביר אותם במילים בכדי שניתן יהיה להבין אותם. לפעמים פשוט "זה לא מרגיש נכון" ולכן אני לא מבצע את הפעולה. בדר"כ תחושת הבטן הזו היא נכונה. יש כנראה מרכיבים נוספים שהמוח קולט אבל אני לא ער אליהם. לא מדובר כאן במספרים פשוטים (אם ערך מתנד יהיה שווה איקס תעשה פעולה כזו או אחרת) אלא בתמונה שלמה שניתן לראותו בצורות שונות דרך עיניים שונות. יש לי חבר שגם בעניין הזה. למרות ששנינו משתמשים בניתוח טכני, אנחנו מתנחים את השווקים בצורה שונה ולפעמים מגיעים למסקנות הפוכות. באופן מפתיע, שנינו בדר"כ מרוויחים למרות שנכנסו אולי בכיוונים שונים אבל לפרקי זמן אחרים. מה שאני מנסה להגיד, בצורה קצת מסורבלת אולי, שניתוח טכני עובד ורק צריך לדעת לעבוד איתו. כאשר שוק מתכנס, נגיד לתבנית משולש עולה, פריצה של רמת ההתנגדות בדר"כ תסמן על המשך עליות. זה לא עובד תמיד אבל זה עובד ברוב המקרים. מניסיון. יש תמיד לזכור שלא מדובר בכדור בדולח ואין 100% וודאות, אלא סבירות כזו או אחרת. אם זה מתאים לניהול הכספי, אז סבבה.
רקע במחשבים זה לא מספיק
בכל הנושא של ניתוח גרפים הדבר הכי לא טריוויאלי זה שימוש באנליזה ממשית (מדוע לעזאזל צריך להסתכל על הגרף כעל פונקציה ממשית ?). אני לא אתפלא אם המתמטיקה שדרושה כאן היא משהו אקזוטי כמו תורת המספרים/טופולוגיה/אלגברה לא קומוטטיבית. כבר היו בעולם אין ספור דוגמאות שבהם תחום שנראה בהתחלה מרוחק ולא קשור לבעיה מסוימת, פתר את הבעיה.

מסכים עם מה שאמרת אבל לא הבנתי

אזהרה חמורה לאנשים ששוקלים שימוש בניתוח טכני
ניתוח טכני אינו נמצא בשימוש ע"י קרנות נאמנות קופות גמל ומשקיעים מוסדיים. ניתוח טכני הוא נסיון לחזות את העתיד על סמך העבר ללא כל ביסוס תאורטי מדעי או נסיוני. אין גופים שמשקיעים לפי ניתוח טכני שהתוצאות שלהן מפורסמות בציבור ומוכיחות יכולת כלשהיא בצורה שיטתית. רוב מצדדי הניתוח הטכני הם אנשים שמתפרנסים מלימוד התחום, פרסום באתרים שעוסקים בנושא, ומתן איתותים בתשלום שאין להם ערך מוכח. ציטוטים לדוגמא: Peter Lynch once commented, "Charts are great for predicting the past." Warren Buffett has said, "I realized technical analysis didn't work when I turned the charts upside down and didn't get a different answer" השקעה לפי ניתוח טכני אינה עדיפה על השקעה לפי אסטרולוגיה, קריאה בקפה או בכף היד, או כל שיטה מיסטית אחרת. עבור משקיע רציני אין תחליף להכרת החברה, התחום שבו היא עוסקת, מקרו-כלכלה, והבנה בחשבונאות ובכלכלה. לי אין שום אינטרס אישי כיוון שאני משקיע פרטי. ההודעה שלי נועדה עבור התמימים שמתלהבים מהגרפים שנראים מאד מרשימים, בפועל אין מאחוריהם שום דבר.
מה קשור זה שקרנות (ואני לא בטוח בזה) לא משתמשות בניתוח טכני?

babakama

New member
למה קרנות לא משתמשות בזה

מה קשור זה שקרנות (ואני לא בטוח בזה) לא משתמשות בניתוח טכני?
למה קרנות לא משתמשות בזה
קרנות רוצות תשואה גבוהה קרנות רוצות לפעול לפי השיטה הטובה ביותר בקרנות יושבים משקיעים מקצועיים (הם יושבי קרנות ...) הם לא משתשמים בשיטות טכניות

alexver

New member
קרנות נאמנות ובתי השקעות

למה קרנות לא משתמשות בזה
קרנות רוצות תשואה גבוהה קרנות רוצות לפעול לפי השיטה הטובה ביותר בקרנות יושבים משקיעים מקצועיים (הם יושבי קרנות ...) הם לא משתשמים בשיטות טכניות
קרנות נאמנות ובתי השקעות
עובדים לפי המדניות המדניות קובעים לפי הרבה דברים ואחד מהם הוא גם ניטוך טכני פרט לזה באו לא נשכח שגופים האלה יכולים גם לצייר לך גרף הרצוי להם אם וכאשר הם מעונינים בזה-לא?

rambling

New member
יש לי תחושה

למה קרנות לא משתמשות בזה
יש לי תחושה
חזקה של דז'ה וו. כל כמה חודשים מגיע מישהו ונותן את אותם הטיעונים ומנסה לשכנע את כל העולם (כולל את עצמו). יום משעמם היום אז אני אוסיף את השני סנט הרגילים שלי. 1. מאיפה אתה יודע שקרנות לא משתמשות בזה? על דניס והצבים שמעת? ניהלו וגם עכשיו הרבה מהם מנהלים ביליונים בשיטות טכניות. יש עוד הרבה, זה שאתה לא מכיר לא אומר שזה לא קיים. 2. לגבי מחקרים אקדמיים שאומרים ששיטות טכניות לא עובדות - my accountant disagrees
אני גם יכול לתת לך דוגמאות שמראים שהמחקרים האלה לא רלוונטיים אבל לא נראה לי שאתה באמת מעוניין בדברים כאלה. 3. לא ברור לי מה זה משנה לך אם זה עובד או לא, אתה לא רוצה אל תשתמש בזה בשביל מה אתה צריך לעבוד כל כך קשה לשכנע אנשים בזה.

babakama

New member
תשובות

יש לי תחושה
חזקה של דז'ה וו. כל כמה חודשים מגיע מישהו ונותן את אותם הטיעונים ומנסה לשכנע את כל העולם (כולל את עצמו). יום משעמם היום אז אני אוסיף את השני סנט הרגילים שלי. 1. מאיפה אתה יודע שקרנות לא משתמשות בזה? על דניס והצבים שמעת? ניהלו וגם עכשיו הרבה מהם מנהלים ביליונים בשיטות טכניות. יש עוד הרבה, זה שאתה לא מכיר לא אומר שזה לא קיים. 2. לגבי מחקרים אקדמיים שאומרים ששיטות טכניות לא עובדות - my accountant disagrees
אני גם יכול לתת לך דוגמאות שמראים שהמחקרים האלה לא רלוונטיים אבל לא נראה לי שאתה באמת מעוניין בדברים כאלה. 3. לא ברור לי מה זה משנה לך אם זה עובד או לא, אתה לא רוצה אל תשתמש בזה בשביל מה אתה צריך לעבוד כל כך קשה לשכנע אנשים בזה.
תשובות
1. יודע לפי תשקיפים ושיחות עם מנהלי קרנות. מכיר את דניס ולא התרשמתי. מכיר גם את מאיר ברק ולא התרשמתי. מכיר גם את גורביץ ולא התרשמתי. 2. זה מה שלומדים באוניברסיטה 3. יש לי תחושה שעובדים על אנשים תמימים. חוש הצדק שלי גורם לי להגיב ולנסות להציל את התמימים מהזאבים.

falash

New member
חוש צדק סלקטיבי - מזאבים לא חוכמה להזהר

תשובות
1. יודע לפי תשקיפים ושיחות עם מנהלי קרנות. מכיר את דניס ולא התרשמתי. מכיר גם את מאיר ברק ולא התרשמתי. מכיר גם את גורביץ ולא התרשמתי. 2. זה מה שלומדים באוניברסיטה 3. יש לי תחושה שעובדים על אנשים תמימים. חוש הצדק שלי גורם לי להגיב ולנסות להציל את התמימים מהזאבים.
כולם "יודעים" שהמנתחים הטכנים הם זאבים - הם לרוב דומים לסוכני מכירות. החוכמה היא להזהר מהזאבים בעור הכבש, המוסדיים, האנליסטים, היועצים המלומדים, מנתחי הדוחות המשכילים, המאיידורפים, מיפיי הדוחות של הקרנות, מעצבי התשואות של קופות הגמל, גובי העמלות המנופחים והחבויים בקרנות הפנסיה. איפה חוש הצדק שלך בתחום הזה?

babakama

New member
אתה צודק לגמרי

כולם "יודעים" שהמנתחים הטכנים הם זאבים - הם לרוב דומים לסוכני מכירות. החוכמה היא להזהר מהזאבים בעור הכבש, המוסדיים, האנליסטים, היועצים המלומדים, מנתחי הדוחות המשכילים, המאיידורפים, מיפיי הדוחות של הקרנות, מעצבי התשואות של קופות הגמל, גובי העמלות המנופחים והחבויים בקרנות הפנסיה. איפה חוש הצדק שלך בתחום הזה?
אתה צודק לגמרי
אבל אתה לא מצפה שאני אתקן את כל העולם בשרשור אחד??? אולי בשרשור הבא נטפל בורמוסים? בסדר? נדון במי בעצם עובד עלינו, לבייב או ורמוס. בכל אופן התעייפתי קצת מעשיית צדק ואני הולך לסרט עם ה- mamakama. משהו של טרנטינו. אני מקווה שזה לא אלים (בשבילה). לי אלימות לא מפריעה כי אני פועל בשוק ההון כבר הרבה שנים.

Eldadius

New member
אויוי

אתה צודק לגמרי
אבל אתה לא מצפה שאני אתקן את כל העולם בשרשור אחד??? אולי בשרשור הבא נטפל בורמוסים? בסדר? נדון במי בעצם עובד עלינו, לבייב או ורמוס. בכל אופן התעייפתי קצת מעשיית צדק ואני הולך לסרט עם ה- mamakama. משהו של טרנטינו. אני מקווה שזה לא אלים (בשבילה). לי אלימות לא מפריעה כי אני פועל בשוק ההון כבר הרבה שנים.
אויוי

Eldadius

New member
זה מאוד מאוד אלים...

אתה צודק לגמרי
זה מאוד מאוד אלים...

babakama

New member
טוב - חזרנו, הסרט לא רע בכלל

זה מאוד מאוד אלים...
הסרט לא רע: צילום מעולה, חיתוכים יפים מאד לונג ושורט (אין קשר לתל אביב 25). כבר מסצנת הפתיחה ברור שהצילום יהיה מעולה, יש לונג שוט של הבחור עם הגרזן ואחר כך הוא חותך לצילום מקרוב. טוויסטים בשפע משחק מעולה של הקצין הנאצי (לא מכיר את השחקן) בראד פיט דווקא לא משהו אלימות גרפית פה ושם אבל לא נורא, בטח שלא ביחס למה שקורה עם האגחים של אפריקה בסה"כ - 9 בסולם שלי ומומלץ לכל הפורום כולל למנתחים טכניים וסוחרי שחריות למינהן.

falash

New member
אם היית גרוזיני

הסרט לא רע: צילום מעולה, חיתוכים יפים מאד לונג ושורט (אין קשר לתל אביב 25). כבר מסצנת הפתיחה ברור שהצילום יהיה מעולה, יש לונג שוט של הבחור עם הגרזן ואחר כך הוא חותך לצילום מקרוב. טוויסטים בשפע משחק מעולה של הקצין הנאצי (לא מכיר את השחקן) בראד פיט דווקא לא משהו אלימות גרפית פה ושם אבל לא נורא, בטח שלא ביחס למה שקורה עם האגחים של אפריקה בסה"כ - 9 בסולם שלי ומומלץ לכל הפורום כולל למנתחים טכניים וסוחרי שחריות למינהן.
אם היית גרוזיני
היית הולך לראות את טרנטינו עם dadakama
... טרנטינו איבד אותי איי שם בקיל ביל המפגר (לטעמי)

russel2000

New member
ג'קי בראון הוא הסרט החביב עלי של טרנטינו

אם היית גרוזיני
היית הולך לראות את טרנטינו עם dadakama
... טרנטינו איבד אותי איי שם בקיל ביל המפגר (לטעמי)

babakama

New member
ג'קי בראון לא רע בכלל

ג'קי בראון לא רע בכלל
פאם גריר ממש טובה אבל זה סרט קצת שונה מהשאר שלו. אהבתי את קיל ביל ויש טענות שיהיה מספר 3. ובחזרה לממזרים - אני ממליץ על השרשור זה: http://www.imdb.com/title/tt0361748/board/nest/146465513 בעניין 100 Things you learnt from Inglourious Basterds

מצב
הנושא נעול.
למעלה